Paár Attila volt az, aki 2015-ben megvette Orbán Viktor vejének a résztulajdonát az Eliosban..
Pár éven belül sokadszorra nyúl hozzá az örökségvédelem szabályozásához a kormány, most éppen a régészeti feltárásokat érintő módosítást nyújtott be Semjén Zsolt a parlamentnek.
A javaslat két legfontosabb eleme, hogy
kétszintűre egyszerűsítik a régészeti feladatellátás rendszerét,
és annak legnagyobb részéből kizárják a magáncégeket, amelyeknek éppen a Fidesz-kormány adott korábban nagyobb mozgásteret.
Egy 2014-es törvénymódosításnak köszönhetően akkreditált magáncégek is részt vehetnek az állami múzeumok által végzett ásatásokon. A kínálati piac szűk, a Népszabadság 2015 tavaszán mindössze három olyan cégről tudott, amelyek alkalmasak a feladatok elvégzésére az országban. Augusztus első felében 1,2 milliárd értékű tendert nyert a Salisbury Kft.
A debreceni Déri Múzeum régészeti tenderén lett befutó a takarítással és építkezéssel foglalkozó Tömb 2002 Kft., amely egy botrányos, még az első Orbán-kormány idején történt ingatlanosztáson keresztül hozható kapcsolatba a fideszes Halász Jánossal.
Az új kormányzat a kultúra területén is keresi az előző kurzus által a szekrényekben hagyott csontvázakat. A nemrég megszüntetett Kulturális Örökségvédelmi Szakszolgálatnál végzett vizsgálat közben számtalan csontvázra lelhettek az ellenőrök, ám ezek mind ásatásokból származnak.