Találatok: [10] Oldalak: 1
Zuschlag örvényei
A Zuschlag János és társai ügyében zajló büntetőper előrehaladtával egyre világosabban körvonalazódik, hogy a politika megpróbálta befolyásolni a rendőrségi nyomozás kimenetelét, míg a kecskeméti ügyészség saját hatáskörbe nem vonta az eljárást.
Kulcsár-ügy
Zuschlag-ügy
Katus Ferenc
Király Ferenc
Krausz Csaba
Kullai Tamás
Lados István
Lusztig Péter
Marsovszky Balázs
Ocsovai Tamás
Őri András
Prácser László
Szilvásy György
Zuschlag János
Belügyminisztérium (BM)
Együtt a Harmadik Évezredért Alapítvány
Fiatal Baloldal
MSZP
Rendőrség
államtitok
csalás
protekció
Bács-Kiskun megye
Zuschlag belügyei
Vajon kiderül-e, Zuschlag János milyen csatornákon keresztül tudta meg, hogy az ifjúsági szervezetek ügyében zajló nyomozásban társaival együtt lehallgatják?
Kovács Zoltán: A magyar Mr. Drebin
Van itt egy főrendőr, úgy hívják, Kiss Ernő, a magyar állományban szolgál. Hol az ország bűnügyi vezetője, hol tanácsadó a miniszter oldalán, olykor szerepet kap a szervezett bűnözés elleni harcban.
Olaj a bűzre V.
Olaj a bűzre VII.
A Bács-Kiskun megyei jelentések közül a leghírhedtebb Katyják János volt kiskunhalasi rendőrkapitányé, aki szinte rutinszerűen jegyzett fel eseményeket feletteseinek a közéleti emberek megyei szerepléseiről: "Közbevetőleg jelentem, hogy tavasszal, a választások előtt Kiskőrösön volt egy találkozó, amely kampánygyűlés volt. Ezen részt vett Orbán Viktor. A társaságban a megye vezető olajmaffiózói voltak, többek között Stadler, Kakuszi, Szűcs, Halász István, Kemény Gábor és Sepsi László. Az olajosok támogatásukról biztosították Orbán Viktort." A jelentésben szereplők neve és "munkásságuk" története fellelhető a koronatanú nyilvános olajbizottsági jegyzőkönyvében, valamint az ügyészségen tett vallomásaiban is. A rendőri jelentések megállapításokat és viszonyokat nem taglalnak, holott többségüknél szükség lenne erre. Mert bár tény, hogy Orbán Viktor 1994. február 18-án járt a kunmadarasi volt szovjet katonai reptéren, ahol óriási mennyiségű olaj tárolása és mozgatása folyt, de mindezt kampányidőszakban tette, a helyi polgármesterjelölt, dr. Kemecsi Imre kérésére, aki a reptér tulajdonjogának mihamarabbi rendezéséért lobbizott. Hasonlóan kétes értelműek azok a rendőri jelentések is, amelyek arról tudósítanak, hogy a legutóbbi választás két fordulója között Pintér Sándor egy Lajosmizse melletti, zártkörű rendezvényen tárgyalásokat folytatott a szocialista párt vezérkarával. A résztvevők azonban ezt az állítást nevetségesnek találták. Ugyanis csupán Kocsis István, az ÁPV Rt. vezérigazgató-helyettese tartotta ott születésnapját, Pintér Sándor pedig az OTP Bank igazgatósági tagjaként volt jelen, hiszen Kocsis szintén igazgatósági tag volt a banknál. Az egyik meghatározó szocialista politikus szerint "lényegében ez volt Pintér utolsó hétköznapi megmozdulása, mielőtt belügyminiszter lett".
Olaj a bűzre III.
Olajügyek
Atyánszky György (FKgP)
Balogh Zoltán (Rendőrség)
Flaisz Ferenc
Molnár István dr. (Rendőrség)
Nagyteleki Lívia (VPOP)
Narancsik Péter
Nógrádi Zsolt
Pálvölgyi István
Pintér Sándor
Hajós Vin Kft.
NO-NO 2000 Kft.
Rendőrség
Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP)
magánokirat-hamisítás
vesztegetés
Olaj a bűzre II.
Olaj a bűzre
No szmoking
Virágot Mihaliknak II.
Találatok: [10] Oldalak: 1