A testület 2013-as megalakulása óta külföldi szakkiállításokra látogattak el, részt vettek különböző sportversenyeken, illetve tűzoltási gyakorlatot vagy díszőri feladatokat végeztek az Országgyűlési Őrség tagjai. Az évek során fokozatosan emelkedett az utazások száma, és persze nőttek a velük kapcsolatos kiküldetési díjak is. Ez az összeg idén már 14,6 millió forintot tett ki – derült ki az Átlátszó közérdekű adatigénylésére kapott válaszból.
Az elmúlt bő másfél évben alaposan felszerelték az Országgyűlési Őrség tagjait. Úgy tűnik, a testkamerák is beváltak, hiszen egy újabb adagot rendeltek a korábbi beszállítótól.
Lőfegyverek, rendőrbotok, sokkolók, testszkenner, elfogó háló, könnygázgránát – minden rendelkezésre áll az Országgyűlési Őrség tagjainak ahhoz, hogy a renitens, erőszakos, vagy fenyegetőző alakokat megfékezzék. A négy éve fennálló szervezet ugyanakkor eddig még soha nem kényszerült fegyverhasználatra. Azok, akik Kövér László házelnök szerint megsértették a viselkedési szabályokat – főleg újságírók – kitiltással lakoltak tettükért.
Két és fél év alatt mintegy 290 millió forinttal jutalmazták a 370 fős Országgyűlési Őrség tagjainak munkáját – derült ki az Átlátszó adatigénylésére kapott válaszokból. Ezzel szemben a többi rendvédelmi testületnél nem vitte túlzásba a dolgozók teljesítményének anyagi elismerését. A jól kereső terrorelhárítóknál vagy a Nemzeti Védelmi Szolgálatnál ez még érthető is. De semmilyen jutalomban nem részesültek a tűzoltók és alig valamiben a rendőrök.
A többfunkciós egyenruhákból 390-et szereznek be. A 349 tagú őrségből mindenki egy garnitúrát kap, a maradék tartalék.