Intézmények: |
|
Kulcsszavak: |
Kiszabhatja az ÁSZ az ellenzéki pártokra a 3,3 milliárdos büntetést, de behajtani még nem tudja
A Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalom összesen 1,68 milliárd forint tiltott kampánytámogatást nyújtott a tavalyi választáson közösen induló 6 ellenzéki pártnak – állapítja meg az Állami Számvevőszék, amely büntetésként ennek a dupláját, 3,3 milliárd forintot készül kiszabni a pártokra, igazolva a kormányzat és a Fidesz „guruló dollárok” politikai vádját. A rekordösszegű büntetés után semmi pénze nem maradna a 6 ellenzéki pártnak a 2024-es választások kampányára.
Ellenzéki kampányfinanszírozás külföldi támogatásai
Márki-Zay Péter
Action for Democracy
Állami Számvevőszék (ÁSZ)
Demokratikus Koalíció (DK)
Jobbik
LMP
Mindenki Magyarországa Mozgalom Egyesület
Momentum
MSZP
Párbeszéd (párt)
ÁSZ-ellenőrzés
kampányfinanszírozás
pártfinanszírozás
titkosszolgálat
választások - népszavazás
Amerikai Egyesült Államok
Észak- és Közép-Amerika
Magyarország
Az illegális pártfinanszírozás rendszere – ahogy a résztvevők látják, 3 rész.
Milyen politizálás várható egy párttól, amelynek elitje nem független a versenytársától? A pártfinanszírozás szürkezónájáról szóló cikksorozatunk befejező részében számba vesszük azokat a technikákat is, amelyek „fogottá” tesznek politikusokat azon túl is, hogy valamikor részt vettek közpénzek illegális eltérítésében.
Eltaposott volna téged, mint a szart!
Meglepő fordulat történt a Fenyő-gyilkosság nyomozásának ügyében, miután a felbujtóként meggyanúsított Gyárfás Tamásról kiderült: a nyáron megint megzsarolták, erről azonban nem beszélt a rendőröknek. A nyomozók végül nemcsak a zsarolókhoz, de egy vádalkunak köszönhetően teherautónyi olyan hangfelvételekhez jutottak el, amiket a több alvilági leszámolásban érintett Portik Tamás titokban vett fel. A megtalált Portik-felvételek túlnőhetnek a Gyárfás-sztorin, és tényleg olyan bűnügyi szenzációnak számítanak, ami más befolyásos vagy egykor befolyásos embert is magával ránthat.
A legdurvább arcok végül simán megússzák
Nagyon tanulságos megnézni, hogy hol tart a kétezres évek egyik legdurvább korrupciós botránya, amiben érthetetlen állami segítséggel, titkosszolgálati szálakkal, robbantásokkal, vesztegetéssel végül több tízmilliárdot húztak le az állampolgárokról. Azaz az Eclipse-ügy.
Mindkét nagy párt igen vastagon érintett az egészben, az elejétől a végéig.
A történet hosszú, és sok szála van, de így összegyűjtve igen érdekes, amit ma tényszerűen tudni lehet az egészről. Cikkünk tele lesz linkelve hivatkozásokkal, hogy az is kielégüljön, akit még több részlet érdekel.
Eclipse-ügy
Béres Péter
Deák Endre
Eiselt György
Hevesi Tóth Ferenc
Katzenbach Imre
Pintér Hajnalka
Pintér Sándor
Püski László
Tuller András
Belügyminisztérium (BM)
Eclipse Asset Managements Kft.
Eclipse Informatikai Rt.
MSZP
Nemzetbiztonsági Szakszolgálat
informatika
közbeszerzés
titkosszolgálat
túlárazás / pénznyelő
Letöltendőt kapott a kétezres évek legnagyobb korrupciós ügyének 8 vádlottja
Az Eclipse-ügy tizenkét vádlottja közül nyolcat adócsalás miatt letöltendő szabadságvesztésre ítélt, négyet viszont felmentett a Fővárosi Törvényszék hétfőn kihirdetett elsőfokú ítéletében. A letöltendő szabadságvesztések két évtől négy és fél évig terjednek. A bíróság összességében milliárdos nagyságrendű vagyonelkobzást, illetve pénzbüntetést is kiszabott - írja az MTI. Az ügyről itt írtunk bővebben. A cégből legalább 15 milliárd forint készpénz tűnt el, az ügyészség most csak adócsalás miatt nyomozott, egymilliárd forintnyi adót nem fizetett be szerintük a cég.
Beszélték a minisztériumban Szilárdról, hogy KGB-s, senkit nem érdekelt
A Kiss Szilárd-sztori, IV. rész. Kisst az a Keskeny Ernő volt moszkvai, jelenleg ukrajnai nagykövet ajánlhatta be attasénak, aki hat évvel ezelőtt segített összehozni Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin első találkozóját, majd 2010-től a keleti nyitás legfőbb motorja volt. Kiss fantasztikus orosz kapcsolatait élettársának, Jelena Cvetkovának, azaz Lénának köszönheti. Akiről kormányzati forrásaink állítják: a háttérben az orosz titkosszolgálat tűnik fel.
Olajfolt Gyurcsányon
Az Energol-ügyben végrehajtott egyik házkutatás során Gyurcsány Ferenchez köthető érzékeny offshore iratokat találtak a nyomozók. Gyurcsány személyesen is részt vett egy olajos cég, a Fortus Rt. irányításában, amelynek egyik vezetőjét kis híján kivégezték, a befolyó százmilliók ettől függetlenül nagyban hozzájárultak a későbbi miniszterelnök cégbirodalmának felhizlalásához.
Olajügyek
Apró Piroska
Csikós József
Dékány István
Gyurcsány Ferenc
Jagiellowicz Györgyné
Karl Imre
Kerekes István
Keszthelyi Péter
Laborc Sándor
Portik Tamás
Sáska László
Stefán Géza
Szilvásy György
Szűcs Erika
Altus Zrt.
Dryden Enterprises Limited
Energol Rt.
ETL Rt.
Fortus Rt.
Katonai Biztonsági Hivatal (KBH)
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MSZP
csempészet
energia
kereskedelem
rokonok
titkosszolgálat
Simon-ügy : Hacsak véletlen ki nem derül...
Meglepően segítőkész volt a két miniszter úr – kezdte a mondandóját a Nemzetbiztonsági Bizottság keddi zárt ülése után Kocsis Máté (Fidesz), hozzátéve, hogy hasonló hozzáállást várnak a kormánypárti képviselők Mesterházy Attila MSZP-elnöktől is – őt csütörtökre idézte be a testület egykori elnökhelyettesének, az előzetes letartóztatásban lévő Simon Gábor osztrák bankokban parkoltatott eltitkolt millióinak ügyében.
Hogy ment át Simon a titkosszolgálati ellenőrzésen?
"Ha Mohamed nem megy a hegyhez, akkor a hegy megy Mohamedhez" - ezt felelte a nemzetbiztonsági bizottság elnöke arra, hogy akarják meghallgatni az őrizetbe vett politikust.
Simon-ügy: megvizsgálják a nemzetbiztonsági ellenőrzés ügyét
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága kedden zárt ülés keretében megvizsgálja Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyettes korábbi nemzetbiztonsági ellenőrzéseinek ügyét - közölte Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke hétfőn.