Akták: |
|
Személyek: |
Találatok: [10] Oldalak: 1
Lassú metrókocsik a mélyben - hol tart az "évtized korrupciós pere"?
Évek óta csordogál a "évtized korrupciós perének" is kikiáltott Alstom-ügy tárgyalása. A budapesti metróbeszerzésekhez kapcsolódó 8,4 millió eurós kenőpénz útját ugyan ma már jól látni, a gyanúsítottakból azonban eddig nem lettek elitéltek - és az ügymenetet látva egy darabig még nem is lesznek.
Csúcskönyvvizsgáló köti össze a Strabag exlobbistája és a Hit Gyülekezete cégbirodalmait
Ugyanazon a könyvvizsgálón osztoznak az osztrák-magyar összekötő Aczél Zoltán tanácsadó-üzletembert környező, valamint a Németh Sándor vezető lelkészhez és egyházához tartozó cégcsoportok. Kérdés, hogy üzleti vagy politikai értelemben is van-e átjárás a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe egyaránt betagozódott Strabag-világ és a Hit Gyülekezete között.
BKV-Alstom metrókocsik
Aczél Zoltán
Terner Géza
Zach Alexander
ATV Zrt.
AZH Holding Zrt.
Belfry-csoport
Euro:Contact Hungary Tanácsadó Kft.
H&H Procects Kft.
Hit Gyülekezete
Strabag
Strabag Szolnoki Aszfalt Kft.
TMH Hungary Invest Zrt.
Transzmasholding
X and A Kft.
egyház
építőipar
klientúra
könyvvizsgálás
üzleti titok
Hárommilliárdos korrupció a Gyurcsány-korszakban: mindent tagad az Alstom-ügy kulcsfigurája
A többi terhelthez hasonlóan tagadta a bűncselekmény elkövetését az Alstom-botrány ötödrendű vádlottja, Terner Géza a büntetőügy keddi, előkészítő ülésén a Fővárosi Törvényszéken. Az ügyészség szerint összesen csaknem hárommilliárd (!) forintnak megfelelő eurót fizettek ki az akkori döntéshozóknak a Gyurcsány-korszakban, hogy a francia cég nyerje a 4-es és 2-es metróvonalon közlekedő szerelvények beszerzésére kiírt pályázatot. A dokumentumokból egyértelműen kiderül, hogy T. Károly, Medgyessy Péter egykori bizalmasa volt az egyik legfontosabb közvetítő az Alstom, a BKV és a politika között. Azt végül nem sikerült kideríteni, kiknél landoltak a kenőpénzek, így a balliberális politikusok és döntéshozók elkerülték a vádlottak padját.
Már hat gyanúsítottja van a metrókorrupciónak, Demszkyék még mindig szabadlábon
Újabb személyt gyanúsít vesztegetéssel a 4-es metróvonalra beszerzett francia Alstom-metrókocsik ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – tudta meg a PestiSrácok.hu. A hat érintett között továbbra sincs közszereplő, annak ellenére, hogy már csak három hónapja maradt az ügyészségnek, hogy megnevezze és felelősségre vonja azokat a politikai döntéshozókat és tisztségviselőket, akik az MSZP-SZDSZ-kormányok alatt zajló korrupciós bűncselekmény tényleges haszonélvezői voltak.
Újabb gyanúsítottja van az Alstom-botránynak
Újabb személyt gyanúsít vesztegetéssel a 2-es és 4-es metróvonalra 2006-ban beszerzett, francia Alstom-metrókocsik ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség. A Gyurcsány–Demszky-korszak legnagyobb korrupciós ügyének gyanúsítottai között – mint arról a PestiSrácok.hu beszámolt – továbbra sincs közszereplő.
