A Fidesz-közeli médiaalapítványba tolt cégbirodalom bevétele a második legnagyobb kiadócég forgalmánál majdnem ötször nagyobb, az Indexénél hatvanszor.
Nem a néhai Welsz Tamás által csalással megszerzett cégnek, a panamai Five Star Solution S. A.-nak adott igazat első fokon a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) múlt szerdán. A 2013 júniusa tartó eljárás tétje egy jelenleg több tízmillió forintot érő solymári telek.
A hely ihatóságok őrizetbe vették a tavaly áprilisban kirobban offshore-botrány két főszereplőjét, a Mossack Fonseca nevű panamai ügyvédi iroda alapítóit, írja a Süddeustsche Zeitung.
Az MNB a Seychelle-szigeteki székhelyű Goldstein Brokers Ltd. és a Panamában bejegyzett Goldstein Equitas INC S.A. társaságoknak azonnali hatállyal megtiltotta, hogy engedély nélkül vagy bejelentés hiányában bármely, a jegybank engedélyéhez vagy bejelentéshez kötött tevékenységet végezzenek. Az MNB mindkét társaságnál piacfelügyeleti eljárást folytat.
Vajna személyes jövedelmét lehetetlen pontosan megmondani, hiszen offshore cégeinek pénzügyi adatai nem nyilvánosak. Legkönnyebben a kaszinózásból jövő nyereségét lehet megbecsülni.
Költségvetési csalás bűntettének gyanúja miatt nyomoz az adóhatóság a Gyurcsány- és a Bajnai-kormányok idején lebonyolított eszköz- és gépvásárlásra kiírt pályázatokkal kapcsolatban.
Tarsoly Csaba budai villájának egy svájci cég a tulajdonosa. A céghez köthető svájci szervezet gazdasági igazgatója a magyar Valentik Csaba, aki számos CBA-s offshore vállalkozás alapításánál is segédkezett, valamint közös panamai cége is van Tarsoly Csabával.
A Quaestor-csoport körül hat olyan céget találtunk, melyeket offshore-paradicsomban jegyeztek be. A társaságok a teljes palettát lefedik: van köztük liechtensteini, panamai, delaware-i és Virgin-szigeteki cég is.
Nagyobb lehet a brókerbotrány háttérbázisa, mint ami első ránézésre látszik. Legalábbis erről tanúskodik az a tény, hogy az érintett cégek tulajdonosainak és vezetőinek több száz egyéb cégben van érdekeltségük.