language

Lapok:

Népszava highlight_off

Akták:

Postabank-ügy highlight_off

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Postabank-ügy

Postabank-ügy

„A PB-sztori valójában már az 1997-es betétesi roham előtt elkezdődött, amikor a megtakarítók egy része elveszítette bizalmát, és kiváltotta postabanki betétjét. Nyilván azt látták, amit nem láttak. A Princz Gábor vezette hitelintézet megalakulásától kezdve dinamikusan növekedett, miközben gazdálkodásáról mindvégig csak homályos információk kerültek napvilágra. A bank pénzügyi mutatói átláthatatlanok voltak, a legtöbb esetben csak öszszevont számok, százalékos adatok „írták le” a pénzintézet eredményeit.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Kirakatperek - homályos üveg mögött

A Fidesz 2002-es veresége, és a szocialista kormány regnálása óta eltelt nyolc év politikai vonzatú bűnügyi, bírósági krónikáit két nagy részre oszthatjuk.

Belső kör is érintett lehet az ügyészségi kiszivárogtatásban

Ügyész vagy bíró is érintett lehet a legújabb kiszivárogtatási botrányban. Bár korábban kibogozhatatlan problémának tűnt, az ügyészség végül mégis belső vizsgálatot indított és juthatott is valamilyen eredményre a Katapult Mentorprogrammal kapcsolatban gyanúsított Borovszky Tímea kihallgatási jegyzőkönyvének kiszivárogtatója ügyében.

Most a faxgép szivárgott

Ha hivatalból nem indít eljárást az ügyészség, természetesen van arra mód, hogy azt más kezdeményezze - tájékoztatta lapunkat Bárándy Péter annak kapcsán, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség nem indít vizsgálatot az ügyben, hogy hogyan került egy szélsőjobboldali sajtóorgánumhoz Borovszky Tímea ügyészségen tett vallomása.

A költségvetési tartalékból fizetik a Postabank-könyvvizsgálók per költségét

A kormány megvárja a bíróság írásos ítéletét a Magyar Állam által a Postabank könyvvizsgálói ellen indított perben, a perköltséget a költségvetés általános tartalékából fizeti ki - közölte Budai Bernadett kormányszóvivő arra a hírre reagálva, hogy a Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Fővárosi Bíróság tavaly októberi ítéletét, amelyben elutasították a magyar állam keresetét a Deloitte-tal szemben.
Találatok: [6]  Oldalak:   1