Újabb tanúkat hallgatott meg a Fővárosi Bíróság az erzsébetvárosi ingatlancsalási perben. Az egyik tanú arról is beszélt, miként adtak el Hunvaldék egy bérházat a lakók feje fölül, a tudtuk nélkül.
Ott nyüzsgött a VII. kerületi önkormányzat vezetőinek irodáiban, virágot vitt az ügyintézőknek, és ismert mindenkit, aki számított. Ő Nagy György egykori ingatlanvállalkozó, aki elsőszámú gyanúsítottból lett a Hunvald-ügyet felgöngyölítő ügyészség koronatanúja. Portré az erzsébetvárosi ingatlanügyek rejtélyes kulcsszereplőjéről.
Gál György, az erzsébetvárosi maffiaper elsőrendű vádlottja tegnap tagadta a Fővárosi Bíróságon, hogy összejátszott volna az ingatlanokat strómanokon keresztül megvásárló vállalkozóval. Hevesen tiltakozott az ellen is, hogy 366 millió forint kenőpénzt kapott volna. „Amikor Nagy György ezt mondta az ügyészségen, valószínűleg nem vette be a gyógyszerét” – tette hozzá.
A vádirat ismertetésével megkezdődött az erzsébetvárosi ingatlanpanama büntetőpere a Fővárosi Bíróságon. Fazekas Géza ügyész Nagy György vállalkozó szerepét taglalta az ügy kapcsán.
Csütörtökön reggel megkezdődött a per az erzsébetvárosi ingatlanügyben, amelynek egyik fő vádlottja Hunvald György korábbi VII. kerületi polgármester. A tárgyaláson egyelőre csak a 121 oldalas vádiratot olvasták fel, és negyed órára zárt tárgyalást rendeltek el, hogy megbeszéljék az ügy államtitkot képező részeit.
Jól felépített, korrupt politikusok segítségével működtetett ingatlanspekulációs rendszer működött évekig Erzsébetvárosban, ahol értékes belvárosi házak estek ki az önkormányzat kezéből, és hoztak több tízmilliós hasznot - néha egyetlen nap alatt - új tulajdonosaiknak és az ügyletekben segédkező önkormányzati embereknek - derül ki a Hunvald György egykori polgármester és 24 másik vádlott elleni vádiratból, amely az [origo] birtokába került.
A VII. kerületi önkormányzat döntése ellen fűti az ingatlanbotrányban ismertté vált Király utcai házak lakóit az ingatlanbotrányban lecsukott, majd szabadlábra helyezett ügyvéd.