Mai döntésükkel 2045-ig titkosították a kormánypártok a Paks II. beruházás részleteit. Az érthetően kényes adatok mellett az ellenzék szerint a 3000 milliárd forint felhasználását is titkosítják, ami a korrupció melegágya.
Nem kapacitás-fenntartásról, hanem bővítésről van szó – helyesbített az ellenzék a paksi vitában. A kormánypártokkal szemben állítják: a magyar lakosság zöld energiát szeretne. A titkosítás a korrupció melegágya, a javaslat nemcsak az alaptörvénnyel-, de több nemzetközi és hazai törvénnyel is szembemegy. A beruházást egyébként támogató Jobbik szerint épp a titkosítás miatt fogyott el Paks társadalmi támogatottsága. Ezt mondták a frakciók vezérszónokai.
A magyarok hatvan százaléka elutasítja a Paks II. beruházás orosz hitelből való megépítését, és kétharmaduk a megújuló energiaforrásokat hozná kedvezőbb helyzetbe – olvasható a Medián kutatásában, ami a Greenpeace megbízásából készült. A szervezet ezért azt követeli, hogy a magyar kormány képviselje a választópolgárok többségének a véleményét, álljon el a paksi bővítéstől, és a megújulók megadóztatása helyett azok elterjedését segítse.
Gyurcsány Ferenc, Medgyessy Péter, Józsa István és Harangozó Tamás után egy újabb (volt) szocialista, jelenleg Együtt–PM-es politikusról, Szigetvári Viktorról derítette ki lapunk, hogy cége több millió forintot keresett a paksi atomerőmű bővítésének ürügyén.
Sem törvénytelen, sem erkölcstelen dolgot nem követett el Gyurcsány Ferencnek, a Demokratikus Koalíció elnökének cége a Paksi Atomerőművel kötött szerződéssel összefüggésben - közölte a párt sajtóirodája kedden.
Németh Szilárd, a kormánypárt országgyűlési képviselője szombati budapesti sajtótájékoztatóján közölte: dokumentumokkal tudják igazolni, hogy a Gyurcsány Ferenchez köthető Agóra Kft. 1997 októberétől 1998 júliusáig „nagyon komoly, zsíros”, 80 millió forint összértékű megbízást kapott a paksi atomerőműtől az esetleges erőműbővítés és az atomenergia népszerűsítésére.
A Paksi Atomerőmű 80 milliót fizetett ki az Agóra Marketing részére, amely ahhoz az Altus csoporthoz tartozik, amelynek jelenleg Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára a vezérigazgatója.
A Fővárosi Bírósághoz fordul Jávor Benedek, hogy a paksi atomerőmű élettartam-hosszabbításáról és esetleges bővítéséről szóló dokumentumokat a választópolgárok végre megismerhessék.
A Társaság a Szabadságjogokért tájékoztatása szerint a Tolna Megyei Bíróság jogerős ítéletben kötelezte a paksi atomerőművet arra, hogy hozza nyilvánosságra a bővítésre vonatkozó adatokat.