Intézmények: |
|
Személyek: |
Óriási összegek mehetnek ki az ablakon a központosított informatikai beszerzéseken
A Rogán-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda alá tartozó Digitális Kormányzati Ügynökséget néhány éve hozta létre a kormány, állami szervez
Az Orbán-rendszer csúcsvállalatának titkai
2021 közepén egy szokatlan találkozó helyszíne volt a londoni magyar nagykövetség halványsárga épülete, amely a brit főváros egyik előkelő negyedében, a Buckingham-palotától mintegy negyedórányi sétára található.
A 4iG magyar informatikai cég már hónapok óta próbálkozott az Invitech nevű magyarországi távközlési vállalat felvásárlásával, de az egyeztetések elakadtak. Az Invitech tulajdonosainak – egy főként kínai állami pénzből működő befektetési alapnak – a képviselői jóval magasabb árat kértek a cégért, mint amennyit a 4iG ajánlott. Ráadásul az sem volt egyértelmű, hogy az akkor még kisebb piaci szereplőnek számító és komoly távközlési tapasztalattal nem rendelkező magyar cég képes lesz-e előteremteni a mintegy százmilliárd forintos vételárat.
A Vodafone felvásárlása
Fauszt Zoltán
Jászai Gellért
Leisztinger Tamás
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Palkovics László
Pintér Sándor
Rogán Antal
Simicska Lajos
Tasnádi László
4iG Nyrt.
Antenna Hungária Zrt.
Digitális Kormányzati Ügynökség
Gazdasági Versenyhivatal (GVH)
Hunguest Hotels Zrt.
IG COM Magántőkealap
Invitech ICT Kft.
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Telekom Nyrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MPVI Mobil Zrt.
Opus Global Nyrt.
Rheinmetall AG
SCD Group
SDA Informatika Zrt.
adósság
állami/önkormányzati szerződések
diplomácia
engedély
fegyver - hadiipar
háttér
hitelezés
informatika
klientúra
közbeszerzés
NER HOTEL
pályázat
támogatás
távközlés / telekommunikáció
tőkealap
túlárazás / pénznyelő
Rogán Antal tényleg családbarát: milliós szerződésekkel látja el a Balásy-fivérek cégeit
Ha valamiben nagyon jó az Orbán-kormány, az a különböző ügynökségek gründolása. A teljesség igénye nélkül, van Magyar Turisztikai Ügynökség, Nemzeti Sportügynökség, Digitális Magyarország Ügynökség. Azt pedig még 2019 tavaszán jelentették be, hogy létrejön a Digitális Kormányzati Ügynökség (DKÜ) azzal a céllal, hogy biztosítsa a kormányzati informatikai beszerzések egységesítését.
Vodafone-vásárlás: Rogán Antal bizalmasai foglalták el a kulcsposztokat
A miniszter jobbkeze is helyet kapott a távközlési vállalat vezetésében, ahogy a turisztikai támogatásokat osztó Guller Zoltán is.
A Vodafone felvásárlása
Benkő Tamás János
Blénessy László
Fekete Péter Krisztián
Guller Zoltán
Jászai Gellért
Kunosi András
Linczényi Aladin Ádám
Nagy Ádám
Rédey Krisztina
Rogán Antal
Simon Zoltán
Siroki Attila József
4iG Nyrt.
Antenna Hungária Zrt.
Digitális Kormányzati Ügynökség
Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Szerencsejáték Zrt.
Vodafone Magyarország Távközlési Zrt.
állami / önkormányzati vállalat
állami/önkormányzati szerződések
Rogán Antal kétszer annyi pénzt „kommunikált” el, mint amennyit törvényileg kapott
A költségvetési törvényhez képest 30 milliárd forinttal többet, összesen 54 milliárdot emésztett fel a kormányzati „tájékoztatás” és a néppel folytatott „konzultálás”.
Kormányzati tájékoztató kampányok (2012-)
Rogán Antal
Digitális Adattranzakciós Központ (Datrak)
Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft.
