Személyek: |
|
Lapok: |
pestisracok.hu
Találatok: [4] Oldalak: 1
Hárommilliárdos korrupció a Gyurcsány-korszakban: mindent tagad az Alstom-ügy kulcsfigurája
A többi terhelthez hasonlóan tagadta a bűncselekmény elkövetését az Alstom-botrány ötödrendű vádlottja, Terner Géza a büntetőügy keddi, előkészítő ülésén a Fővárosi Törvényszéken. Az ügyészség szerint összesen csaknem hárommilliárd (!) forintnak megfelelő eurót fizettek ki az akkori döntéshozóknak a Gyurcsány-korszakban, hogy a francia cég nyerje a 4-es és 2-es metróvonalon közlekedő szerelvények beszerzésére kiírt pályázatot. A dokumentumokból egyértelműen kiderül, hogy T. Károly, Medgyessy Péter egykori bizalmasa volt az egyik legfontosabb közvetítő az Alstom, a BKV és a politika között. Azt végül nem sikerült kideríteni, kiknél landoltak a kenőpénzek, így a balliberális politikusok és döntéshozók elkerülték a vádlottak padját.
Már hat gyanúsítottja van a metrókorrupciónak, Demszkyék még mindig szabadlábon
Újabb személyt gyanúsít vesztegetéssel a 4-es metróvonalra beszerzett francia Alstom-metrókocsik ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – tudta meg a PestiSrácok.hu. A hat érintett között továbbra sincs közszereplő, annak ellenére, hogy már csak három hónapja maradt az ügyészségnek, hogy megnevezze és felelősségre vonja azokat a politikai döntéshozókat és tisztségviselőket, akik az MSZP-SZDSZ-kormányok alatt zajló korrupciós bűncselekmény tényleges haszonélvezői voltak.
Demszky közvetlen utasításokat adhatott az Alstom-ügyben
Bízom benne, hogy az Alstom-ügyben jogszolgáltatás helyett igazságszolgáltatás lesz és valaki felelni fog ezért a korrupciógyanús beruházásért – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Borbély Lénárd, a metrókocsik 2006-os közbeszerzését vizsgáló ideiglenes fővárosi bizottság elnöke. Borbély hangsúlyozta, hogy Aba Botond volt BKV-vezér a bizottsági meghallgatásán korábban elmondta, hogy az akkori városvezetés, köztük Demszky Gábor nagyon erős befolyást gyakorolt a metrókocsik beszerzésére.
Több gyanúsítottja is van az Alstom-ügynek
Jövő áprilisig meghosszabbította a Legfőbb Ügyészség a 4-es metró ügyének nyomozását – írja a Magyar Idők a Központi Nyomozó Főügyészség közlésére hivatkozva. A metrókocsik beszerzésével összefüggésben 2011-ben vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt indult nyomozás idén szeptember 16-án került a főügyészség hatáskörébe, és a korábban december 3-ig megállapított nyomozási határidőt hosszabbította meg a Legfőbb Ügyészség.
Találatok: [4] Oldalak: 1