language

Intézmények:

Lapok:

Origo

Az Origo.hu Magyarország egyik leglátogatottabb internetes portálja. 1998-ban indult egy olyan portálként, ami a szerkesztett tartalom mellett egyéb szolgáltatásokat is nyújt. 1999-ben megvásárolták a freemail levelező programot. A portál főszerkesztője 2000-ig Nádori Péter volt, akit ezután Weyer Balázs váltott. 2006-ban megvásárolták az iWiWet. 2010-ben az Indexnél dolgozó Vaszily Miklós lett a lapot kiadó Origo Zrt. vezérigazgatója. 2011. szeptember 29-én távozott Weyer Balázs és Nádori Péter, az új főszerkesztő a volt indexes Gazda Albert lett. 2013 novemberétől Sáling Gergő volt az Origo főszerkesztője. 2014. júniusában (egyesek szerint politikai nyomásra) Sálingnak felmondtak és Pálmai L. Ákos lett a főszerkesztő (l. Origo-ügy).


2015-ben a Magyar Telekom meghirdette eladásra az Origót, miután a német Deutsche Telekom Európában csökkentette a médiaérdekeltségégeit. Végül a Száraz István vezette, VS.hu-t birtokló New Wave Mediához került az újság. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektőjé, amely Szemerey Tamáshoz, Matolcsy György jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségéhez tartozik. Pálmai L. Ákost György Bence követte főszerkesztőként, a portál pedig erősen kormánypárti hangvételűvé vált. 2017 elején több munkatárs is távozott az Origótól, voltak akiket kirúgtak, voltak akik szolidaritásból mondtak fel. 2017 áprilisában az Origo Media nevet változtatott New Wave Media Group Zrt.-re. 2017. június 28-án az Origo Matolcsy Ádámhoz, Matolcsy György fiához került, miután a New Wave Media Group Zrt.-t megvette a Magyar Stratégia Zrt. 2017 októberében Matolcsy Ádám bekerült a New Wave Media Group Zrt. vezetői közé is. 2017. december 31-i hatállyal az Origót működtető New Wave Media Group Zrt. a VS.hu-t ködtető New Wave Production Kft.-vel együtt beolvadt eddigi anyavállalatába, a 2014-es alapítású New Wave Media Kommunikációs és Szolgáltató Kft.-be. 2017-ben György Bence távozott mint főszerkesztő, utódja Gábor László. 2018. decemberében az Origo (NWM Kft.) is beolvadt a kormánypárti médiakonglomerátumba, a cég tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány lett.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

A kormány eldughatja a közérdekű adatokat

A parlament elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely korlátozná a közérdekű adatok megismerését. A képviselők szerint az állampolgárok nem ismerhetik meg olyan mélységben az állam működését és gazdálkodását, mint az ellenőrzésre szakosodott állami szervek, mert a "visszaélésszerű, általános jellegű" adatigénylések indokolatlan mértékben akadályozzák az adatgazda munkáját.

Pofonegyszerű ukázt kaptak a trafikokról a fideszesek

Valóban nem mindenhol a pályázatok alapján dőlt el fideszes képviselők szerint, hogy ki nyithat majd nemzeti dohányboltot. Az ismerősök helyzetbe hozását egyikük sem tartja ördögtől valónak, sőt, van, aki szerint ez természetes. Botrányra senki nem vágyott, de több befolyásos fideszes szerint nem volt mit tenni: az ékegyszerűségű ukáz Rogán Antal és Lázár János munkatársaitól jött.

Matolcsy tilalma ellenére folytatódik a nagy tanácsadói beszerzés

Bár a nemzetgazdasági miniszter még szeptember elején elrendelte a kormányzati beszerzések teljes leállítását, a múlt héten elindult egy nagyszabású tanácsadói közbeszerzés, és a kormány nem is szándékozik leállítani azt. A megbízásra korábban 1,5 milliárd forintot különített el a kormány, a kormányszóvivői iroda szerint ugyanakkor ez még mindig sokkal olcsóbb lesz, mint az előző kormányokat jellemző átláthatatlan tanácsadási rendszer.

Pereli a kormányt a kínai megállapodásokra kíváncsi LMP

Pert indított az LMP a kormány ellen a Kínával kötött megállapodások kiadása érdekében. Az ellenzéki párt szerint a nemzeti fejlesztési miniszter korábban csak hat államközi megállapodás esetében biztosított volna betekintést biztosít a tizenkettőből.

Pár millió forint félrekönyvelése miatt bírálta a KDNP-t az ÁSZ

Apróbb gazdálkodási szabálytalanságok miatt bírálta a KDNP gazdálkodását az Állami Számvevőszék jelentése. Az ÁSZ szerint a párt bevételeinek 90 százaléka állami támogatás, a tagdíjak és a magántámogatások a párt költségvetésének kevebb mint 10 százalékát fedezik.

75 milliót költött székházára az álomhitelből a KDNP

Tizennyolc ingatlant vásárolt a KDNP abból a rendkívül kedvező feltételekkel folyósított hitelből, amelyet 2007-ben szavaztak meg maguknak a parlamenti pártok. A KDNP közel 300 millió forintot vett fel az államtól, és megvásárolta többek között a székházát is.

Nem adják ki állami milliókból vásárolt ingatlanjaik adatait a pártok

Fellebbez az MSZP és az SZDSZ az ellen az ítélet ellen, amely kimondja, hogy el kell számolniuk az állami hitelként ingatlanvásárlásra kapott milliós összegekkel. A szintén az adatok közzétételére kötelezett KDNP állítja, ők meg sem kapták az írásbeli ítéletet, a Fidesz pedig nem válaszolt kérdéseinkre.
Találatok: [8]  Oldalak:   1