Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
Fontos megállapodást kötött a Legfőbb Ügyészség az OLAF-fal, ami hozzájárulhat az EU-pénzek folyósításához
Egy négy elemből álló munkamegállapodást kötött a Legfőbb Ügyészség az Európai Csalás Elleni Hivatallal (OLAF) - jelentette be a fejleményt a megállapodás szövegével együtt pénteken délelőtt a magyar bűnüldöző hatóság és az OLAF. A megállapodás azért is fontos, mert amint a Portfolio megírta: az Európai Bizottság tavaly novemberi információkérő levelében felrótta, hogy az OLAF csalásellenes koordinációs szolgálatának (AFCOS) magyar irodája nem kellően működött együtt az OLAF-fal például az itthoni helyszíni ellenőrzések lebonyolítása során, a mostani munkamegállapodás pedig részben pont ennek a témának az együttműködési kereteit tisztázza. A Legfőbb Ügyészség által nyilvánosságra hozott megállapodás tehát egy fontos elem a sok közül ahhoz, hogy a jogállamisági viták miatt veszélyben lévő EU-pénzeink folyósítása később ne ütközzön Brüsszelben akadályokba
Kemény lépés jöhet Lázáréktól az EU-s közbeszerzéseknél
A Miniszterelnökség megvizsgálja annak jogi lehetőségét, hogy hogyan lehet falat húzni a közbeszerzések kapcsán a pályázat megírója, a közbeszerzés lebonyolítója és a projekt végrehajtója közé annak érdekében, hogy a céges, illetve családi összefonódásokból eredő visszaélések elkerülhetők legyenek - jelezte a Portfolio-nak a friss miniszteri döntést Csepreghy Nándor.
A legkorruptabbak között van Magyarország
Számos olyan kisebb-nagyobb árulkodó jel megfigyelhető a közbeszerzési rendszerekben, amelyekből következtetni lehet a korrupció kockázatára és egy nagy nemzetközi minta alapján Magyarország a legkorruptabbak közé tartozik - mondta el a Portfoliónak adott interjúban Tóth István János.
A korrupció olyan, mint a fekete lyuk
Magyarországon a korrupció intézményesült, és egyre inkább központosult hálózatként viselkedik - mondja Fazekas Mihály korrupciókutató. A Cambridge-i Egyetem kutatója úgy látja, van ugyan még egy olyan intézményi kör Magyarországon, amelyik érintetetlen a korrupciótól, de megfigyelhető egy stabilan, állandóan korrupt csoport is.
Egyet előre, kettőt hátra, avagy ilyen a korrupció Magyarországon
A közbeszerzési korrupció elmúlt néhány évét ellentétes folyamatok jellemezték: összességében csökkent az átláthatóság, néhány piacon nőttek, másokon csökkentek a korrupciós kockázatok, és egyre centralizáltabbá váltak a korrupciós hálózatok.
Most kiderül, mennyibe kerülnek az ígéretek!
Bő két hónap múlva járulhatunk a szavazóládákhoz leadni voksunkat az országgyűlési választásokon. Ebben a kampányidőszakban csak úgy repkednek az ígéretek a politikusoktól, pártoktól.
OECD: csak papíron jó Magyarország a megvesztegetés elleni harcban
Magyarország határokon átnyúló megvesztegetés ellen hozott törvényei relatív jók papíron, de hiányzik a hatékony végrehajtás - mondja ki az OECD friss jelentése. Erősíteni kellene az egyéni és vállalati ügyek felderítését.
Magyarország korruptabb, mint egy éve volt
Magyarországot korruptabbnak látják, miután hazánk négy helyet csúszott vissza a Transparency International legfrissebb, ma megjelent korrupciós rangsorában.
Biztosítók fogtak össze a korrupció ellen
Nagy biztosító társaságok és intézményi befektetők fogtak össze, hogy rávegyék a vállalatokat korrupció ellenes intézkedések bevezetésére.
Kiborulhat a bili? - Botrány, korrupció, pártfinanszírozás...
Az energiaszektor a hazai korrupció melegágya, rendszeres az iparágon keresztüli pártfinanszírozás, és mára már olyan szintre süllyedt a jogalkotás gyakorlata, hogy adott esetben az energiapiaci szereplők maguk írják meg/át a törvényeket...
Találatok: [10] Oldalak: 1