Lapok: |
|
Intézmények: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
Találtak még egy 2,2 milliárdos sikkasztást a Quaestor-ügyben
Csütörtökön 8, az alapügyben már szereplő vádlottal szemben újabb vádiratot nyújtott be a Fővárosi Főügyészség, méghozzá bűnszervezetben, különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntettének gyanúja miatt.
A legokosabb ember a szobában
Kámory Ferenc a 210 milliárdos kötvénycsalásról szóló Quaestor-ügy koronatanúja, az egész vádirat az ő sztorijára épül. Korábban a csaló brókercég szívének tartotta magát, fizetése és jutalmai alapján Tarsolyék is így gondolhatták. Jó kapcsolatai voltak a fideszes állami bankvilágban, sőt, ő intézte el az utolsó pillanatban, hogy visszautalják Szijjártóék állami kereskedőházának milliárdjait. A cikksorozat korábbi részeiben a Quaestor-csoport veszteségeiről, a csalás konkrét technikáiról és a pénzügyi felügyelet hihetetlen bénaságáról volt szó. A Quaestor-ügy, negyedik rész.
Brókerbotrány 2015
Quaestor botrány
Kámory Ferenc
Májer Zsolt
Orbán Viktor
Szijjártó Péter
Tarsoly Csaba
Tóth Ibolya
Fidesz
Külgazdasági és Külügyminisztérium
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Quaestor Értékpapír Zrt.
Quaestor Financial Hrurira Kft.
Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.
bankok - pénzintézetek
bűnszervezet / bűnszövetség
csalás
háttér
hitelezés
sikkasztás
Kifosztották a kicsiket, hogy kifizethessék a nagyokat
Tarsoly Csaba cégbirodalma, a Quaestor-csoport a magyar történelem legnagyobb csalását vitte végig: több mint kétszáz milliárd forinttal károsította meg ügyfeleit. Eleinte állampapírokat sikkasztottak, aztán nem létező kötvényeket adtak el, meghamisították a könyvelést és egy piramisjátékot is szerveztek az ügyészség szerint. Cikksorozatunk első részében bemutattuk, milyen ügyetlenül szórta el az így megszerzett milliárdokat a Quaestor vezetése. Most a nyomozati anyag elemzése alapján megfejtjük a nagy Quaestor-csalást. A Quaestor-ügy, második rész.
Hülye vagy, én vagyok a tulajdonos, enyém itt minden, saját magamtól nem tudok lopni
Tarsoly Csaba a bíróságon előadott védőbeszéde alapján még mindig nem akarja megérteni, cégcsoportjával milyen hatalmas kárt okozott. Máig érthetetlen, hogyan mehetett évtizedekig egy ilyen, végül 210 milliárd forintos kárt maga után hagyó csalássorozat a magyar hatóságok szeme előtt. De a nyomozás során összegyűjtött anyagból sok kérdésre választ lehet kapni. Kiderül, hol hibázott a felügyelet, és az is, milyen szálon nem indult el az ügyészség. Ebben a cikkben a Quaestor börleszkszerű történetéről lesz szó: arról, hogyan tékozolta el a begyűjtött milliárdokat a cég döbbenetesen ügyetlen vezetése.
A Quaestor-ügy, első rész.
Milliárdokat bukott a külügyes Magyar Nemzeti Kereskedőház, de azért van, aki jól járt
Az MNKH 5,5 milliárd forint állami pénz elköltése után 2,8 milliárd forintnyi üzletet tudott összehozni a magyar cégeknek. Ez legalább 2,7 milliárd forintos bukó.
Több mint százszor (!) lopott tízmilliót készpénzben az egyik Quaestor-gyanúsított
Egy MSZP-s képviselő, Tóth Bertalan kérdezte a parlamentben Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy konkrétan hányszor és mennyi pénzt lopott az a Quaestor-vezető, aki egy korábbi válasza szerint rendszeresen fosztogatta a csaló cégcsoport vagyonát.
KDNP: A saját családok pártján
Hargitai János KDNP-s országgyűlési képviselő és az előzetesben lévő Buda-Cash-vezér, Tölgyesi Péter rokonok – írta meg a Blikk. Tölgyesi az élettársa a képviselő lányának, Hargitai Lindának, gyerekük is született pár hónapja. Esküvőről nem tudni, de azért egy gyerek születése csak ad alkalmat arra, hogy találkozzon egy gyerek apja és nagyapja.
Brókerbotrány 2015
Bagdy Gábor
Básthy Tamás
Firtl Katalin
Firtl Mátyás
Hargitai János
Harrach Péter
Hoffmann Rózsa
Jeneiné dr. Rubovszky Csilla
Latorcai János
Lukács Tamás (KDNP)
Rubovszky György
Salamon László
Stágel Bence
Szászfalvi László
Tarsoly Csaba
Tölgyesi Péter
Buda-Cash Brókerház Zrt.
Fidesz
KDNP
Parlament
Quaestor Értékpapír Zrt.
foglalkoztatás
juttatás
önkormányzat
rokonok
tanácsadás
Győr-Moson-Sopron megye
Kópháza
Már el is fogadták az első brókerbotránytörvényt
Négypárti támogatással, a Fidesz és a KDNP mellett a Jobbik és az MSZP képviselőinek szavazataival már el is fogadta a parlament a címe szerint a brókerbotrányok áldozatainak kártérítését szolgáló vagyon biztonságba helyezéséről szóló törvényjavaslatot.
Kasnyik Márton: 2 ok, ami miatt nem kellene kimenteni a Quaestor kötvényeseit
A magyar állam nagyon szeret a “dolgozó kisember hóna alá nyúlni” látványos népbaráti gesztusok keretében, a dolgozó vagy nem dolgozó nagyemberek hóna alá pedig talán még annál is jobban.
Bede Márton: Butaság + Korrupció
Talán a legsúlyosabb félreértés a brókerüggyel kapcsolatban, hogy itt valami szörnyűségesen bonyolult ügyről van szó, amelyet még részleteiben is csak válogatott koponyák, ügyvédek, politikusok, újságírók és a Wall Street farkasai érthetnek meg. Ez pont olyan tévedés, mint azt képzelni, hogy a paksi bővítés lényegének megértéséhez atomfizikusnak kell lenni.
Találatok: [10] Oldalak: 1