Személyek: |
|
Akták: |
Paks II
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt csúszik Paks2 építése
Az unió miatt csúszik a Paks2 építése Orbán Viktor szerint. Az állami rádióban tegnap úgy fogalmazott: Brüsszelben annyit akadékoskodtak. Jávor Benedek volt uniós képviselő szerint ez nem igaz, az uniós vizsgálatok legfeljebb 16 hónapig tartottak, szerinte a 6-7 éves csúszást, a magyar és az orosz fél „szerencsétlenkedte” össze. A külügyminiszter áprilisban azt mondta: a paksi erőmű új blokkjai a következő évtized elején léphetnek működésbe.
Varga Mihály fű alatt módosíthatja a Paks II-szerződést
Az éjjel Orbán Viktor aláírásával megjelent a Magyar Közlönyben egy kormányrendelet, amely a háborús veszélyhelyzetre való hivatkozással Paks II. orosz építésének a hitelezéséről szóló megállapodás módosítását Varga Mihály pénzügyminiszter hatáskörébe utalja, aki a külügyminiszter bevonásával dönthet.
Kémek, bizniszek, bűnözők: amikor Orbánék az oroszoknak kedveztek a nyugati érdekek helyett
Bár az Ukrajna elleni orosz invázió kezdete óta Orbán Viktor miniszterelnök és a kormány tagjai hirtelen elkezdték nyugati, NATO-s elkötelezettségüket hangoztatni, az elmúlt tizenkét évben számos olyan kormányzati döntés volt, amellyel Vlagyimir Putyin Oroszországát segítették. Ezek különösen szembeötlőek voltak akkor, amikor a kormány olyan helyzetekben is Putyinéknak kedvezett, amelyekben Oroszország törekvései egyértelműen ütköztek Magyarország NATO-s és EU-s szövetségeseinek, vagy éppen magyar gazdasági szereplőknek, sőt a magyar államnak az érdekeivel.
Letelepedési kötvény-biznisz
Paks II
Nyerges Zsolt
Nyikolaj Koszov
Orbán Viktor
Simicska Lajos
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szergej Nariskin
Trócsányi László
Vlagyimir Putyin
Nemzetközi Beruházási Bank
Transmashholding Hungary Kft.
atom
bankok - pénzintézetek
diplomácia
háttér
hitelezés
klientúra
titkosszolgálat
Európa
Magyarország
Oroszország
Atombiztos posztok: nem semmi káderkeringőt vezényelt le Orbán pár nap alatt
A mindenkori kormánytól független, a mostanihoz viszont nagyon is kötődő vezéreket kapott a napokban az atomhivatal és a koncessziós hatóság. Orbán Viktor az MVM élén is cserét kért, hogy az energetikai óriást még a választások előtt új pályára állítsák.
Paks II
Bíró Marcell
Bozóky Alex
Csiba Péter
Czepek Gábor
Fichtinger Gyula
Garancsi István
Kádár Andrea Beatrix
Kóbor György
Mager Andrea
Orbán Viktor
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szíjj László
Zsuga János
Duna Aszfalt Zrt.
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Országos Atomenergia Hivatal (OAH)
Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
Szerencsejáték Zrt.
átláthatóság
atom
bíróság
dohányipar
felszámolás - végelszámolás
hatalomkoncentráció
hitelezés
hulladéküzlet
klientúra
koncesszió
közlekedés
privatizáció
szerencsejáték
tőzsde
vasút
Európa
Magyarország
Oroszország
Súlyos belső konfliktusokkal a színfalak mögött érik az eddigi legfontosabb döntés Paks2-ről
A kormány tavaly év végén kezdte el kidolgozni az új koncepciót, amelynek lényege, hogy az OAH kikerül az ITM és a kormány alól, és az Országgyűlésnek tartozik majd beszámolási kötelezettséggel. A kormány szerint ez az OAH függetlenségét erősítené, ugyanakkor az átalakítás elvenné a következő kormányok lehetőségét attól, hogy ugyanolyan befolyást és ellenőrzést gyakoroljanak a hivatal fölött, mint a mostani kormányzat. A koncepcióba bekerült egy olyan elem is, ami nem ezeknek a problémáknak a kezelésével függött össze. Ez pedig arról szólt, hogy a mostani határozatlan időre kinevezett főigazgató helyett az OAH-t az Orbán Viktor miniszterelnök által, pályázat nélkül kilenc évre kinevezett elnök irányítaná. Az elnök pozícióját a javaslat annyira megerősíti, hogy egy esetleges kormányváltás után se lehetne elmozdítani.
Kirúgták a Paks 2-es fejlesztésért felelős államtitkárt
Ha Orbán Viktor a paksi bővítés csúszása miatt rúgta ki az illetékes államtitkárt, az veszélyezteti a leendő blokkok nukleáris biztonságát.
Paks 2 - Kiderült, mit titkol a kormány
Nem titkosak, mégsem ismerhetőek meg a paksi bővítés három megvalósítási megállapodásának részletei: a kormány feloldotta ugyan a legtöbb dokumentum minősítését, a betekintést azonban nem engedélyezi. Beszédes ugyanakkor, hogy mi az, aminek a titkosításához továbbra is minden erővel ragaszkodnak.
Orbán játszmája. Feltárul a Putyinnal kiépített kapcsolat titkos története
Egy paksi titokkal kevesebb: egyre nyilvánvalóbb, miről tárgyalt Oettinger Orbánnal
A kormány továbbra is próbálja titkolni, miért jött Günther Oettinger uniós biztos 2016 májusában Budapestre, de a Jávor Benedek EP-képviselő által megszerzett dokumentumok szerint biztosan nem azért, amit az Orbán-kabinet állít.
Összefeküdt Brüsszellel a kormány Paksért
A magyar kormány egy jogilag támadható, példátlan eljárásban vette rá az Európai Bizottságot, hogy az EU elfogadja a paksi bővítési üzlet tender nélküli odaítélését az orosz Roszatomnak – értesült a Népszava.