Személyek: |
Tarsoly Csaba
Kisvárosnyi NER-lovag kapott diplomata-útlevelet
A Külügyminisztérium 2010 óta 16952 diplomata-útlevelet állított ki – tudta meg lapunk. Ez több, mint amennyire hivatalosan szükség lenne. A kormány erősen titkolja, hogy kiknek jár a kiváltság, de amikor egy-egy név mégis nyilvánosságra került, abból mindig botrány lett.
Menthetők lettek volna a Quaestor ügyfelei
Riportsorozatunkban a Quaestor belső embereivel folytatott beszélgetések, a birtokunkba került nyomozati anyagok, levelezések és a felszámolás során született dokumentumok alapján térképezzük fel, miért kellett bedönteni a vállalatot. A csőd után százmilliárdos cégvagyon tűnt el.
Akkor Szijjártó Péter bejött a szobámba, és megette az almámat
Kohut Balázs, a Külgazdasági és Külügyminisztérium volt közigazgatási államtitkára hirtelen távozott a posztjáról. Most elmeséli, hogy miért. Új posztjain rendkívüli nagykövetként Olaszországgal, míg frissen kinevezett karibi biztosként Kubával foglalkozik.
Szijjártóék megerősítették, hogy felvetették Tarsolynál a moszkvai vízumközpontot
„A moszkvai kereskedőház nyitásáról a Quaestorral folytatott - végül sikertelen - tárgyalások során szóba került a kormány azon szándéka is, hogy a világ számos pontjához hasonlóan Moszkvában is kiszervezze a vízumigénylések begyűjtését” – írta a Külügyminisztérium cikkünkre, miszerint Tarsoly Csaba azt mondta a Quaestor-ügy mai bírósági tárgyalásán, hogy Szijjártó Péter későbbi külügyminiszter kereste meg a moszkvai vízumközpont ötletével.
Tarsoly Csaba szerint Szijjártó kereste meg a moszkvai vízumgyár ötletével
Folytatta szokását Tarsoly Csaba, és újabb, a sajtóban éppen futó üggyel kapcsolatos tapasztalatait osztotta meg a Quaestor-ügy bírósági tárgyalásán. Most a moszkvai vízumgyárról beszélt, amiről másfél hete jelent meg az Indexen egy cikksorozat. Ebből kiderült többek között, hogy a Quaestor és Tarsoly Csaba bizalmasa, Kiss Szilárd cége – a Monte Tokaj Kft. – közös orosz projektjeként működő VisaWorld Center ezrével bocsátotta ki a schengeni vízumokat bármiféle ellenőrzés nélkül, mielőtt a Quaestor 2014-ben átvette volna ezt az üzletet.
A legokosabb ember a szobában
Kámory Ferenc a 210 milliárdos kötvénycsalásról szóló Quaestor-ügy koronatanúja, az egész vádirat az ő sztorijára épül. Korábban a csaló brókercég szívének tartotta magát, fizetése és jutalmai alapján Tarsolyék is így gondolhatták. Jó kapcsolatai voltak a fideszes állami bankvilágban, sőt, ő intézte el az utolsó pillanatban, hogy visszautalják Szijjártóék állami kereskedőházának milliárdjait. A cikksorozat korábbi részeiben a Quaestor-csoport veszteségeiről, a csalás konkrét technikáiról és a pénzügyi felügyelet hihetetlen bénaságáról volt szó. A Quaestor-ügy, negyedik rész.
Brókerbotrány 2015
Quaestor botrány
Kámory Ferenc
Májer Zsolt
Orbán Viktor
Szijjártó Péter
Tarsoly Csaba
Tóth Ibolya
Fidesz
Külgazdasági és Külügyminisztérium
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Quaestor Értékpapír Zrt.
Quaestor Financial Hrurira Kft.
Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.
bankok - pénzintézetek
bűnszervezet / bűnszövetség
csalás
háttér
hitelezés
sikkasztás
"Hol a lé, fiúk?" - Tüntettek a Quaestor-károsultak
A kifizetések felfüggesztése ellen tiltakozott és a törvény végrehajtását követelte a Quaestor Károsultak Csoportja Budapesten, a Külgazdasági és Külügyminisztérium épülete előtt csütörtökön. A demonstráción felszólalt az Együtt és a PM politikusa is.
Miért hátrált ki a kormány a Quaestor-kártalanításból?
Az utóbbi hetek legnagyobb fejleménye az, hogy a jelek szerint a kormány inkább mégis hanyagolná a károsultanként 30 milliós kártalanítást. Pedig éppen ezt mantrázva sikerült megfékezniük az egészen áprilisig egyre durvábbnak tűnő botrányt. Most már elkezdték kifizetni a Quaestor károsultjait, de csak részben, és nem az alapján a törvény alapján, amit direkt az ő (sokféleképpen diszkriminatív) kifizetésükre hoztak meg.
Orbán is kerülte, Szijjártó mégis tárgyalt vele
Sem Orbán Viktor, sem pedig miniszterei nem találkoztak a Quaestor-botrány kirobbanásakor és az azt megelőző hetekben a cégvezető Tarsoly Csabával. Az egyetlen kivétel Szijjártó Péter, aki nemcsak telefonon beszélt a Quaestor-vezérrel, de személyesen is találkoztak.
Százmilliárdnyi közpénz a brókereknél
Pilótajátéknak tekinti Orbán Viktor, ami a brókerbotrány során történt, ám mindezt a bankoknak is látniuk kellett. A Fővárosi Törvényszék döntésének megfelelően megindult a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. felszámolása, ezzel megnyílik az út az ügyfelek kártalanítása előtt. Több fideszes önkormányzat is cáfolta, hogy Quaestor-kötvényeket vett volna.
Brókerbotrány 2015
Quaestor botrány
Borkai Zsolt
Fazekas Sándor
Szijjártó Péter
Tarsoly Csaba
Buda-Cash Brókerház Zrt.
Hungária Értékpapír Zrt.
Quaestor Befektetési Alapkezelő (QBA) Zrt.
Quaestor Értékpapír Zrt.
Quaestor Invest Kft.
bankok - pénzintézetek
bennfentes kereskedelem
csalás
felszámolás - végelszámolás
gazdálkodás
ingatlan
kártalanítás
önkormányzat
protekció