Egy ellenzéki önkormányzati képviselő feljelentésére most nyomozás indul, amiért a Szabolcs-Szatmár megyei önkormányzat a nyíregyházi kórház-beruházás során az eredeti tervezővel szerződést bontott, majd több mint kétszer annyi pénzért megbíztak egy új tervezőt, aki szinte „lemásolta” a korábbi terveket.
Nem talált semmilyen bűncselekményre utaló jelet a BRFK korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya a pennsylvaniai állami egyetem kiadványaiból koppintott magyar mezőgazdasági oktatási könyvek ügyének kivizsgálása során. Megszüntették a nyomozást.
Visszavonja Sós Tamás doktori disszertációját az Eötvös Loránd Tudományegyetem. Célpont című műsorunk derítette ki, hogy az MSZP heves megyei elnöke doktori munkájának nagy része plágium.
Első fokon Gyurcsány Ferencnek adott igazat a bíróság az úgynevezett plágiumügyben. Eszerint a Magyar Nemzet egymilliót köteles fizetni az alaptalanul vádolt egykori kormányfőnek.
Figyelmeztetésben részesítette plágiumügye miatt Schmitt Pált a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottsága, a magyar sportdiplomata azonban a NOB tagja marad. A vb csütörtökön, Szentpéterváron meghozott döntésével a szervezet etikai bizottságának ajánlását követte.
Törvénytelen és etikailag kifogásolható volt, hogy a Magyar Testnevelési Egyetem doktori címet adott Schmitt Pálnak 1992-ben - ezt állapította meg a jogorvoslati bizottság, amely Schmitt Pál kifogására vizsgálta meg az ügyét. A plágiumbotrány miatt lemondó volt köztársasági elnök a határozatra tekintettel lemondott doktori címéről.
Gyurcsány Ferenc pert vesztett a Heti Válasz (I. rendű alperes) és az Index (II. rendű alperes) ellen. A volt miniszterelnök azután indított sajtó-helyreigazítási pert, hogy 2012. április 29-én a hetivalasz.hu mellett az Index.hu is beszámolt a Hír TV Célpont című műsorában megjelent állításokról, az MTI-től átvett A plágiumgyanút erősíti a Gyurcsány-dolgozat bírálata című cikkében.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes súlyos tudományetikai vétséget követett el 1992-es szociológiai szakdolgozatával, állapította meg az ELTE-n felállított bizottság.
Súlyos tudományetikai vétséget követtek el Semjén Zsolt szakdolgozatánál - állapította meg az ELTE bizottsága. Saját szabályai miatt azonban az ELTE nem tehet semmit. Korábban más egyetemen elvették a doktori címet attól, akiről kiderült, hogy plagizált.
Lezárult a vizsgálat az ELTE társadalomtudományi karán Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szociológiai szakdolgozata ügyében, a jelentés eredményét pénteken sajtótájékoztatón ismertetik.