language

Kulcsszavak:

adatvédelem highlight_off
összeférhetetlenség highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>

A NAV elnöke kormánybiztosként felügyeli a területet, ahol mostohatestvére-üzlettársa kirobbanthatatlan szereplő

Van benne kockázat és összeférhetetlenség, akadnak kétes esetek.

Mire alapul az EP állásfoglalása a magyarországi önkényuralomról?

Szeptember 15-én, csütörtökön Strasbourgban az Európai Parlament képviselőinek 74%-os támogatásával, 21 % ellenében, 5 % tartózkodása mellett elfogadták azt az állásfoglalást, amely szerint Magyarország nem demokrácia, hanem választási önkényuralom. A posttruth és a fakenews világában tények létezéséről és azokról szóló hiteles tudósítások lehetőségéről is viták folynak. Ahhoz, hogy legalább esélyünk legyen értelmes párbeszédre arról, hogy az európai parlamenti képviselők helyes döntést hoztak-e, minimálisan tudnunk kell, hogy milyen tényeket rögzítettek az állásfoglalásukban. Hiszen azok alapján vonták le lesújtó következtetésüket, és ha premisszájuk téves, akkor a konklúziójuk eleve nem lehet helyes. Ebben a cikkben pusztán az állásfoglalásból megismerhető tényeket ismertetjük, az azokból levonható következtetéseket az olvasókra hagyjuk, ahogy annak megítélését is, hogy a magyar valóságot reálisan tükrözi-e a jelentés, vagy sem. 75 pontban az Európai Parlament állásfoglalásáról, amely szerint Magyarország nem demokrácia, hanem választási önkényuralom.

Az önkormányzat faluházában zajlik a Stop, Gyurcsány! aláírásgyűjtés Mihályiban

A Győr-Moson-Sporon megyei Mihályiban az önkormányzat faluházában lehet aláírni a Fidesz-KDNP pártok Stop Gyurcsány petícióját – erről Facebookon számolt be Hadházy Ákos országgyűlési képviselő.

Független polgármesterektől is kér „szívességet” gyurcsányozós adatgyűjtéséhez a Fidesz

Egyszerű technikai újításként írta le a Fidesz sajtóosztálya azt, hogy önkénteseik a párttól kapott tablet segítségével rögzítik a Stop Gyurcsány! petíció támogatóinak adatait. A 24.hu-nak nyilatkozó független polgármester szerint az akcióba bevonták olyan településvezetőket is, akik bár nem tagjai a pártnak, de szimpatizálnak az Orbán-kormánnyal. Forrásunk szerint a tablet bekapcsolása után az aláírásgyűjtőknek telefonon kell belépési kódot kérniük a Fidesz helyi központjától. A rendszer biztosítja, hogy a központból valós időben nyomon követhessék a gép kezelőjének útvonalát, valamint a felvitt adatokat. A Fidesz szerint adatkezelésük mindenben megfelel a jogszabályoknak.

Az MSZP azt állítja, a Fidesz hirdetésben keres embereket, hogy segítsenek a Stop Gyurcsány petíciót aláíratni

A győri MSZP helyi vezetője, Pollreisz Balázs egy kétrészes videót osztott meg, az MSZP-s hátterű Hírklikkel közösen forgatták le, ahogy állításuk szerint az egyik aktivistájuk álnéven jelentkezik arra a hirdetésre, amelyben a Stop Gyurcsány!-kampányhoz keresnek aláírásgyűjtőket. A videó szerint tabletet kapnak, és az ezen lévő címlista alapján kell dolgozni, fizetségért.

Futott még - Schmuck Andor portréja

Főpolgármester-jelöltként tűnt fel a legutóbb Schmuck Andor, akiről másfél évtized után sem tudható, kicsoda és éppen mit kavar - pedig az ezúttal sikertelenül próbálkozó politikus gyakran szerepel reflektorfényben.

A közszolga bevallhatja azt is, hogy tagja-e titkos társaságnak

Az életrajzminta szerint kötelező megadni, hogy a kormánytisztviselő rendelkezik-e saját elektronikus levelezési címmel, illetve honlappal, amihez az érintettek szerint a munkáltatónak semmi köze nincs. Arról viszont az „opcionálisan kitöltendő” részben lehet nyilatkozni, hogy a közszolgának van-e érdekeltsége gazdasági társaságban, ami korántsem magánügy, főleg ha a cég állami megrendelésre dolgozik.
Találatok: [11]  Oldalak:   1 2   >  >>