language

Lapok:

168 óra highlight_off

Intézmények:

Public Sector Consulting Kft. highlight_off

168 óra

1989-ben alapították, kezdetben a Magyar Rádió azonos nevű, heti rendszerességgel jelentkező műsorainak átiratait közölte. Csütörtökönként jelenik meg, baloldali, liberális irányvonalat képvisel, alapító főszerkesztője Mester Ákos volt, aki a Magyar Rádió műsorait szerkesztette. A lap kiadója a Neuman Péter által vezetett Telegráf Kft., melynek 2015-ben az összetett tulajdonosi hátterű Brit Média Befektetési Kft. vált a többségi tulajdonossá, mely cégnek tulajdonjoga van a Klubrádióban is. 2016-ban a felvetődtek a hírek, miszerint a tulajdonosi átfedés miatt közös online szerekesztőséget hoznak létre a rádióval. Ugyanez év április 1-én új főszerkesztőt neveztek ki, Tóth Ákos személyében. A 2000-es évek elején produkált 35 ezres pédányszám eladáshoz képest napjainkra nagymértékben visszaesett az értékesített lapok száma, átlagosan valamivel több, mint 10 ezer darabot adnak el belőle.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>

Léket kapott a Simonka-birodalom – Ugyanaz írta a pályázatokat, aki a Voldemort-ügyben

Négy év nyomozás után Polt Péter legfőbb ügyész indítványozza Simonka György fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, mert a gyanú szerint bűnszervezetben csaknem másfél milliárdos költségvetési csalást követett el. Az eljárás adatai alapján az ügyészség azt állítja, hogy Simonkának a felülárazott uniós támogatások 45 százalékát kellett visszaosztani.

Ki lehet az a Tamás? Nincs meg Mengyi Voldemort téglája

Az ügyészség nem tudta kideríteni, hogy a Mengyi-ügy nyomozása során ki figyelmeztette a főszereplőket a lehallgatásukra. Pedig a NAV „korlátozott terjesztésű” iratának tartalmáról, amelyben a nyomozó hatóság tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumát a pályázati visszaélésről, csak hárman tudtak: Balog Zoltán miniszter, a kabinetfőnöke, valamint a korrupciós botrány kirobbanásakor menesztett Köpeczi-Bócz Tamás államtitkár. Utóbbi nehezen hihető vallomást tett, a minisztert pedig meg sem hallgatták tanúként. Egy felületes nyomozás krónikája.

Tilos bekavarni Voldemortnak – Mengyi Nagyúr meglékelte Simonka György dinnyéjét

Húsz település, majd félezer ember, sertések, fóliasátrak – egy új típusú békési foglalkoztatási rendszer főszereplői és kellékei. Minden adott volt a sikerhez 2015-ben, hogy három év múltán a kistermelők saját lábra tudjanak állni. Csakhogy a program alig egy esztendő alatt elsorvadt. Ma már világosan látszik: a projektet felügyelő belügyi tárca szép csendben kifarolt az egyre botrányszagúbb történetből. A gondok akkor kezdődtek, amikor megjelent a történetben a fideszes Simonka György és köre. Tetézte a bajt Voldemort Nagyúr felbukkanása, keresztbe is tett a projektnek. Utánuk maradt a csődözön.

Hadházy: Negyvenötmillió kötött ki egy Mengyi Rolandhoz köthető cégnél

Az LMP társelnöke szerint haszontalanul folyt el – egészségügyhöz egyáltalán nem köthető cégek zsebébe – a kistérségi egészségfejlesztésre szánt uniós források jó része, vagyis „a pénzeket ellopták”.

Hadházy: Egy pályázóból “választják ki” a legalkalmasabbat

A napokban derült ki, hogy az EU Csalás Elleni Hivatala (OLAF) megnövelte a szervezetnél a magyarországi uniós támogatásokkal kapcsolatos feltételezett visszaéléseket vizsgáló munkatársak számát. Hadházy Ákos, az LMP társelnöke hónapok óta heti rendszerességgel tartott sajtótájékoztatókon mutat be olyan vidékfejlesztési is egyéb projekteket, ahol sokszor tíz-százmilliók mennek el az ellenzéki politikus szerint egyértelműen megkérdőjelezhető módon. Az ATV Szabad szemmel című műsorában az LMP-s politikust Csepreghy Nándorral, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkárával ültették egy asztalhoz a téma kapcsán.

Barangolás a fideszes Voldemort földjén

Cikksorozatunk harmadik részének megjelenése után Polt Péter legfőbb ügyész indítványozta Mengyi Roland Borsod-Abaúj-Zemplén megyei fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. A Legfőbb Ügyészség közleménye lényegében pontos kivonata cikksorozatunknak. Mengyi azonban, mintha mi sem történt volna, új kenyeret szel, beszédeket mond és bizakodik. Azt terjeszti, csupán régebbi párttársai irigyek rá, és most konspiratív módon próbálják megbuktatni, de nem fog nekik sikerülni. Pedig várhatóan a parlament első ülésén mentelmi jogának felfüggesztése mellett fognak szavazni a fideszesek, és folyik a Miniszterelnökség által elrendelt belső vizsgálat a Voldemort-ügyben.

2,3 milliárd forintnyi megbízást kapott a Voldemort-ügyben is érintett cégcsalád

A Voldemortként elhíresült fideszes képviselő, Mengyi Roland körül kialakult botrányban érintett pályázatíró cég is részt vett azon a pályázaton, mely során 2,4 milliárd forintot költöttek el humánerőforrás-fejlesztésre főként budapesti cégeket megbízva, Békés megyében – közölte az LMP társelnöke, Hadházy Ákos a legutóbbi "Korrupcióinfón". A 168 Óra Online a Miniszterelnökségtől megtudta: a Public Sector Consulting Kft. és testvércége, a Public Sector Tanácsadó Kft. több mint kétmilliárd forint értékben nyert el megbízásokat különböző pályázatok keretében. A cégek megbízásainak tételes ellenőrzése négy hét múlva zárul le.

Csepreghy Nándor: Nincs mit titkolnom

Csepreghy Nándort, a Miniszterelnökség miniszterhelyettesét meglepték azok a lehallgatási jegyzőkönyvek, amelyekben a Public Sector Consulting Kft. pályázatírója rá hivatkozva inti a pályázatokban türelemre az ügy többi gyanúsítottját. Csepreghy szerette volna meghatalmazni cikksorozatunk szerzőjét, Rajnai Attilát, hogy hozza nyilvánosságra az őt érintő összes lehallgatási jegyzőkönyvet, de erre jogilag nincs mód, mert a miniszterhelyettes nem főszereplője és érintettje a büntetőeljárásnak. Akkor honnan az ismeretség?

A Voldemort ügy folytatódik: Tállai vagy Polt segítette Mengyit?

Egyre több jel utal arra, hogy valaki pozíciójánál fogva Mengyi Rolandnak, valamint minisztériumi kapcsolatrendszerének kedvezve befolyásolta a képviselőt is érintő korrupciós büntetőügy nyomozását. A belső jelentések hálójában kibogozhatatlan, ki áll a háttérben: Tállai András NAV-vezető vagy Polt Péter legfőbb ügyész?
Találatok: [13]  Oldalak:   1 2   >  >>