Az összes afrikai kereskedőházát bezárta a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
Az Átlátszó értesülései szerint a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) szerződést bontott valamennyi afrikai partnerével. Azokkal is, akikkel mindössze pár hónapja szerződött. A hivatalos indokot egyelőre nem ismerjük, forrásaink a nem elég hatékony ügymenettel, az állami ráfordítást igazoló eredmények hiányával, és a zavaros kapcsolatrendszerrel magyarázzák az állami export-élénkítő cég lépését. Balogh Sándor, a vizes vb gazdasági igazgatója ugyanakkor “informális” kereskedőház-üzemeltető maradhatott Botswanában.
BKV-Alstom metrókocsik
Kereskedőházak csókosoknak
André C. Van Zyl
Balogh Sándor
Bozó Zoltán
Duma Boko
Hujber Ottó
Imre Gábor
Katona Imre
Medelényi Dániel
Semjén Emese
Seszták Miklós
Suha György
Terner Géza
Ayudate Holding
Dunai Repülőgépgyár Rt.
Fidesz
Hungbots Ltd.
IKO Holding Kft.
Loyal Bank
Magyar Ház HTCC Kft.
Magyar-Afrikai Fejlesztési Kft.
Mangusta Invest SA
Metalcom Zrt.
MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.
diplomácia
gazdálkodás
kereskedelem
Afrika
Botswana
Az osztrák ügyészség megszüntette a nyomozást a Strabag lobbistái ellen az Alstom-ügyben
Az Alstom-ügyben az osztrák hatóságok nem tudták megállapítani a gyanúsítottak – köztük a magyar bíróság által körözött Terner Géza – felelősségét a pénzmosás, hűtlen kezelés és vesztegetés miatt folyt eljárásban – ez derül ki az Átlátszó birtokában lévő, az Európai Igazságügyi Együttműködési Egységnek, az Eurojustnak címzett osztrák ügyészségi anyagból. Ezért a büntetőeljárást megszüntették. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerkesztőségünket arról tájékoztatta, hogy jogsegélykérelmek útján valamennyi érintett országban folytatott nyomozás adatait beszerezték és értékelték, de azokról nem nyilatkoznak.
Fidesz-közelbe is be van kötve a 4-es metró-botrány egyetlen körözöttje
Elég egyetlen szálat kihúzni a hazai politikai-gazdasági érdekgombolyagból, és nyilvánvalóvá válik, hogy létezik olyan üzleti érdek, amely pártok és választás fölött áll.
BKV-Alstom metrókocsik
Négyes metró
Aczél Zoltán
Garancsi István
Haselsteiner Hans-Peter
Mesterházy Ernő
Mészáros Lőrinc
Nagy György
Orbán Viktor
Simicska Lajos
Terner Géza
Terner-Aczél Anita
Tóth Miklós
Vida Ildikó
ATI Group
Ayudate Holding
Barrage Consulting Gmbh
BAU Holding 2000 Zrt.
Concedo Kft.
Fidesz
Higi Papirsoft Zrt.
Hung-Ister Zrt.
Magyar-Afrikai Fejlesztési Kft.
Market Építő Zrt.
Mobilber Kft.
MSZP
Strabag
SZDSZ
Terrassa Kft.
TRSZ Gyenge és Erős Áramú Hálózatépítő Kft.
építőipar
háttér
klientúra
közlekedés
metró
rokonok
tanácsadás
Heti Válasz: Fidesz-kedvenc a 4-es metró két osztrák kivitelezője
A kormány a 4-es metró körüli csalások miatt keményen beleszállt azokba az osztrák építőipari cégekbe, amelyeknek az OLAF-jelentés szerint komoly gondok voltak a szerződéseivel. De a Heti Válasz szerint kérdéses, hogy mennyire lesz tartós a harag.
Terner Gézát körözik a négyes metró beruházás korrupciós ügyeivel összefüggésben
Nem a korábban nevesített projektigazgató, hanem a Strabag-ügyben az osztrák sajtó által is emlegetett Terner Géza szökött külföldre, hogy megússza az Alstom metrókocsi-beszerzés ügyében a felelősségre vonást.
Találatok: [10] Oldalak: 1