Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
A kispesti szocialista vállalkozó, aki a korrupciós botrány mögött áll
Somogyi László ismert építőipari vállalkozó a XIX. kerületben, volt felesége, Somogyi Lászlóné pedig a kispesti képviselő-testület tagja MSZP színekben. Somogyi László neve rendre feltűnik a kispesti önkormányzat korrupciós ügyeiben, illetve a cége, az Anildia Kft. neve is. Ez az egyetlen cég, amelyik hivatalosan Somogyi nevén van, ez azonban sorra nyeri el az önkormányzattól a megbízásokat, éves szinten több százmilliós értékben. Ez amolyan családi vállalkozás, a férj és a volt feleség egyaránt sokat tesznek azért, hogy nyereséges legyen a cég. Az együttműködés olyan harmonikusan zajlott, hogy a pár ugyan 2006-ban hivatalosan elvált, ennek ellenére
Szeviép-botrány: Gyurcsányék ebben a buliban is benne voltak
Ahogy arról korábban beszámoltunk, első fokon mindhárom Szeviép-vezért szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Járásbíróság. Oltványi Józsefet és Pistrui Lászlót öt év, Baranyi Sándort hat év szabadságvesztésre ítélte el a Szegedi Járásbíróság első fokon. Botka László és a szegedi városvezetés kezdettől fogva igyekezett úgy beállítani, mintha nem a baloldal botránya lenne az Szeviép-ügy, nem sok sikerrel. Hiszen, ahogy korábban írtunk, mind a szegedi önkormányzattól, mind pedig a baloldali kormányok idején számos más költségvetési szervtől is kapott megbízásokat a cég. A botrányban nyakig benne volt Oláh Lajos, a Gyurcsány-párt országgyűlési képviselője, aki a 2007-ben átadott 4000 négyzetméteres Szeviép-székházat az általa felügyelt Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatallal rögtön bérbe is vette havi ötmillió forintért.
Szeviép-ügy
Baranyi Sándor
Botka László
Gyurcsány Ferenc
Oláh Alekszandr László
Oláh Lajos
Oltványi József
Pistrui László
Valentik Csaba
Cheeragon Ltd.
Demokratikus Koalíció (DK)
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal
MSZP
állami/önkormányzati szerződések
hitelezés
offshore
önkormányzat
rokonok
strómanok
Csongrád megye
Szeged
Hadházy Ákos a Tolna megyei földmutyi közelében
Az LMP-s antikorrupciós szóvivő és társelnök Hadházy Ákos édesapja is segédkezett az állami földek megszerzésében Tolna megyében. A megyei agrárkamara elnökeként Hadházy Árpád annak a Twickel Györgynek a cégeiben tölt be vezető tisztségeket, akit a helyiek csak zöldbárónak hívnak. Twickel földterületei pedig egyre csak nőnek, amiket strómanok segítségével szerzett meg.
Cáfolják Hadházy védekezését
Mind édesanyja földárverési részvételében, mind a család tulajdonában lévő földterület nagysága kapcsán is ellentmondó nyilatkozatokat tett Hadházy Ákos, az LMP korrupcióellenes szóvivője. A politikus korábban kijelentette, azonnal lemond, amennyiben bebizonyosodik, hogy nem mond igazat.
Milliárdos földmutyi Tolnában: Hadházy Ákos zavaros üzleti ügyei
Egy Tolna megyei milliárdos agrárvállalkozóval volt közös cége Hadházy Ákosnak, de később Hadházynak távoznia kellett a cégből, és édesapjával kezdett el közösen üzletelni. Korábban kiderült, hogy Hadházy Ákos édesapja is segédkezett az állami földek megszerzésében egy helyi zöldbárónak. Hadházy Árpád annak a Twickel Györgynek a cégeiben tölt be vezető tisztségeket, aki strómanok segítségével szerzett meg több száz hektárnyi területet. A Ripost szerint a nagy földszerző akciók részese Hadházy édesanyja is.
A Fidesz magyarázatot vár Hadházy Ákostól
Hadházy és a földmutyi: megtalálta a strómanokat a Tények
Nagy a felháborodás a Tolna megyei gazdák körében, miután kiderült, hogy a zöldbárónak nevezett Twickel György német származású üzletember az új földtörvényt kijátszva strómanokon keresztül szerzett több százmillió forint értékű földet – számolt be riportjában a TV2 Tények című hírműsora. A Tények meg is talált két strómant. Ahogy azt az Origo korábban már megírta, az ügyben a családján keresztül érintett Hadházy Ákos, az LMP társelnöke, egyben antikorrupciós szóvivője.
Előzetesben a volt monoki polgármester és családja
Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság Szepessy Zsolt volt monoki polgármestert, az élettársát és annak fiát, mert azzal gyanúsítják őket, hogy több száz ukrán állampolgárnak ígértek pénzért közbenjárást a magyar állampolgárság megszerzésében.
Kiss Szilárd nem láthatott titkos iratokat
Nem tekinthetett be minősített iratokba a most előzetesben lévő egykori agrárdiplomata, Kiss Szilárd - derült ki a külgazdasági tárca közléséből. Vagy azért, mert nem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon, vagy azért, mert az ellenőrzés kockázatokat tárt fel.
Kezdődik Hende utódjának miniszterjelölti meghallgatása
Tíz órakor kezdődik a lemondott Hende Csaba honvédelmi miniszter utódjának, Simicskó Istvánnak a miniszterjelölti meghallgatása a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságában. A volt tárcavezető az Origónak nem kommentálta lemondását. Úgy tudjuk, távozása nem klasszikus lemondás volt.