Tovább bonyolódik a TV2 körüli botrány. A csatorna kiadott egy sajtóközleményt, amiben tisztázni próbálják, mi is volt pontosan a Simicska-közeli Megapolis Média Vagyonkezelő Zrt. opciós joga, amit októberben érvényesített, ezzel borsot törve a csatornát épp ekkor szintén megvásárló Andy Vajna orra alá.
Maga a reklámadó lehet a bizonyíték arra, hogy a TV2 februárban valóban kormányközeli érdekkörök kezébe került - legalábbis iparági szakértők szerint, akik lapunknak egységesen levonták ezt a következtetést.
Bár a kulcsszereplők makacsul hallgatnak, közvetett forrásokból nagy vonalakban rekonstruálni lehet, hogyan vált az állami hirdetések terén egyeduralkodóvá egy apró reklámcég. A tízmilliárdnyi közpénzt mozgató IMG alapítója néhány éve még hadban állt a Fidesz mögött álló üzletemberekkel, de a 2010-es kormányváltás nagy változásokat hozott, miközben fontos emberek nagy számokkal dobálóztak. Az IMG-történet második része.
A 2014. január 20. napján „Itt a kapcsolat a FIDESZ és a TV2 eladása között” címmel megjelent cikkünk azt a hamis látszatot keltette, hogy 2013. decemberében a TV2 megvásárlását nem Simon Zsolt és Yvonne Dederick által tulajdonolt cégek bonyolították le, hanem a tranzakciót a FIDESZ gazdasági érdekkörébe tartozó cégek finanszírozták.
„2014. január 14. napján az „Egyenes beszéd” c. műsorban „Fidesz biznisz?” címmel közreadott műsorunkban valótlanul állítottuk azt, miszerint a TV2 eladása nem volt átlátható, a TV2-t megvásárló Simon Zsolt és Yvonne Dederick nem hozta nyilvánosságra, hogy milyen módon vásárolták meg a TV2 részvényeit.
Gazdasági csalást gyanít az MSZP és az Együtt–PM: szerintük a TV2 tényleges tulajdonosai nem a vevőként megnevezett társaságok.
Gazdasági csalás gyanújával feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen az MSZP és az Együtt-PM szövetség a TV2 értékesítésének körülményei miatt. A két politikai formáció tisztségviselői szerint a Fideszhez köthető "oligarchiák" is részesei voltak az ügyletnek.