Magyar szupermen helyett hackerelhárítókat, ezoterikus iskolai történet helyett pedig munkahelyi szituációs komédiát kapott állítása szerint a Duna Tv, ezért bíróságon próbálja visszaszerezni azt a 330 millió forintot, amit két sorozatért fizetett ki.
Hosszas keresgélés után sikerült megtalálni azt a vállalkozót, aki a hozzá kötődő cégek révén a Duna Tv több százmilliós szerződései körül kirobbant ügy egyik kulcsszereplője.
A Duna Tv kifogásolt külsős szerződései a Fideszes és a KDNP-s kurátorok szerint a hanyag, súlyosabb esetben a hűtlen kezelés gyanúját is felvetik, ezért átadják az iratokat a rendőrségnek. A kurátorok szerint nem kaptak pontos tájékoztatást a tévé elnökétől a szerződésekről.
Egyes információk szerint benyújtotta lemondását Cselényi László, a Duna Tv elnöke, de az értesülést sem a Duna Tv, sem a kuratórium elnöke nem erősítette meg. Cselényi a múlt héten kényelmetlen helyzetbe került, miután a televízió működését felügyelő közalapítvány fideszes kurátora bejelentette, gyanús szerződéseket talált a televíziónál.
Több tucat másik céggel osztják meg székhelyüket, egy-egy panelház földszinti kis irodáját azok a frissen alakult cégek, amelyektől a Duna Tv több mint félmilliárd forintért rendelt különféle sorozatokat. Az ismeretlen és utolérhetetlen producerek minden esetben ismert filmipari vállalkozásoknak adták tovább a munkát.