/„A BKV Zrt. szabályosan, a jogszabályi előírásoknak megfelelően kötött szerződést 2019 elején az informatikai és üzemeltetési feladatok elvégzésére. Ezt a 2022. április 5-én lezárult megfelelési vizsgálat is megerősítette, amit a cég felügyelőbizottsága 2022. május 16-án elfogadott” – válaszolta a Népszava kérdésére a BKV. Mint írták, a cég vállalatbiztonsági osztálya a 2018. január 1. – 2022. március 1. közötti időszakot vizsgálva arra jutott, hogy a BKV Zrt. a SYS IT Services Kft.-hez köthető közbeszerzési eljárásának lebonyolítása, a szerződések és kifizetések teljesítése során a tőle elvárható gondossággal, a vonatkozó jogszabályok, illetve a társaság belső előírásait szem előtt tartva járt el.
Ideiglenes jelleggel, január 11-től bezár a piac melletti parkolóház, melynek oka, hogy bár az EVAT és a képviselők egy része mindent megtett, nem sikerült megkötni a tulajdonos és az önkormányzat közötti szerződést. Nem is akármilyen okból.
A NAV országos akcióban csapott le egy társaságra, akik a BKV-nak dolgoztak. Több milliárd forint elcsalásáról szól az ügy. Az üzletet Tasnádi László cége vette át, aki korábban államtitkár volt a Pintér Sándor vezette belügyminisztériumban.
Már folyik a nyomozás annak a hatalmas számlagyárnak az ügyében, amely egy olyan informatikai vállalat árnyékában működött, amely Tarlós István főpolgármestersége idején nyerte el a BKV informatikai rendszerének üzemeltetését és fejlesztését.
Hatalmas számlagyár működött annak az informatikai vállalatnak az árnyékában, amely Tarlós István főpolgármestersége idején nyerte el a BKV informatikai rendszerének üzemeltetését és fejlesztését, és a munkában egészen idén június végéig részt is vett.
Valamennyi állami és önkormányzati többségi tulajdonban lévő busz- és vasút-, valamint hajótársaság jegyeinek elektronikus értékesítését az az egyetlen szolgáltató működtetheti majd, amelyik nyer a Rogán Antal hivatala által kiírt koncessziós pályázaton. A koncessziós eljárást március végéig ki kell írni. Az ITM az egészet azzal "adja el", hogy két év múlva megszűnhet a parkoláskor fizetett kényelmi díj.
2020 augusztus 08. napján a www.888.hu online felületünkön közzétett „Százmilliókat csorgat le egy baloldali pénznyelőn a gyurcsányista Niedermüller” című online cikkünkben valótlanul híreszteltük, hogy a Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzatának 750 millió forint követelése keletkezett a parkolási büntetésekből, ugyanis ezzel szemben a valóság az, hogy Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata közbeszerzési eljárás eredményeként a „Budapest Főváros VII. kerület közigazgatási területén fekvő várakozási övezetekben kialakított, a Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata törzsvagyonába tartozó, fizető parkolóhely céljára kijelölt közterületi várakozóhelyek parkolás üzemeltetési rendszerben történő üzemeltetése” tárgyban 2009. december 23. napján szolgáltatási koncessziós szerződést kötött az ER-PARK Kft. vezette projekttársasággal, amely szerződés alapján a parkolási pótdíjigényekből származó követelés az Önkormányzat és a projekttársaság közötti elszámolás része, továbbá a parkolási büntetések vonatkozásában követelése a parkolás üzemeltetési feladatokat ellátó projekttársaságnak keletkezett, ugyanis a koncesszió szerződés alapján a projekttársaság jogosult a pótdíjat saját nevére és javára beszedni.
Az I. kerületi önkormányzat szerint a Magyar Nemzeti Bank és a Budavári Kapu Kft. közötti parkolási megállapodás jogsértő volt, emiatt szüntették meg az MNB-alapítvány lehetőségét az ingyenes parkolásra – közölte az önkormányzat.
„Osztom a mikuláscsomagot, én vagyok az utcán az Isten” – ez volt a címe a korrupt budapesti parkolási rendszert bemutató filmünk második részének, amiben két ferencvárosi parkolási ellenőr súlyos dolgokat állít a IX. kerületi parkolási üzemről: a kerületben a kiváltságosoknak nem kell fizetniük a parkolásért, számukra VIP parkolási listát tartanak fenn; egyes ellenőrök zsebre dolgoznak vagy éppen az utcán drogot árulnak; a parkolóőröket foglalkoztató cég pedig feketén üzemel. Az egyik alkalmazott beszámolt róla, hogy amikor orvoshoz akart menni, akkor lett világos számára, hogy nincs kifizetve a tb-je, a munkáltatói semmilyen járulékot nem fizetnek utána, nincs fizetett szabadságuk, sem betegszabadságuk. Filmünkben bemutattuk, hogy az önkormányzati munkát végző cég valójában egy fantomvállalat volt, aminek ügyvezetői székében számonkérhetetlen ukrán állampolgárok váltották egymást, és tevékenységük után nem fizettek adót.
Furcsamód maga a polgármester, Karácsony Gergely célzott arra, hogy bűnben foganhatott saját kerületének fizetős parkolási rendszere. A Párbeszéd társelnöke nemrég Fidesz–MSZP-mutyit sejtetett a háttérben, amit mindkét párt hevesen cáfolt. Az adok-kapokba beszállt Tarlós István is, aki Karácsony ellenében újra indulna a főpolgármesterségért.