Kimásoltak uniós anyagokból részeket, és az így készült dokumentumokat is kifizettették volna az EU-val. Az ellenőri jelentés hosszan sorolja kormánytisztviselő-képzés csúcsintézményének túlárazásait és indokolatlan költéseit.
Még mindig megy a huzavona az Európai Bizottság és a magyar hatóságok között a Nemzeti Közszolgálati Egyetem két erősen túlárazásgyanús, összesen csaknem 30 milliárd forintot felemésztő, uniós pénzből finanszírozott projektje miatt. Ez derül ki a Miniszterelnökségnek abból a válaszából, amelyet Hadházy Ákosnak, az LMP-ből kilépett országgyűlési képviselőnek a közérdekű adatigénylésére adtak.
Nemcsak az uniós szakemberek szemét csípi az – ahogyan arról elsőként beszámoltunk -, hogy mennyire vastagon fog a ceruza a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnél (NKE), amely két projektjére összesen közel 29 milliárd forintot kapott uniós forrásból, már az adóhivatal is nyomozást rendelt el költségvetési csalás gyanúja miatt. Utóbbinál Hadházy Ákos, az LMP leköszönt társelnöke tett feljelentést még tavaly ősszel a kibukott furcsaságok miatt, most pedig az ő érdeklődésére derült ki, hogy az NKE nagyon visszavett az egyik erősen vitatható ügynél a pénzkifizetésekből.
"A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) nyitott bármely hazai vagy uniós vizsgálatra, mert az intézménynek nincs takargatnivalója. Ellenünk zajló nyomozásról nincs tudomásunk, ugyanakkor örömmel vesszük, ha végre szabályos vizsgálat keretében tudjuk tisztázni magunkat az igaztalan vádakkal szemben, amelyek az elmúlt hónapokban értek minket."
Ezzel kommentálta a Patyi András vezette Nemzeti Közszolgálati Egyetem a szerda reggeli cikkünkben ismertetett fejleményt, vagyis azt, hogy a NAV Bűnügyi Igazgatósága nyomozást rendelt el költségvetési csalás gyanúja miatt.
Kezd egyre kellemetlenebbé válni a helyzet a Patyi András vezette Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára, pedig másfél éve nagy volt az öröm az NKE-n, amelynek kiemelt szerepet szán a kormányzat a felsőoktatásban és a közigazgatási utánpótlás-nevelésben. Két, uniós pénzből finanszírozott, összesen 29 milliárd forintnyi keretösszegű projektet nyert el 2016 tavaszán az egyetem. És most ezek kapcsán került slamasztikába az intézmény.
Nagyon úgy fest, mintha direkt Paczolay Péterre, az Alkotmánybíróság volt elnökére és Magyarország egykori római nagykövetére szabták volna azt a kutatóműhelyt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, amelynek az intézmény az Európai Unió pénzéből 80 millió forintot ítélt meg.
Paczolay Péter egykori római nagykövetet, az Alkotmánybíróság volt elnökét és Köztársasági Elnöki Hivatal volt vezetőjét az uniós Emberi Jogok Bíróságába javasolta nemrég a magyar kormány, be is tették gond nélkül. Ami önmagában érdekes volt, elvégre a pozíciót nyílt pályázaton pályáztatni kellett volna, de nálunk inkább csak jelölt a kormány.
Boros Anitának a szerzödés szerint 28 napja volt a munkára, de a tárca szerint azt jóval korábban elkezdte már.
Meglehetősen nagy átfedést találtunk a közszolgálati egyetemen tanító Boros Anita egyik saját, korábban elkészült könyve és az egyetemnek leadott, EU-s pénzből kifizetett másik műve között. A szerződés idején legalább két állása is volt Borosnak. A fejlesztési minisztériumban helyettes államtitkárként dolgozott, ám kedden lemondott posztjáról.
A közszolgálat fejlesztését nem lehet eléggé megfizetni: a kormány a legfrissebb Magyar Közlönyben jelentette be, hogy új forrásokat ad a Nemzeti Közszolgálati Egyetem eredetileg 17,5 milliárdos uniós támogatással felépített campusának fejlesztésére.