Lapok: |
|
Akták: |
Paks II
Illés Zoltán: Paks II-t soha nem fogják beindítani
Mindent ki kellett iktatni, hogy az uniós támogatásra rárepülve dinasztiákat és burzsoáziát lehessen kreálni – arra az esetre, ha már nem lesz Európai Unió. Ám a szakmaiatlanság, a mohóság és a síbolás a kormány bukásához fog vezetni – állítja a Fidesz-kormány volt környezetvédelmi államtitkára.
Paks 2: kifejtette aggályait az Unió
Az Európai Bizottságnak kétségei vannak Paks 2 arányosságával kapcsolatban, és aggályosnak tartják a bővítés versenytorzító hatásait is.
Brüsszeli atomcsapások
A projekt miatt öt napon belül két uniós vizsgálat indult, de lehet még egy harmadik is. Az állami támogatást még ki lehet magyarázni, de azon, hogy nem írt ki tendert a folyamat elején a kormányzat, könnyedén megcsúszhat a beruházás.
Ezt írta rólunk a Financial Times
Brüsszel jelentős csapást mért a 12,5 milliárd euró értékű magyar nukleáris beruházásra - értékelte pénteken a Financial Times brit gazdasági, politikai napilap internetes kiadása, hogy az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzés mellőzése miatt a paksi bővítésben.
Atomtemető százezer évre
Emberi léptékkel felfoghatatlan időtávra, ezer esztendőre kellene meghatározni, hol legyen a paksi atomerőműben keletkező használt fűtőelemek tározója. Mintha Árpád vezérnek a honfoglaláskor kellett volna döntenie olyasvalamiről, ami 1900 körül is megállja a helyét.
Aszódi: Paks II megtérülő beruházás
Paks II: 2025-ös rajt szerepel a szerződésben
A szerződés szerint 10 év múlva kezdheti meg a termelést az első új paksi atomerőmű - válaszolta a Figyelő kérdésére Alekszej Szacsik a Paks II fővállalkozója, a Nyizsnyij Novgorod-i Mérnöki Iroda képviselője.
Nemzetközivé lesz a paksi fejlesztési terv
A kormány európai szinten elismert szakértők bevonásával, az Országos Atomenergia Hivatalon belül nemzetközi tanácsadó testületet fog létrehozni, amely a Paksi Atomerőmű bővítése során segíti majd a fejlesztést.
Orbán ismét megszólalt a korrupciós botránnyal kapcsolatban
Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Egyesült Államok befolyást akar szerezni Közép-Európában, és ehhez használja fedőtörténetként a korrupciót.
Paksi béklyó
Szakértők sem értenek egyet abban, hogy módosítható-e a paksi szerződés, ha az Európai Bizottság erre szólítja fel Magyarországot. A kormányzattól nem kaptunk egyértelmű válaszokat, ez arra utal, hogy szűk lehet a magyar fél mozgástere. Ebből nagyon komoly gondok lehetnek.