Külföldről származhat az az adatbázis, ami a Pegasus-ügyben érintett telefonszámokat, köztük magyar állampolgárokét is tartalmazza. Több jel is erre utal, és ha valóban így van, az jogsértő.
A rendőrségen belül szándékosan siklathatták félre a Medgyessy- kormányzat idején a kétezres évek egyik milliárdos alvilági svindlijének, egy ingatlanszövetkezeti csalásnak, a Vertical-Invest-ügynek a nyomozását, amiben egy kivétellel végül csak a strómanok kerültek bíróság elé – a történetet az egyik online újság elevenítette fel, ugyanakkor nem csak a Vertical-botrány esetében történtek hatósági visszaélések, amelyek tévútra vitték a nyomozásokat. Egy gyilkossági “sztárzsaru” szekrényéből tüntették el például az Aranykéz utcai robbantás legfontosabb bizonyítékát, de a Gyurcsány-kormány idején az is megesett, hogy eltűnt a rendőrségről az a jelentés, amiben politikusok és maffiózók kapcsolatáról írtak. Mivel már minden elévült, a korrupt rendőrök megúszták a felelősségre vonást.
A magyar letelepedési kötvényeket Afrikában és az arab országokban forgalmazó Artonhoz április 7-ről 8-ra virradó éjszaka törtek be ismeretlenek, a cégtől több mint fél milliárd forintot vihettek el. A tolvajok a letelepedési biznisz érzékeny adataihoz is hozzáférhettek, az RTL értesülései szerint egy szervert is elvittek. Az Arton múlt pénteken közleményt adott ki az ügyben, azt írták, hogy „a médiában megjelentek többsége spekulatív, téves és értéktelen (...) bűncselekmény áldozatai vagyunk, ügyfeleink és munkatársaink szörnyű megpróbáltatásoknak voltak kitéve". Arról ők maguk semmilyen információt nem árultak el arról, hogy ha nem az történt, ami a különböző cikkekben megjelent, akkor pontosan mi igen.
Az Átlátszó megszerezte azt a helyszíni szemle jegyzőkönyvet, amelyben az áll, hogy Pintér Sándor, akkor még az ORFK főkapitányaként, 1996 novemberében igenis a helyszínen járt és intézkedett is a Lakatos Csaba fogathajtó elleni merényletkísérlet ügyében, a Tanyi-fivéreket fuvarozó autó átkutatásánál. Tanyi György ma a Lakatos-merénylet vádlottja, és nem mellékesen az egyik kulcsszereplője a Pintér elleni állítólagos nemzetközi lejárató akciónak. A helyszíni szemle jegyzőkönyvét nyilvánosságra hozzuk, és elmondjuk azt is, hogyan ment rá a jegyzőkönyvet készítő rendőrtiszt karrierje a több mint húsz éves ügyre.
Három éve a legfőbb ügyész, a Legfelsőbb Bíróság és az Állami Számvevőszék elnöke „nemcsak Magyarországon, a világon is példa nélküli", mondhatni unortodox korrupció-ellenes megállapodást kötött, bár külön-külön is törvényekben előírt kötelességük lenne, kötelezettséget vállaltak az általuk vezetett szervek korrupcióval szembeni ellenálló képességének erősítésére, a korrupció-ellenes eszköztáraik fejlesztésére.
Tudományos elismerést kapott két magyar kutató Amerikában, akik a korrupció természetrajzát írták le. Volt honnan meríteni, Magyarország a föld országainak legkorruptabb harmadába tartozik.
Szeretné tudni, hogy a megvételre kinézett autót körözik-e, mert lopott? Kíváncsi arra, hogy az üzlettársa ellen folyó büntetőeljárásban érintetté válhat-e? A lakásvásárlásnál gond lehet a tulajdonossal, mert priusza van, és korábban éppen ingatlancsalás miatt büntették meg? Pénzért minden információ beszerezhető, de ha jók az ember kapcsolatai, még ingyen is.
A „nagynorvég” pénzek csapját a kormány hibájából elzárták. A „kisnorvég” pénzek elosztóira viszont rászállt a hatalom. Vannak, akik összefüggéseket vélnek felfedezni.