language

Kulcsszavak:

államtitoksértés highlight_off

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Nem találja a Gripen-jelentést Hende Csaba

Nem tudni pontosan, hogyan veszett el még a kormányváltás előtt Gripen-bizottság 2007-es jelentése, de nem találják a dokumentumot a Honvédelmi Minisztériumban - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter csütörtök este a Hír TV Rájátszás című műsorában. Az LMP kérte azt, hogy hozzák nyilvánosságra a 2007-es jelentést a vadászgépek 2001-es beszerzéséről.

2089-ig titkosították a Szilvásyékról szóló bizottsági ülés jegyzőkönyvét

A parlament nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke szerint nevetséges dolgokkal gyanúsítják Szivásy György korábbi titokminisztert és a polgári titkosszolgálatok két korábbi vezetőjét, akiket az ügyészség által eddig meg nem erősített hírek szerint múlt héten gyanúsítottak meg és vettek őrizetbe.

Hol találkozik Galambos, Szilvásy és Laborc útja?

Néhány nap leforgása alatt őrizetbe vették a hatóságok a polgári titkosszolgálatok két korábbi vezetőjét - Laborc Sándort és Galambos Lajost -, valamint a területet korábban felügyelő minisztert, Szilvásy Györgyöt. Semmit nem tudni hivatalosan arról, hogy mivel gyanúsítják őket, és azt is csak sejteni lehet, hogy az ellenük folyó eljárások összefüggnek egymással. Ki ez a három ember, és milyen érintkezések vannak a pályájukban?

Vádemelés a fehérvári maffiaügyben

Vádat emeltek a székesfehérvári maffiaügy részt vevői ellen. Az összesen 23 vádlott többsége rendőr, ügyész, büntetés-végrehajtási tiszt vagy ügyvéd. A nyomozás során kiderült, hogy szervezett formában befolyásoltak büntetőeljárásokat. Egy 1999-es zsarolási ügy nyomozása közben az ügyészség gyanút fogott és vizsgálatot indított, ekkor jutottak el azokhoz a rendőrökhöz, ügyvédekhez és ügyészekhez, akik ellen most vádat emeltek. Ennek eredményeként, akkor elfektetett nyomozások most újraindulnak.

Ügyészek, nyomozók és a maffia együttműködését leplezték le Székesfehérváron

Ügyészek, ügyvédek, rendőrök és szervezett bűnözök együttműködését leplezték le Fejér megyében az ORFK és a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal emberei.

A katonai ügyészség szerint nem sértett államtitkot a Nádor Rt.

A katonai ügyészség bűncselekmény hiányában megszüntette a Nádor 95 Rt. elleni nyomozását. Az ügyet átadta a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának, vámbűncselekmények és csempészet alapos gyanúja miatt.

Feljelentés a Nádor-ügyben

A Népszava információi szerint a parlament nemzetbiztonsági bizottsága szerdai ülésén úgy döntött, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat és a Nádor Rt. közötti szerződések ügyében csalás és különböző gazdasági bűncselekmények, valamint államtitoksértés elkövetésének alapos gyanúja miatt feljelentést tesz a legfőbb ügyésznél.
Találatok: [10]  Oldalak:   1