Kulcsszavak: |
|
Személyek: |
Olajfolt Gyurcsányon
Az Energol-ügyben végrehajtott egyik házkutatás során Gyurcsány Ferenchez köthető érzékeny offshore iratokat találtak a nyomozók. Gyurcsány személyesen is részt vett egy olajos cég, a Fortus Rt. irányításában, amelynek egyik vezetőjét kis híján kivégezték, a befolyó százmilliók ettől függetlenül nagyban hozzájárultak a későbbi miniszterelnök cégbirodalmának felhizlalásához.
Olajügyek
Apró Piroska
Csikós József
Dékány István
Gyurcsány Ferenc
Jagiellowicz Györgyné
Karl Imre
Kerekes István
Keszthelyi Péter
Laborc Sándor
Portik Tamás
Sáska László
Stefán Géza
Szilvásy György
Szűcs Erika
Altus Zrt.
Dryden Enterprises Limited
Energol Rt.
ETL Rt.
Fortus Rt.
Katonai Biztonsági Hivatal (KBH)
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MSZP
csempészet
energia
kereskedelem
rokonok
titkosszolgálat
Súlyosabb büntetést kértek Szilvásy Györgyre
A Gyurcsány-kormány titokminiszterét a múlt héten felbújtóként elkövetett kémkedésért 2 év 10 hónap letöltendő börtönre ítélték első fokon. Az ügyészség ennél hosszabb büntetést szeretne.
Letöltendő börtönre ítélték első fokon Szilvásy Györgyöt
A "kémkedési perként" ismert büntetőügyben hirdetett elsőfokú ítéletet pénteken a Debreceni Törvényszék: Galambos Lajos és Szilvásy György letöltendő, Laborc Sándor felfüggesztett börtönbüntetést kapott.
Állam az államban – Botrány: Gyurcsány tudott erről? – Támadás érhette Magyarországot
Az NBH személyi átvilágításán túl technikai támadás is érhette orosz részről a magyar államot - tudta meg a kémügyről a Heti Válasz. A behatolást segítő Zömök Kft. anno Gyurcsány Ferenc anyósának környezetében, az Apró család kvázi társvállalkozásaként alakult.
Egymásért Egy-Másért-ügy
NBH-ügyek 2006-2010
UD Zrt-ügy
Apró Antal ifj.
Galambos Lajos
Galambos Lajos ifj.
Gyimesi György
Gyurcsány Ferenc
Laborc Sándor
Morvay Tamás (UD Zrt.)
Püski László
Szilvásy György
Varga Rezsőné
Egymásért Egy-Másért Alapítvány
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
S-Komplex Rt.
Zömök Biztonságtechnikai Kft.
adatgyűjtés
csempészet
energia
háttér
kémkedés
őrzés-védés
rokonok
Saját döntése miatt mérges másokra az MVM-ügyben meggyanúsított Kocsis
A Magyar Villamos Művek néhány szerződése miatt meggyanúsított Kocsis István korábbi vezérigazgató szerint nem érte volna kár az államot, ha a Gyurcsány-kormány nem állja útját a cég nemzetközi terjeszkedésének. Az [origo] birtokába került dokumentumok szerint azonban maga Kocsis döntött úgy, hogy lefújja a cég terjeszkedésére kötött egyik jelentős szerződést.
Kocsis-vallomás: mindenki hárít
Érdemben nem kommentálta egyik érintett és az ügyben vizsgálódó Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) sem azt a lapinformációt, amely szerint nemcsak Gyurcsány Ferenc volt kormányfőre, hanem az egykori SZDSZ-es gazdasági miniszter Kóka Jánosra és a volt titokminiszter Szilvásy Györgyre is terhelő vallomást tett a Magyar Villamos Művek (MVM) hűtlen kezeléssel gyanúsított volt cégvezetője.
Kocsis István Gyurcsányékra vallott
Kocsis István, a Magyar Villamos Művek (MVM) volt vezetője Gyurcsány Ferencre, Szilvásy Györgyre és Kóka Jánosra tett terhelő vallomást – értesült lapunk.
Ügyetlen ügyek
Hivatalosan semmi nem történt a Mol Nyrt. magyar olajipari céggel, sajtóhírek és találgatások nyomán mégis 100 milliárd forinttal esett két nap alatt a társaság értéke. A Figyelő úgy tudja, miközben a horvát hatóságok vizsgálódásának valóban lehet tétje, a magyarországi kémügy tényleg nem a Molról szól.
Egymásért Egy-Másért-ügy
UD Zrt-ügy
Vesztegetés az INA privatizációjánál
Galambos Lajos
Hernádi Zsolt
Laborc Sándor
Szilvásy György
INA (Horvátország)
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH)
állami / önkormányzati vállalat
antikorrupció
átláthatóság
belföld
energia
informatika
titkosszolgálat
vesztegetés
Der Standard: Kétes eljárások a volt titkosszolgálati vezetők ellen Magyarországon
A volt magyar titkosszolgálati vezetők elleni igazságügyi eljárásokról ír az osztrák Der Standard. A lap tudósítója szerint az Orbán-kormány részéről Gyurcsánynak címzett megfélemlítési akcióról lehet szó.
A Mol és a titokszolgák
Szilvásy György, Galambos Lajos és Laborc Sándor, vagyis a Gyurcsány-kormány teljes titkosszolgálati vezetése, egy exminiszter és két egykori nemzetbiztonsági vezető került a múlt héten előzetes letartóztatásba. Lehet-e mindennek köze a Molhoz?