language

Személyek:

Heim Péter highlight_off

Akták:

V. kerületi ingatlanügyek highlight_off

V. kerületi ingatlanügyek

V. kerületi ingatlanügyek

Rogán Antal (2006-2014), majd Szentgyörgyvölgyi Péter (2014-) polgármesteri időszakaalatt számos olyan ügy került nyilvánosságra, amelyben az V. kerületi önkormányzat áron alul adott el értékes ingatlanokat. A nyomott áron eladott ingatlanok jellemzően kormányközeli szereplők, illetve rokonaik érdekeltségeihez kerülnek – így például Giró-Szász András egykori államtitkárhoz (Dorottya utca 8.) egy Habony Árpád-közeli körhöz (pl. Károly körúti, Aulich utcai lakás), a Rogán Antalhoz köthető Fintha-Nagy Ádám ügyvéd tulajdonában álló OS17 Ingatlanforgalmazó Kft-hez (pl. Hercegprímás utca, Zrínyi utca), vagy Schadl Györgyhöz, az MBVK akkori elnökéhez (Városház utca 16.

A sokszor irreálisan alacsony árat általában az önkormányzat által megbízott értékbecslő állapítja meg, emellett az önkormányzat 30%-os (2022-es szabályozás szerint már csak 10%-os) kedvezményt ad azoknak a vásárlóknak, akik korábban bérelték az ingatlant. Bár a Fővárosi Önkormányzatnak hivatalosan elővásárlási joga van az ingatlanok esetében, ezt jellemzően vagy átengedte a vevőnek, vagy – ahogy az ellenzéki városvezetés kijelentette – a Fidesz-vezette Belváros nem biztosította az elővásárlás lehetőségét. Az ingatlanokhoz hivatalosan nyílt pályáztatás során lehet hozzájutni, a pályázás folyamata azonban jelentősen meg van nehezítve: a pályázati dokumentációhoz több százezer forintos áron lehet hozzájutni, a betekintésre pedig csak szűk intervallumot biztosít az önkormányzat által megbízott ügyvédi iroda, ezzel biztosítva, hogy az ingatlanok egy szűk és jól informált csoporthoz kerüljenek. 2020 év végén, a COVID alatti veszélyhelyzet időszakában Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester egyszemélyben döntött 2,2 milliárd forintnyi ingatlan eladásáról .Az ügyletek nagy része emellett utólag sem átlátható, az belvárosi önkormányzat jellemzően hosszas pereskedés után adja csak ki az ingatlangazdálkodásával kapcsolatos – általában hiányos és sok helyen kitakart – dokumentumokat. 

Az áron alul eladott ingatlanok ügyében több alkalommal indult nyomozás, a Nemzeti Nyomozó Iroda végül nem állapított meg bűncselekményt.  2022-ben a Fővárosi Közgyűlés vizsgálóbizottságot állított fel az V. és VII. kerületi önkormányzati ingatlanértékesítések kivizsgálására. A Telex információi szerint Belváros-Lipótváros önkormányzata csak 2019 óta körülbelül 20 milliárd forint értékű ingatlanvagyontól vált meg.

 

A Népszava 2015-ös összesítése az áron alul eladott, V. kerületi ingatlanokról

Az Index 2016-os cikke Rogán Antal érintettségéről

A Magyar Narancs 2017-es összesítése

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [3]  Oldalak:   1

Az ember, aki ott sem volt - Rogán Antal és az V. kerület alternatív valóságai

A jegyző, a könyvvizsgáló, a rendőrség, a lehallgatott maffiatagok, a belügyminiszter, a nyugalmazott tábornok, a grúz üzletemberek, Habony nagynénje és a budai fideszes polgármester: sokaknak lehettek információi, sejtései arról, hogy néhány dolog talán nem teljesen kóser és szabályos Budapest szívében, az V. kerületben. Van viszont egy ember, aki rendületlenül állítja, hogy minden tisztán, tisztességesen és jogszerűen zajlott az irányítása alatt: Rogán Antal, a (volt) polgármester. Orbán és Lázár azt mondja, hisz neki, de egyre több sötét, múltbéli ügy kezd a nevéhez tapadni, és lassan már az sem tűnik extrém forgatókönyvnek, ha Rogánról kimondaná a bíróság, hogy szabad bűnözőnek hívni, és eljárás alá vonnák. Pedig fideszes kormánytagokkal kapcsolatban eddig teljesen elképzelhetetlennek tűnt ilyesmi. A sors iróniája, hogy a miniszterelnök kabinetfőnöke amiatt ütheti meg nagyon a bokáját, mert felvette a kesztyűt a Fidesz által drogos politikusnak megbélyegzett Juhász Péterrel szemben.

Garancsi építi Giró-Szász szállodáját

Megkezdte a részben Giró-Szász András kormányzati kommuniká­ciós államtitkár tulajdonában lévő Dorottya utcai ingatlanon az átépí­tési munkákat a miniszterelnök barátja, a Videoton-tulajdonos Garancsi István cége.

Heimhez köthető mindkét cég, ami a belvárosi vagyonkezelőért indult

2010-ben az V. kerületi vagyonkezelőre kiírt pályázaton elindult egyik cégben Heim Péter Századvég-vezér vezető tisztségviselő volt, a másikban egy évvel később felügyelőbizottsági tag lett.
Találatok: [3]  Oldalak:   1