Digitális Kormányzati Ügynökség
Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Miniszterelnöki Kabinetiroda
állami/önkormányzati szerződések
átláthatóság
gazdálkodás
háttér
hirdetés
informatika
közigazgatás
média
támogatás
túlárazás / pénznyelő
Óránként 30 ezer, a határ a csillagos ég – fideszes képviselő cége ad tanácsot Rogánéknak
Bajkai István fideszes képviselő cége és partnere keretösszeg nélküli megbízást nyert el, digitalizációs kérdésekben segít eligazodni a Rogán Antal miniszter által vezetett Miniszterelnöki Kabinetirodának.
Mire jók a karácsonyi ünnepnapok? Például gyorsan lezavarható egy gigantikus, központosító közbeszerzés
Akasztják a hóhért, vagyis közbeszerzést írtak ki a közbeszerzést végzőknek. A röpke 300 ezer munkaórás gigantikus feladat megpályáztatására éppen a karácsonyi időszak tűnt alkalmasnak, a korlátozó alkalmassági feltételek alapján a legtöbb hazai kkv-nak most sincs esélye. Az eléggé szórt közbeszerzési tanácsadói piac központosítása azért volt különösen nehéz, mert a közbeszerzők mindent értenek ezen a piacon, tudták jelezni a szabálytalanságokat, az irányítottságot, mi, a Telexnél is rendre jelzést kapunk, ha világít egy közbeszerzés célzottsága. Ráadásul mivel a centralizálási kísérlet annyira észszerűtlen volt, annyira a magyar kkv-k érdekei ellen ment, hogy szokatlan módon, ennek a törekvésnek még a kormányzaton belül is voltak ellenzői. Az év végén aztán újabb fordulat következett be az ügyben.
Állami pénzek hizlalták a fideszes képviselő érdekeltségeit 2020-ban
Az Orbán-család ügyvédjeként is ismert fideszes képviselőnek ügyvédi irodája mellett tanácsadó és rendezvényszervező cégei is vannak. Mindkettőnek kimagasló éve volt 2020 gazdasági szempontból.
Értékesítésből származó árbevételként 1,67 millió forintot könyveltek el az előző évi 2,35 millió után. A csökkenést talán magyarázhatjuk a Covid-hatással is, de erre nem tér ki részletesen a kiegészítő melléklet. Arra viszont választ ad a leadott dokumentum, hogy hirtelen honnan jutott egy korábban nem látott mértékű, 90 millió forintos egyéb bevételhez a cég. Ez nem más, mint az "EMMI támogatás bevétele". Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által adott 90 millió forint nem más, mint a kieső TAO-támogatás pótlása volt.
A képviselő másik érdekeltsége az Aponius Kft. Tavaly ugyanis a korábbi 96 millió után 576,8 millió forint árbevételt könyvelhetett el a társaság. Aponius Kft. január végén közbeszerzési tanácsadásra kötött keretszerződést a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt.-vel amely Rogán Antal, illetve a Miniszterelnöki Kabinetiroda fennhatósága alá tartozik.
Bajkai István ügyvédi irodája (az SBGK Ügyvédi Iroda) résztulajdonában lévő SBGK Kft. 9 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott balatonfüredi szálláshelyek fejlesztésére a Magyar Turisztikai Ügynökségtől.
200 milliárd forintnyi munkára szerződött a Digitális Kormányzati Ügynökség egy keretszerződéssel
Óriási keretszerződési tenderek győzteseit hirdette ki a napokban (a Rogán Antal alá betagolt) Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. (DKÜ), amiről korábban annak kapcsán írtunk, hogy indulása után nem sokkal rögtön 945 milliárd forint értékben írt ki informatikai közbeszerzéseket. A napokban előbb a Delta Systems Kft., majd a 4iG vezette konzorcium jelentette be, hogy több mint 200 milliárdos keretmegállapodást írt alá az ügynökséggel.
A NER kedvenc IT-cége is befutott egy 14 milliárdos közbeszerzésre
Nettó 14,8 milliárd forintos keretmegállapodás közbeszerzésén nyert a 4iG által vezetett konzorcium – olvasható a Budapesti Értéktőzsde honlapján hétfőn közzétett tájékoztatásban.