Intézmények: |
Kapcsolódó szervezetek: |
Kulcsszavak: |
Találatok: [8] Oldalak: 1
Rogánhoz kerülnek az állami hajóscégek
Az állami Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Zrt. gyakorolja a jövőben a Mahart-PassNave Személyhajózási Kft. és a a Balatoni Hajózási Zrt. feletti tulajdonosi jogokat – derül ki Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternek a tegnap esti Magyar Közlönyben közzétett rendeletéből.
Bata-Jakab Zsófia
Guller Zoltán
Mager Andrea
Orbán Ráhel
Rogán Antal
Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART)
Magyar Divat & Design Ügynökség Nonprofit Zrt.
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Mahart Magyar Hajózási Zrt.
Mahart Passnave Kft.
állami / önkormányzati vállalat
államosítás
Balaton-sztorik
hajózás
hatalomkoncentráció
idegenforgalom
klientúra
közlekedés
önkormányzat
rokonok
üzemeltetés
vendéglátás
Végleg a Rogánt reptetők cégénél maradhat a budaörsi reptér
Jó kormányzati kapcsolatokkal rendelkező cég vette át a tönkrement Magyar Repülő Szövetségtől a budaörsi reptér üzemeltetését, kérdés, ez miért éri meg nekik a jövőben. A vitatott körülmények között megszűnt szakszövetség helyét átvevő szervezet vezetőjének is ismerősen cseng a neve, ő Tuzson Bence államtitkár testvére.
Habony Árpád
Jakab Ernő
Jakab Tamás
Mészáros László
Rogán Antal
Tuzson Bence
Tuzson Gergely
Aeroglobe Kft.
Fly-Coop Kft.
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.
Magyar Repülőszövetség
Repülő és Légisport Szövetség (RLSZ)
átláthatóság
hatalomkoncentráció
háttér
hitelezés
ítélet/döntés
klientúra
pályázat
repülőtér / légügy
rokonok
sport
támogatás
üzemeltetés
üzleti etika
Budaörs
Pest megye
Hosszú Katinkáék milliárdosok lehetnek, mégsem tudni, fizetnek-e a Duna Arénáért
Csúnya szappanoperává duzzadt Hosszú Katinka és Shane Tusup válása, ami üzleti vállalkozásaikat is visszavetheti. Zűrzavaros az egykori úszó-világbajnokság helyszínének utóélete is.
Miért nem nyitott ki még mindig a Dagály?
Teljesen nyilvánvaló, hogy a Dagály strand nem fog megnyitni az eredetileg ígért tavaszi időpontban, az már ugyanis elmúlt. De az is igen valószínű, hogy a monumentális Duna Arénát nyakába kapó fürdő felújítása a később bemondott júniusi határidőre sem fog elkészülni. A felújításra kiírt és áprilisban lezáruló közbeszerzési eljárásban ugyanis a megrendelő 15 hetes határidőt adott a munkálatok befejezésére.
Tovább vizsgálja a GVH a reptéri kartellt
Bár az eredeti határidő május 26-án lejárt, további két hónappal meghosszabbította annak a kartellgyanús ügynek a vizsgálatát a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), amelynek érintettjei a török Celebi Ground Handling, az állami tulajdonú Malév Ground Handling (Malév GH), de rávetül a gyanú árnyéka a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatójára, Szivek Norbertre is. Mint a GVH lapunk megkeresésére közölte, a bejelentés nem volt elbírálható az eredeti ügyintézési határidőben, a tényállás feltárásához az eljárás folytatására van szükség.
Célpont: Nemesek helyett NER-esek, kiborult a gyermekvédő liga titkára
Világszínvonalú komplexumot alakított volna ki egy gyermekvédő egyesület a felsőpetényi Almásy-kastélyban. A civil szervezet két évvel ezelőtt pályázott, de azóta is csak vár az elbírálásra. Két hete a Hír TV Célpont című műsorából tudták meg: a tervük befuccsolt, mert a kastélyt az állami vagyonkezelő trükkösen, suttyomban inkább egy feltörekvő NER-lovagnak adta.
Évi 82 millió forintba kerül a két éve elkészült és azóta is zárva tartó Sorsok Háza
Két éve elkészült, és azóta sem nyitották meg a 7,5 milliárdból létrehozott Sorsok Házát. Az ok: Schmidt Mária és Lázár János utálja egymást. Szeptemberben a Miniszterelnökséget vezető miniszter fenyegetőzött azzal, hogy ha pár hónapon belül nem történik érdemi lépés az ügyben, más funkciót keresnek az épületnek. Mire a projektgazda alapítványt irányító Schmidt úgy reagált, hogy "amíg Lázár János és személyes megbízásából a súlyos állampárti múlttal terhelt Zoltai Gusztáv kezében van a Sorsok Háza, addig annak megnyitására nincs remény."
A Rogánt és Habonyt reptetők cége veszi át a budaörsi repülőteret
Több évtized után a Magyar Repülő Szövetség csütörtökön kivonul a budaörsi reptérről, az üzemeltetést pedig az a cég veszi át, amely ugyanazok tulajdonában van, mint a Rogánék helikopteres útját is intéző Fly-Coop – tudta meg a hvg.hu. Egyesek szerint bejött a papírforma azzal, hogy pályázat nélkül kerül a Habonyt is reptető családi cégcsoporthoz az ország második legnagyobb reptere. Az állami vagyonkezelő szerint viszont mindez csak átmeneti, a végleges üzemeltetésre pályázatot fognak kiírni.
Találatok: [8] Oldalak: 1