Személyek: |
|
Kulcsszavak: |
Rogánék egyelőre nem tudják ráhúzni az ellenzékre a tiltott kampányfinanszírozást
A „dollár-baloldalazást” igazoló jelentést igyekezett készíteni a Rogán-féle titkosszolgálat, ám eddig nem tudott bizonyítékkal szolgálni arra, hogy az ellenzék pártjait vagy kampányát szabálytalanul finanszírozták külföldi pénzekből.
Ellenzéki kampányfinanszírozás külföldi támogatásai
Bajnai Gordon
Dessewffy Tibor
Ficsor Ádám
Gyurcsány Ferenc
Korányi Dávid
Márki-Zay Péter
Páva Zoltán
Szigetvári Viktor
Action for Democracy
DatAdat Professional Kft.
Demokratikus Koalíció (DK)
Eagle Eye-Marketing Kft.
Edemokrácia Műhely Egyesület
Gemius Hungary Kft.
Hungaroplakát Kft.
Mindenki Magyarországa Mozgalom Egyesület
Nemzeti Információs Központ
Oraculum 2020 Kft.
Super Future Kft.
ÁSZ-ellenőrzés
civilek
háttér
kampányfinanszírozás
közbeszerzés
lobbi
pártfinanszírozás
tanácsadás
titkosszolgálat
Amerikai Egyesült Államok
Észak- és Közép-Amerika
Európa
Magyarország
Svájc
Az illegális pártfinanszírozás rendszere – ahogy a résztvevők látják, 3 rész.
Milyen politizálás várható egy párttól, amelynek elitje nem független a versenytársától? A pártfinanszírozás szürkezónájáról szóló cikksorozatunk befejező részében számba vesszük azokat a technikákat is, amelyek „fogottá” tesznek politikusokat azon túl is, hogy valamikor részt vettek közpénzek illegális eltérítésében.
Egyre átláthatatlanabb Gyurcsány vagyona
Egyre több a kérdőjel Gyurcsány Ferencnek az Altusból kimentett vagyonával kapcsolatban. Mivel a DK elnöke közel kétmilliárd forintot vett ki a vállalatból, s az összeg nem jelent meg a politikus portfóliójának más szegmenseiben, kérdés, hogy a pártja finanszírozására is költött-e belőle. A parlamenti képviselők tegnap megjelent vagyonnyilatkozata szerint az egyik leggazdagabb baloldali politikus az MSZP-s Tóth Csaba, a legeladósodottabbak között a Karácsony-párti Tordai Bence és az LMP-s Demeter Márta említhető.
Kifizethetik a Czeglédy-Gyurcsány botrány eltapsolt pénzeit
Az Országgyűlés keddi döntésével felkérte a kormányt arra, hogy kártalanítsa azt a mintegy ezer diákot és nyugdíjast, akik a Czeglédy-Gyurcsány botrány miatt nem juthattak hozzá a pénzükhöz. A baloldal szombathelyi képviselője, akit még júniusban helyeztek előzetes letartóztatásba egy rendkívül szövevényes hálózatot működtett. A gyanú szerint a cégei több mitn hárommilliárd forintot nem fizettek ki a költségvetésnek. A Czeglédy-botrányban feltűnik Gyurcsány Feerenc és Dobrev Klára, de az MSZP Nemzeti Választási Bizottsághoz delegált tagja ellen is nyomozhatnak.
A csalás elleni EU-hivatalhoz fordulnak a Czeglédynek adott Gyurcsány-pénz miatt
Az Európai Unió csalás elleni hivatalához, az OLAF-hoz fordul Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő, mert kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc cége, az uniós megbízást is elnyerő Altus 80 millió forintot adott Czeglédy Csabának, aki jelenleg előzetes letartóztatásban van.
Bemutatjuk a Gyurcsány-közeli offshore céget, ahová titkos MSZP-s pártpénzek folyhattak
Lobbipénzeket, titokzatos párttámogatásokat és MSZP-s potentátok energetikai ügyleteiből befolyt nyereségét „nyelhette el” 2011 előtt az a svájci-angol „offshore” cég, amelynek többségi tulajdonosa 2016 januárja óta Oláh Lajos DK-s országgyűlési képviselő testvére. A PestiSrácok.hu forrásai szerint alappal feltételezhető, hogy Oláh Alekszandr László csupán stróman, és rajta keresztül valójában politikus bátyja irányíthatja a társaságot, aki nem mellékesen Gyurcsány Ferenc hűséges embere. Azé a Gyurcsány Ferencé, aki 2013-ban arról beszélt, „jobb, ha nem tudjuk”, milyen forrásokból érkezett a pénz a szocialista párthoz…
4-es metró-botrány: Gyurcsány Ferenc felelőssége egyértelmű
Minden idők legnagyobb korrupciós botrányában 166 milliárd forintot loptak el, Budai Gyula szerint a pénz az MSZP-SZDSZ pártkasszájában landolhatott. A volt elszámoltatási kormánybiztos néhány éve vizsgálta a beruházást, most ennek eredményeiről számolt be az ügyészség előtt.
Öt alapkezelőnél tartja a pénzét Gyurcsány
Cáfolja a pártfinanszírozásról szóló vádakat, de elismeri, hogy adott kölcsönt a DK-nak. Alig pár hónap alatt több mint 1,6 milliárd forinttal gazdagodott Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök, aki jelenleg az ellenzéki Demokratikus Koalíció (DK) elnöke. A tavalyi év után 1 341 176 000 forint osztalékot vett fel az Altus Portfólió Kft.-ből, emellett nemrégiben tőkecsökkentést is végrehajtott 300 millió forint összegben. Rövid időn belül tehát elég szép summa került a Gyurcsány-családhoz.
Gyurcsány pert nyert Orbánnal szemben
Első fokon pert nyert Orbán Viktorral szemben az Altus Zrt., amely Gyurcsány Ferenc tulajdonában áll - erről maga a volt miniszterelnök számolt be pénteki sajtótájékoztatóján.
Feljelentette a kormány Gyurcsány cégét
Az uniós csalásügyi hivatalnál, az OLAF-nál kért vizsgálatot az Altus Zrt.-nek nyújtott támogatás ügyében Csepreghy Nándor - ezt a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára az RTL Klub Magyarul Balóval című műsorában jelentette be.