language

Akták:

Borkai szexbotránya highlight_off

Személyek:

Szíjj László highlight_off

Borkai szexbotránya

Borkai szexbotránya

Egy névtelen szerző vagy csoport az Ördög Ügyvédje nevű blogon jelentette meg írásait, melyben korrupcióval és más bűncselekményekkel vádolta meg Borkai Zsolt Győr polgármesterét és közeli barátját, Rákosfalvy Zoltánt. A zaftos részletekben bővelkedő szivárogtatást az egész ország élőben követte az interneten. A blog kép és videó anyagokat tett közé blogján, melyekből kiderül, hogy Borkai és Rákosfalvy egy horvátországi yachton prostituáltak szolgáltatásait vették igénybe. Azon túl, hogy sokan az utazás anyagi hátterét kezdték firtatni, a hajó “legénységéből” kirajzolódott egy hálózat, ami a Győrt Borkait előre tolva irányító oligarchikus üzleti kört jelenti, akik sokat profitáltak a volt olimpikon ténykedéséből. Borkait és Rákosfalvyt többek között olyan korrupciógyanús ügyekkel hozták összefüggésbe mint Audi-földek eladása, Borkai felesége birtokában lévő drága telekek anyagi háttere. a Borkai-gyerekek vagyonosodása és számos, a körön belülre jutott helyi közbeszerzés.

Borkai kezdetben az egész ügyet az ellenzéki média hazugságának minősítette, a videó nyilvánosságra kerülését követően viszont elismerte, hogy ő látható a felvételen, majd kijelentette hogy nem közpénzből finanszírozta az útját és nem áll szándékában visszalépni a polgármester-jelöltségtől. Október 13.-án a győri lakosság a botrány ellenére is bizalmat szavazott az exolimpikonnak. A választásokat követően Borkai kilépett a Fidesz-KDNP kötelékeiből, arra hivatkozva, hogy nem akarja, hogy a történetek következtében a párt morális hátrányba kerüljön. Ezt követően viszont kifejtette, hogy szándékában áll kitölteni az 5 évre szóló polgármesteri mandátumát és a kilépést követően is együtt kiván müködni a közgyűlés Fidesz frakciójával. Borkai ellen eközben több nyomozás is indult.

Borkai a rendőrségen árulta el, hogy a Fidesz vezetése már egy évvel korábban tudott a szexvideóról (Index)

Támogass minket rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Szíjj László

Szíjj László (Tiszakécske, 1958 ) magyar nagyvállalkozó, üzletember. 207 milliárd Ft-ra becsült vagyonával Magyarország 4. leggazdagabb személye.

1990-1992 között Tiszakécske polgármestere, amely posztról lemondott. 1990-ben Varga Károly gyerekkori barátjával megalapították a Vakond Út és Építőipari Kft.-t, majd e cégen keresztül, 1996-ban a Duna Aszfalt Mélyépítő Kft.-t (2020 óta Zrt.-t). A cég köré 2010-ben kiépült a napjainkban Duna Csoport néven ismert vállalatcsoport, melynek tevékenységi köre az út- és autópálya-építés.

Szíjj vagyona 2010-től kezdve indult növekedésnek, amihez hozzájárult, hogy útépítő cégei számtalan közbeszerzést nyertek, a 2018-2020 közötti időszakban így 914 milliárd Ft-hoz jutott. Szíjj tulajdonába tartozik a Közgép Zrt. 30 százaléka, amelyet Simicska Lajostól vett meg. Az MKB egyharmadát 2019 januárjában Szemerey Tamástól, Matolcsy György unokatestvérétől vásárolta meg, ezáltal jelentős vagyonhoz jutott, amikor az MKB a tőzsdére ment. Ezt követően részesedését a volt Origo-tulajdonos Száraz István személyéhez köthető cégek és tőkealap vette át.

A NER-kötődését az elnyert tenderek mellett az is bizonyítja, hogy cége, a Duna Aszfalt Út és Mélyépítő Kft. számos közbeszerzést nyert közösen Mészáros Lőrinc cégeivel, illetve Bulgáriában közös vasútépítő céget hoztak létre. Bár Mészáros és Szíjj között szoros kapcsolat van, de Szíjj offshore-tulajdonú yachtján már számos vezető politikus is megfordult, köztük Szijjártó Péter családja társaságában itt nyaralt 2020 augusztusában. Szíjj kedveli a luxusjachtokat, 2023 augusztusában egy másik hajóját 33 millió euróért árulja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

Megtaláltuk a „tenderkirály” cégeket és a várost, ahol több száz megbízást nyertek

Amióta a budapesti Korrupciókutató Központ nyilvánosságra hozott pár érdekességet a magyarországi közbeszerzésekről, mindenki azt találgatja, melyik lehet az a fideszes város, ahol 3 cég szinte minden közbeszerzést megnyert, amin indult, ráadásul verseny nélkül. Az Átlátszó egy közbeszerzési szakértő segítségével kiderítette, hogy a meg nem nevezett település Győr, a három vállalkozás pedig a STRABAG Általános Építő Kft., a KIFÜ-KAR Zrt. és a VILL-KORR HUNGÁRIA Villamosipari Kft. volt. Mindhárom cég tulajdonosai erős politikai hátszéllel rendelkeznek.
Találatok: [1]  Oldalak:   1