Intézmények: |
|
Akták: |
Quaestor botrány
Simicska körének emberei lobbiztak Kiss Szilárdnak és FSZB-s élettársának
2013 őszén, amikor már bebukni látszott a moszkvai agrárattasé vízummutyija, a Simicska-Nyerges érdekkörhöz tartozó két államtitkár közös levélben lobbizott a külügynél, hogy Kiss orosz élettársa, Jelena Cvetkova és szervezete folytathassa a vízumigénylést. Arról a nőről van szó, akiről a magyar kémelhárítás kiderítette, az orosz titkosszolgálattal áll kapcsolatban. Belső külügyes levelekkel mutatjuk be, hogyan bukott le a vízummutyi, és győzedelmeskedtek mégis a mutyizók.
Moszkvai vízumközpont
Orbán-Simicska háború
Quaestor botrány
Budai Gyula
Farkas Imre
Íjgyártó István
Jelena Cvetkova
Keskeny Ernő
Kiss Szilárd Miklós
Nyerges Attila
Simicska Lajos
Tarsoly Csaba
Alkotmányvédelmi Hivatal (AVH)
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Monte Tokaj
Vidékfejlesztési Minisztérium
diplomácia
háttér
klientúra
lobbi
protekció
titkosszolgálat
vízum-állampolgárság
Európa
Oroszország
Kémek és bűnözők is kihasználhatták a magyar vízummutyit
Másfél éve nyomoz a rendőrség hivatali visszaélés gyanúja miatt a moszkvai magyar vízummutyi ügyében, de még mindig nincsen gyanúsított - tudta meg az Index. Biztonsági források szerint a korrupt rendszert akár külföldi titkosszolgálatok és szervezett bűnözői körök is kihasználhatták - a magyar hírszerzés orra előtt. Ezt a gyanút erősíti, hogy voltak olyan orosz örömlányok, akik így szereztek vízumot.
Súlyos visszaélések voltak a moszkvai magyar konzulátuson
Több ezer schengeni vízumot adtak ki a moszkvai magyar nagykövetség konzuli osztályán olyan orosz állampolgároknak, akikről valójában azt se tudták, kicsodák, az oroszok feltüntetett úti célja kamu volt.
A legokosabb ember a szobában
Kámory Ferenc a 210 milliárdos kötvénycsalásról szóló Quaestor-ügy koronatanúja, az egész vádirat az ő sztorijára épül. Korábban a csaló brókercég szívének tartotta magát, fizetése és jutalmai alapján Tarsolyék is így gondolhatták. Jó kapcsolatai voltak a fideszes állami bankvilágban, sőt, ő intézte el az utolsó pillanatban, hogy visszautalják Szijjártóék állami kereskedőházának milliárdjait. A cikksorozat korábbi részeiben a Quaestor-csoport veszteségeiről, a csalás konkrét technikáiról és a pénzügyi felügyelet hihetetlen bénaságáról volt szó. A Quaestor-ügy, negyedik rész.
Brókerbotrány 2015
Quaestor botrány
Kámory Ferenc
Májer Zsolt
Orbán Viktor
Szijjártó Péter
Tarsoly Csaba
Tóth Ibolya
Fidesz
Külgazdasági és Külügyminisztérium
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Quaestor Értékpapír Zrt.
Quaestor Financial Hrurira Kft.
Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.
bankok - pénzintézetek
bűnszervezet / bűnszövetség
csalás
háttér
hitelezés
sikkasztás
A Külügy elismerte: ők közvetítettek Pharaon és Tarsoly között
„A KKM-nek és a Befektetési Ügynökségnek nem volt feladata az ő további ellenőrzése.”
A Quaestor-ügy után távozott a külügyből a gazdasági helyettes államtitkár, mára nagykövet lett belőle
\"A CETHItalia srl. olasz-magyar kereskedőház a Magyar Kormány exlúzív (sic) olaszországi kereskedőházi partnere. Tulajdonosa, Kohut Balázs rendkívüli és meghatalmazott nagykövet, aki megbízatása szerint Olaszország és Magyarország diplomáciai és gazdasági kapcsolatainak az erősítésén dolgozik.\" Többek között ezt írja magáról honlapján egy milánói vállalkozás. A szöveg azért is érdekes, mert Kohut Balázs 2015 tavaszáig a külügy helyettes államtitkára volt, nagyköveti kinevezését nem verték nagy dobra, a cége pedig látszólag pont az csinálja, amit neki nagykövetként amúgy is kellene.
Kikerült egy lista, kik mentették ki a pénzüket a Quaestorból
Kecskeméti görgőcsapágy-üzlet tulajdonosai, az ügyészség volt sofőrje és a Quaestor szóvivőjének férje is egy nappal a Quaestor bedőlése előtt vett ki több mint 10 millió forintot a brókercégtől - ez látszik azon a listán, amit az N1 Tv hozott nyilvánosságra. A Jobbikhoz kötődő internetes tévécsatorna azt állítja, hogy a többoldalas, 333 elemű listán azoknak a cégeknek és magánszemélyeknek a neve szerepel, amelyek a legutolsó pillanatban mentették ki megtakarításaikat.
Hatmilliárdos gigaveszteség a Nemzeti Kereskedőháznál – de legalább közzétették
Ha horribilisnek gondoltuk a 2014-es 2,3 milliárdos mínuszt, akkor most kapaszkodjunk meg: 5,9 milliárd forintos veszteséggel gazdálkodott tavaly a külügyminisztérium botránycége, az MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. A külügynek tőkét kell pótolnia, miközben nemrég adott 5 milliárd hitelt is.
Megkezdődött a Quaestor-per
Megkezdődött Tarsoly Csaba és a tavaly becsődölt Quaestor Értékpapír többi vezetőjének a büntetőpere a Fővárosi Törvényszéken. Az ügyészség szerint húsz éven át folyt a csalás és pénzügyi mismásolás a cégnél, Tarsoly viszont semmilyen megbánást nem tanúsított, és a tárgyalás lefújását kérte, mert nem olvashatta el a bizonyítékokat.
Ilyen, amikor focisták irányítják a külkereskedelmet
Derékig elmerült a Quaestor-botrányban, sokáig titkolta közérdekű adatait és szerződéseit, felsővezetésében Szijjártó focista haverja, összekötői között frissdiplomások vannak. Ez a Magyar Nemzeti Kereskedőház, amely tízmilliárdból próbálja pörgetni a magyar exportot olyan egzotikus helyeken, mint Botswana, Ghána és Laosz. Megnéztük, hogy ez mennyire sikerült nekik.
Kereskedőházak csókosoknak
Quaestor botrány
Adnan Polat
Bozsoki Dániel
Fischer Máté
Kun Gábor
Mengyi Lili
Nógrádi György
Orbán Viktor
Pataki Nóra
Szijjártó Péter
Tiborcz István
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Mekong Trading Kft.
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Vitafort Zrt.
átláthatóság
diplomácia
foglalkoztatás
gazdálkodás
kereskedelem
klientúra
mezőgazdaság
Afrika
Ázsia
Botswana
Észak- és Közép-Amerika
Kambodzsa
Kuba
Malajzia
Mianmar