language

Lapok:

Magyar Hírlap highlight_off

Kulcsszavak:

támogatás highlight_off

Magyar Hírlap

A Magyar Hírlapot 1968-ban alapították a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának napilapjaként. A rendszerváltás után liberális fordulatot vett, külföldi tulajdonba került, először az angol Maxwell, majd a Marquard nevű céghez. 2003-ban a svájci tulajdonú Ringier kiadó magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. tulajdonába került. 2006-ig a lap liberális, balliberális irányvonalat képviselt, mely a centrum irányába húzott. A politikai rányváltásra azután került sor, hogy 2005 szeptemberében Széles Gábor magyar üzletember vásárolta meg a lapot, mely addigra túl volt egy viszontagságos időszakon, ugyanis a Ringier Kft megvásárolta a Népszabadságot is, amely jelentős jogi akadályt képzett. A vonatkozó törvény értelmében ugyanis egy vállalat nem birtokolhatott két lapot, így a Kft. megvált a Magyar Hírlaptól, ami egy rövid ideig nem jelent meg. Az ideológiai és politikai változások 2006-ban következtek be, a Magyar Hírlap egy konzervatív, jobboldali, antiglobalitsa, polgári kötődésű napilappá vált. Online felülete a magyarhirlap.hu. A lap kiadója jelenleg a Magyar Hírlap Kiadói Kft., melynek tulajdonosa az SGH Kft.-n keresztül  Széles Gábor és családja.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [168]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Még mindig tart a költségvetési csalás miatt folytatott nyomozás a Stécénél

A nyomozás ugyanis nem csupán a Szojka-stadion szomszédságában lévő dolinkai pálya „elmaradt” füvesítése ügyében folyik, amelyre a Stécé 28 millió forint TAO-pénzt kapott. A feljelentés egy önkormányzati ügyletre is kiterjed. A már említett dolinkai sportpályát az önkormányzat korábban egy forintért adta el az önkormányzat tulajdonában lévő Salgó Vagyon Kft.-nek. Tavaly viszont az egy forintért eladott pályát 28 millió forintért visszacserélte az önkormányzat, s saját vagyonából három ingatlant átadott a Salgó Vagyon Kft.-nek.

Lemondásra szólítja fel a Jobbik a Magyar Paralimpiai Bizottság elnökségét

Lemondásra szólítja fel Deutsch Tamást, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) alelnökét, Gömöri Zsoltot, a szervezet elnökét, valamint a MPB elnökségét amiatt, hogy kiderült: Deutsch Tamás javaslatára a testület 2012-ben 3 millió forint vissza nem térítendő támogatást juttatott Gömöri Zsoltnak hitele végtörlesztésére - közölte az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnap Budapesten.

MSZP: Vissza az állami pénzeket!

Az MSZP azt javasolja a Fidesznek, hogy ne csak az európai uniós forrásokat követelje vissza az offshore cégektől, hanem azokat is, amelyeket állami pályázatokon keresztül vettek ki a magyar adófizetők zsebéből. Ezt Tóth Bertalan, az ellenzéki párt elnökségi tagja mondta kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Akadt végül még egy támogató voks

Egy független képviselő 2004 őszén megváltoztatta korábbi szavazatát, és tartózkodás után igennel voksolt az Andrássy út 47. eladására. Nem sokkal később egy konferencián tűnt fel, amelynek cechjét az önkormányzat állta. A független képviselő magáncégének referenciamunkái között ráleltünk az említett szemináriumra is.

Készül Juhász vádirata az ügyészségen

Harminc nappal meghosszabbította a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) Juhász Ferenc egykori szo­cia­lista honvédelmi miniszter büntetőügyének vádelőkészítő szakaszát – tudta meg lapunk Fazekas Gézától, a KNYF szóvivőjétől.

Bajnai büszke a péti cégmentésre

Szükséges volt a Péti Nitrogénművek 2009 eleji állami kisegítése Bajnai Gordon szerint. A korábbi miniszterelnök ma is vállalható, sikeres állami beavatkozásnak tartja a vállalat megmentését. Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos a mentőakció végrehajtását kritizálja, nem a szükségességét.

Mélyen hallgat a Négy Mancs

Egyelőre nem reagált a Négy Mancs állatvédő szervezet Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos azon levelére, amelyben arról érdeklődött az alapítványnál, miért kezdeményezte a Négy Mancs, hogy feketelistára tegyék a magyar kacsa- és libamájat.
Találatok: [168]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>