Elítélte a Buda-Cash-botrány vádlottjait a Fővárosi Törvényszék, a vádlottak egyenként 7 év 6 hónap börtönbüntetést kaptak. Az öt vádlottat, V. Pétert, P. Zoltánt, T. Pétert, Gy. Jánost és P. Gyulát folytatólagosan elkövetett sikkasztás büntette miatt találta bűnösnek a bíróság. P. Zoltánt felbujtóként, T. Pétert, Gy. Jánost és P. Gyulát bűnsegédként.
Mészáros Lőrincék átvehetik a rossz hírű, pillanatnyilag Opimus nevű tőzsdei céget, a GVH szerint bármi káros horizontális vagy vertikális hatás teljesen kizárható, írja az MTI. Mészárosék még az első negyedévben vették meg, a korábban a Fideszhez és az MSZP-hez is közel álló céget, bár maga Lőrinc ezt elsőre igyekezett tagadni.
Bánki Erik, a gazdasági bizottság fideszes elnöke hetvenmillió forintért vett Opimus-részvényt 2013-ban. Nem teljesen tiszta, hogy miért, és hogy miből. Cikksorozatunk befejező része.
Életük megtakarításait fektették be a Buda-Cash-vezérek az Opimus tőzsdei vállalatba. A brókerházat bedöntő pénzügyi vizsgálat előtt alig két héttel került két offshore céghez úgy 40 százaléknyi Opimus-papír. Fél évig legalább egy Buda-Cash-vezetőt nem gyanúsított az ügyészség. Most már igen, de közben az Opimus brókerközelből Fidesz-közelbe került. Cikksorozatunk második része.
Pár évvel ezelőtt még a Buda-Cash, illetve a brókerház körüli, jól körülhatárolható tulajdonosi kör birtokában volt legalább a harmada annak az Opimus-részvénycsomagnak, ami most Mészáros Lőrincnél vagy a vele összehangoltan eljáró vállalatoknál van. Háromrészes cikksorozatunk első része.
A PestiSrácok.hu információi szerint hamarosan Pintér Zoltán, a Buda-Cash Brókerház milliárdos csalással és sikkasztással vádolt alapítója is gyanúsított lehet a 2014 tavaszán öngyilkosságot elkövető vállalkozó, Welsz Tamás és társai ügyében pénzmosás és más bűncselekmények miatt indított nyomozásban. Pintérről a hatóságok éppen Welsz halála napján foglaltak le terhelő dokumentumokat a gyanús körülmények között elhunyt üzletember lakásában. Emellett portálunknak megszólalt egy, a főbrókert jól ismerő forrás is, aki többek között arról beszélt a PestiSrácok.hu-nak, hogy Pintér Zoltán miként próbálta meg megúszni a teljes Buda-Cash-t bedöntő brókerbotrányt.
Szerdán harangozta be legújabb, a 33 leggazdagabb magyart összegző listáját a Forbes. Nagy változások nem történek tavaly óta, annyi – ahogyan egy éve is – most is jól látható, hogy a legtehetősebbek között túlsúlyban vannak a kormányközelinek tekinthető üzletemberek.
Nagyot aligha téved, aki a Mészáros-közelinek mondott Opimus Nyrt.-nél – a Mediaworks kiadó friss közvetett tulajdonosánál – keresi a becsődölt Buda-Cash Brókerház vagyonának egy csinos, többmilliárd forintos szeletét.
Prominens személyekkel, közéleti szereplőkkel, ismert kormánypárti és ellenzéki politikusokkal állt kapcsolatban a letartóztatása előtt a Buda-Cash Brókerház milliárdos csalással és sikkasztással vádolt alapítója, Pintér Zoltán – legalább is ez derül ki a brókerbotrány nyomozati irataiban megtalálható, a Buda-Cash-vezérhez köthető telefonok híváslistáiból. Közéjük tartozik például az offshore-botrányba belebukó volt szocialista kincstárnok, Boldvai László, Oszkó Péter volt pénzügyminiszter és az LMP egykori társelnöke, Schiffer András is. De Pintér kontaktjai között szerepel – nem annyira meglepő módon – a 90-es évek “sztárzsaruja”, Doszpot Péter, az Index korábbi tulajdonosa, a Fidesz egyik országgyűlési képviselője, a Quaestor-botrány fővádlottja, Tarsoly Csaba, valamint Volner János, a Jobbik frakcióvezetője is. Noha Welsz Tamás neve nincs rajta a Buda-Cash alapítójának híváslistáján, a nyomozati iratokból világosan kiderül, hogy ismerték egymást, és éppen Welsz halála napján foglaltak le a hatóságok Pintérre nézve terhelő dokumentumokat a gyanús körülmények között elhunyt vállalkozótól.