2015. szeptember 30.-án a főváros rendkívüli felmondással megszüntette a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó MAHIR Cityposter Kft.-vel kötött szerződését. A beterjesztő, Kocsis Máté szerinte „jó erkölcsbe ütköző" a még 2006-ban kötött kontraktus. Akkor egy baloldali és egy jobboldali reklámcég kapott kedvező feltételekkel plakáthelyeket: a MAHIR azonban az Orbán-Simicska konfliktust követően kegyvesztett lett. Az Intermédia Kft.-vel (jogutódja a JCD Zrt.) kötött hasonló
kontraktust viszont változatlanul fenntartanák (az utódcég azóta a jobboldalhoz sorolt).
A szerződés nyomán a MAHIR Cityposter Kft. 761 darab hirdetőoszlopot állíthatott fel, melyek karbantartását és üzemeltetését is vállalta. Az ügyet senki sem háborgatta kilenc éven át. A Simicskával kitört konfliktus nyomán a főváros májusban átfogó ellenőrzést rendelt el az utcabútor-szerződésekkel kapcsolatban, mely során a Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatósága (FÖRI) 78 esetben talált hiányosságot a JCD utasváró pavilonjainál és 27 helyen a MAHIR-oszlopokon, de utóbbinál hiányolt még 25 internetes terminált és öt légszennyezettség-mérőt, melyek telepítését a cég a szerződésben vállalta.
A Fővárosi Közgyűlésnek készített FÖRI-jelentés szerint a JCD határidőre megszüntette a hiányosságokat, ezt a MAHIR is jelezte, de nem mellékelt fotódokumentációt. A FÖRI újbóli ellenőrzése újabb hibákat tárt fel a légszennyezettség-mérők és a wifik működésében, ennek nyomán a városvezetés rendkívüli felmondással élt a MAHIR felé, lévén a szerződés egyoldalú előnyöket biztosít a cégnek azzal, hogy „Budapest belvárosának a reklámipar szempontjából kiemelt jelentőségű helyszínein, valamint a forgalmas csomópontokon gyakorlatilag monopolhelyzetbe került 25 évre, mivel az egyes hirdetőoszlopok 50 méteres körzetében megtiltotta a további reklám lehetőségét". "Tekintettel a partner tulajdonosi szerkezetére, a gazdaság egyéb szektorainak szereplőivel való üzleti kapcsolatára, nem zárható ki annak lehetősége sem, hogy a MAHIR az érdekeltségi körébe tartozó hirdetőknek a piaci árnál kedvezőbb feltételekkel biztosított reklámfelületet", ezzel a fővárost több tíz millió forintos kár érhette az elmúlt években. A szerződést október 31-i hatállyal bontotta fel a főváros, az előterjesztést 22 igennel, egy tartózkodással szavazták meg a képviselők, a szocialisták, és a DK nem szavazott.
Az ügyben a PM már 2013-ban feljelentést tett hűtlen kezelés miatt, a felmondást követően pedig a Demokratikus Koalíció budapesti szervezete tett rendőrségi feljelentést amiatt, hogy a Fidesz a piaci ár alatt hirdethetett Mahir Cityposternél, melynek hirdetőoszlopain 2010-14 között kizárólag a Fidesz jelenthetett meg politikai hirdetéseket.
A Főváros rendelete szerint Simicskának 2015. december 31-ig el kellett volna bontania a hirdetőoszlopait, viszont az oligarcha ennek nem tett eleget. A Főváros saját cégével már január 2-án elkezdte lebontani ezeket, mire Simicska örző-védő céggel őriztette az oszlopokat, majd a lebontottakat is visszahelyezte. Időközben a Mahir bíróságon támadta meg a Főváros határozatát, egy döntés szerint a Budapest Közút Zrt. nem bonthatja el Simicska oszlopait. A bíróság végül elsőfokon is kimondta, hogy “a felmondás hatálytalan, a főváros által hivatkozott okok megalapozatlanok és az eredeti szerződés továbbra is érvényes”, illetve fellebbezés esetén a másodfokú ítéletig az oszlopokat nem lehet elmozdítani. 2018-ban a per végeztével a Fővárosi Törvényszék megerősítette az elsőfokú ítéletet.