Staudt Gábor, Kummer Ákos és a Pegasus szoftverrel megfigyelt Vértesy László is megjelenik a Jobbik-frakció nagyobb szerződéses partnerei között. Végignéztük, 2018 és 2022 között milyen cégekkel és mennyiért szerződött a Jobbik képviselőcsoportja, és nem nagy meglepetésre kijött: az Iránytű Intézet kapta a legnagyobb szeletet a tortából. Azért a párthoz köthető régi motorosoknak is csurrant-cseppent a közpénzből, de néhány meglepetésvendég is feltűnik a szerződéslistákon.
Milliárdokat elcsaló, nemesfémmel kereskedő bűnszervezet akart belügyminisztert csinálni a Jobbik frakcióvezető-helyetteséből, parlamenti képviselőjéből, Staudt Gáborból – többek között erről beszélt a PestiSrácok.hu-nak adott videóinterjújában a csapat egyik kiugrott tagja, ügyészségi feljelentését ismertetve. A családjával együtt halálosan megfenyegetett férfi a beszélgetés során hangsúlyozta, a több milliárdos áfacsalást végrehajtó bandát a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese irányította, aki korábban évekig Staudt bizalmasa és tanácsadója volt. Forrásunk hozzátette: kettejüknek a bűnös úton megszerzett vagyonnal hosszú távú politikai céljaik voltak, többek között az, hogy Staudt “minimum belügyminiszter” legyen, az alezredes pedig legalább az államtitkára. Az interjúból kiderül az is, hogy a bűnbanda az áfacsalás után sem hagyott fel a bűncselekmények elkövetésével és egy Bálint nevű ismerősük közreműködésével komoly vállalkozókat károsítottak meg. Az ügyről már korábban írtunk, s megkerestük Staudt Gábort is, amint válaszol, frissítjük cikkünket. Ha kíváncsi a jobbikos áfacsalási botrány részleteire, nézze meg videónkat!
Jogi lépéseket tesz a Jobbik az FKgP alelnöke, Paulina László kormányközeli portálokon megjelent nyilatkozatai után, amelyek szerint a Jobbik anyagi ellenszolgáltatásért cserébe győzte meg az egykori parlamenti – sőt, 1998 és 2002 között a Fidesszel koalícióban kormányzó pártot –, hogy jelöltjeit léptesse vissza.