Nyolcévi nyomozás után pilótajáték-szerű manőverezéssel, fiktív tőkeemeléssel, látszólagos kölcsöntörlesztéssel és felelőtlen hitelfelvétellel vádolják Töröcskei István bankárt és 14 állítólagos cinkosát. A Széchenyi Bank bukása súlyos milliárdokba került az adófizetőknek.
Kilenc és nyolc év, fegyházban letöltendő szabadságvesztést kér az ügyészség Töröcskei István milliárdos üzletemberre és feleségére – derül ki a Blikk birtokába került vádiratból. A vádhatóság szerint különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt kell felelősségre vonni összesen 15 embert.
Árverésen értékesítettek egy olyan, a Széchenyi családhoz kötődő védett gyűjteményt, amely eddig a felszámolás alatt álló Széchenyi Bank Zrt. tulajdonában volt.
Évek óta nagy összegű megbízásokat kap Mészáros Lőrinc egykori ügyvédje, aki a Puskás Akadémia jogi képviselője, a Pilisi Parkerdő felügyelőbizottságának az elnöke, és a Postás SE életében is komoly szerepet vállal. Nyáron a Széchenyi Bank egykori igazgatósági tagjaként meggyanúsították, de a szerződései látszólag a mai napig élnek.
Gelencsér Ferenc I. kerületi alpolgármester szerint az előző fideszes vezetés 500 milliót kötött le a bedőlés előtt álló Széchenyi bankban. A pénzt később sem vették ki, hogy ne rendüljön meg a bizalom az állami tulajdonú pénzintézményben.
Nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt tesz feljelentést az I. kerületi önkormányzat, mert vizsgálatuk szerint félmilliárd forint hiányzik az önkormányzat számlájáról.
Az I. kerület ellenzéki vezetése feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt - jelentette be szerdán V. Naszályi Márta polgármester és Gelencsér Ferenc alpolgármester.
Nem sikerült a csődeljárásból jól kijönni a cégnek, elvesztheti a borházat a jobboldal volt pénzügyi háttérembere. A jelek szerint valóban nem tudja felszínen tartani érdekeltségeit Töröcskei István. Bírósági dokumentumok szerint nem sikerült megegyeznie a hitelezőkkel a csődeljárás alatt a dörgicsei Pántlika Pincészetet működtető Dörgicse Bor Kft.-nek, így az eljárás felszámolásba fordult át. Ezt a cégbíróság szeptember első napjaiban nyilvántartásba is vette.
Két éve indult nyomozás a Széchenyi Bank ügyében, mégsem talált a rendőrség gyanúsítottat, sőt a rendőrök még csak nem is kopogtattak a tulajdonosoknál és a jegybank által megbírságolt felső vezetőknél. Közben Töröcskei István, akinek az érdekeltsége a bank, egy állami körbe tartozó cég igazgatósági elnökeként ma is havi 300 ezer forintot keres úgy, hogy minden céges részesedését, ingatlanát lefoglalták. Tanmese a kegyvesztettségről és a víz felszínén maradásról.