Bíróság előtt kell felelnie az állami szociális ellátásért felelős Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) volt csúcsvezetőjének – értesült lapunk. B. I. Zs. ellen korrupciós bűncselekmény feljelentésének elmulasztása miatt emeltek vádat. Vagyis a nyomozóhatóság szerint a volt főigazgató tudhatott bűncselekménygyanús ügyekről, de nem intézkedett feljelentésről.
A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság a Debreciner.hu cikkében olvasható, félreérthető és téves állításokról ír, de nem nevezi meg, hogy pontosan mely mondatokat kifogásolja. Közölték, hogy a 2017-ben indított huszonkét férőhelykiváltó program keretében eddig 92 helyszínen összesen 1092 személy költözhetett új lakásba, de azt már nem árulták el, hogy melyik konkrét projektek esetében, milyen településeken történtek a beköltözések.
A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság honlapján olvasható információk szerint Magyarországon még egyetlen 2017-ben indult férőhelykiváltó programot sem fejeztek be. Kérdeztük a szervezetet a hajdú-bihari projekt csúszása miatti költségnövekedésről, de azt válaszolták, hogy ezt csak a megvalósulás, a legfrissebb határidő szerint december 31. után lehet „számszerűsíteni”. Vannak házak, amelyek már 2019-re elkészültek, de máig nem költözhetett beléjük egyetlen fogyatékossággal élő, pszichiátriai vagy szenvedélybeteg sem.
A helyiek számára kedvező fordulatot vett és a jelek szerint a végéhez közeledik az uniós támogatással épült hajdúhadházi sportcentrum botránya. A Zoom.hu is megírta, hogy a közfelháborodást az váltotta ki: a Hajdú-Bihar megyei városban átadott, a helyiek által kezdetben ingyen használható kültéri sportközpont látogatásáért egyszer csak elkezdett belépődíjat szedni az üzemeltető önkormányzati cég, és az ide tartozó játszótérre is csak akkor mehettek be a helyiek ingyen, ha előzetesen – nehézkesnek tűnő feltételekkel – regisztráltak.
Meghatározó szereplője a Békés megyei közbeszerzéseknek régi ismerősünk, a hajdúböszörményi TÖMB 2002 Kft. A viharsarki tendereknél hol a negyedik körben kerül elő, hol az összes vetélytársát kizárják, hol drágán dolgozik, hol teljesíthetetlennek tűnő feltételeket is teljesít. A lényeg: majdnem mindig nyer.
Nem hivatali visszaélés, így nem is bűncselekmény a rendőrség szerint, hogy Hajdúhadházon 500 forintot szednek egy uniós pénzből épült játszótér használatáért.
Sokkal egyszerűbb a tüzet szítani, mint észrevenni, milyen kockázattal jár összeugrasztani embereket. Nem tart semeddig az utcán megállítani egy cigány honfitársunkat, orra elé nyomni a mikrofont, és kedvesen ráirányítani a figyelmét, milyen ronda dolog már az, hogy a hat városi játszótérből egy be van kerítve, és vagy éves családi bérlettel (7500 Ft/család) vagy alkalmi regisztrációval lehet használni. Szervezetten minden iskolásnak, sportolónak, helyi közösségnek ingyenes. Merthogy ez egy intézmény, egy sport- és konferenciaközpont területén található.
Jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre, illetve pénzbírságra ítélte egy debreceni idősotthon igazgatóhelyettesét és tettestársát hétfőn a Debreceni Ítélőtábla, amiért az intézmény felújításakor csaknem kétmillió forintot elsikkasztottak.