Akták: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [9] Oldalak: 1
Csak a Szerencsejáték Zrt. reklámjait kellett kiraknia a CÖF-nek a 170 millió forintos támogatásért cserébe
Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. leánycége, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. (SZNP) 2018-ban 70 millió, 2020-ban pedig 100 millió forint támogatást adott a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítványának. Az SZNP az Átlátszónak és a K-Monitornak is kitakarva küldte meg a támogatási szerződéseket, mert szerintük a részletek üzleti titoknak minősülnek. Mi pereltünk, a K-Monitor pedig a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) fordult, és ez utóbbi felszólítására (minket megelőzve) megkapták az állami cégtől a kitakaratlan iratokat. A papírokat megosztották velünk, mutatjuk a tartalmukat.
Állami vállalati támogatás a CÖF-nek
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány
Magyar Fejlesztési Bank (MFB)
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Szerencsejáték Service Nonprofit Kft.
Szerencsejáték Zrt.
állami / önkormányzati vállalat
civilek
klientúra
pártfinanszírozás
támogatás
A Jobbik feljelentést tett a CÖF tavalyi MVM-es támogatása miatt
A Jobbik ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon, amiért az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. az adatvédelmi hatóság elnökének felszólítása ellenére sem adott tájékoztatást arról, miért támogatta tavaly év végén 508 millió forinttal a Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítványát.
A Jobbik feljelentést tesz, mert az MVM nem árulja el, miért adott 508 milliót a CÖF-CÖKA-nak
A Jobbik ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a BRFK-nál, amiért az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. az adatvédelmi hatóság elnökének felszólítása ellenére sem adott tájékoztatást arról, miért támogatta tavaly év végén 508 millió forinttal a CÖF alapítványát, a CÖKA-t.
Az MVM nem utasításra, hanem tök magától adott 508 milliót a CÖF-CÖKA-nak
Szél Bernadett, az LMP frakcióvezetője és társelnöke azt kérdezte a Parlamentben, hogy utasították-e a Magyar Villamos Műveket, hogy félmilliárd forintot adjon a CÖF-CÖKA-nak. Arról is érdeklődött, mi van a támogatási szerződésben, ugyanis a CÖF-CÖKA elvileg „komplettált ételek” receptjeinek kidolgozására kapott közpénzt az MVM-től.
Kiegyezés: legalább Lázár János elismerte, hogy a CÖF-CÖKA közpénzt kapott!
Tehát sem a minisztérium, sem a kormánypárti képviselők, sem az állami közműcég, sem a kedvezményezett szervezet nem ismerte el, hogy az a félmilliárd forint, amiből kampányolhatnak a kormánynak, közpénz volt. Senki.
Egészen a Kormányinfóig, amin Lázár János a 444 kérdésére végre elismerte, hogy ez bizony közpénz: „Ami egy állami cég pénze, az az adófizetők pénze. A közé.”
Mesék a CÖF-ös félmilliárdról
Az MVM tiltott módon a Fideszt finanszírozta félmilliárd forinttal a CÖF-ön keresztül - állítja az MSZP. A szocialista párt feljelentést tesz hűtlen kezelés miatt.
Köztulajdonú cégek korábban soha nem finanszíroztak közvetlenül politikai kommunikációt
A szellős magyar párt- és kampányfinanszírozási viszonyok közt az állami cégek mindig fontos, de eddig csak közvetett szerepet játszottak a mindenkori kormánypártoknak kedves politikai üzenetek megjelenítésében. Most viszont minden jel arra mutat, hogy az MVM-mel az Orbán-kormány közvetlenül finanszíroztathat közpénzből nyílt politikai kommunikációt. Nyilván nem azért, mert a kormányközeli magánvállalkozók ne tudnának bármikor összedobni a CÖF-nek félmilliárdot, hanem inkább azért, mert ha valami közpénzből is mehet, akkor ezt miért ne tennék meg.
Félmilliárdos CÖF-támogatás: az MSZP feljelentést tesz
A párt szerint "a CÖF finanszírozása mindig is a politikai alvilág színvonalán zajlott".
Titkolták, de kiderítettük: tavaly 508 millió forinttal szponzorálta az MVM a kormánypárti álcivil CÖF-öt
Az Átlátszó megkeresésére az állami tulajdonű Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) azt közölte, hogy 2016-ban bő félmilliárd forinttal támogatta a Civil Összefogás Közhasznú Alapítványt.
Találatok: [9] Oldalak: 1