Egy pesti sportegyesület a profiljának drasztikus átplasztikázása után nem sokkal kilencmillió forint támogatást nyert el a – többnyire fideszes álcivil-szervezeteket közpénzek milliárdjaival tápláló – Városi Civil Alaptól. Az Érdre költöztetett egyesület új elnöke a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke is egyben. A Fidesszel jól érzékelhetően rokonszenvező Kardosné Gyurkó Katalinról hónapok óta terjed a hír, hogy a kormánypártok jelöltjeként indul Érden a júniusi választáson. A bejelentést azonban eddig nem tették meg, ahogy arra a kérdésre sincs válasz, hogy az új céloknak megfelelően miért nem egy teljesen új egyesületet alapítottak.
Nem csitulnak a kedélyek Kisorosziban, amely néhány hónappal ezelőtt a meghiúsult Szigetspicc-beruházás miatt került be az országos sajtóba. Most népszavazást akartak tartani egy ingatlannal kapcsolatban, ám erre nem került sor, cserébe pillanatok alatt Demeter Szilárdék lettek a kisoroszi Ujváry alkotóház új tulajdonosai.
A 2018-as parlamenti, a 2019-es EP és önkormányzati választást követően a 2020. októberi borsodi időközi választás volt az Unhack Democracy által vizsgált negyedik választás. A civil szervezet ezúttal is a korábbaikhoz hasonló anomáliákat és csalási formákat talált, és kiemelte a függőségi viszonyok erősségét: az ellenzéki választási delegáltak is kiszolgáltatottak a helyi polgármestereknek, ezért sok rendellenességet félelemből nem jelentenek.
A képviselők úgy érezték, nem tudnak együtt dolgozni a polgármesterrel, aki viszont állítja, ő nem zárkózott el soha az egyeztetéstől. Az időközi választás a veszélyhelyzet miatt egyelőre elmarad, az új időpontig viszont várhatóan tovább fokozódik a településen érezhető feszültség. A polgármester korábban több furcsa ügy miatt is a sajtó látóterébe került.
Álnéven rendelte meg egy férfi azokat a szórólapokat, amelyeken még 2018-ban listázták Márki-Zay Péter támogatóit. Az egyik érintett rágalmazásért indított magánvádas büntetőeljárást. A helyi rendőrök csak noszogatásra akartak nyomozni, majd kiderült: a megrendelő “Zsingor István” nem létezik, a terjesztést pedig egy szintén ismeretlenül maradt nő intézte.
A Fejér megyei Pázmándot a szép táj, a nyugalom és a béke szegleteként ismerték 2019-ig. Az idei önkormányzati választások után viszont egyelőre egyszemélyes vezetése van a falunak: bár mind a polgármester, mind a megválasztott képviselők átvették a megbízólevelüket, a testület maga még nem alakult meg. Sokaknak az is kérdéses egyelőre, hogyan működnek majd együtt a település vezetőjével.
Több településen is megugrott az átjelentkezők száma a választások idején az országban. Olyan kisebb falvak is érintettek azonban, amelyeknél megmagyarázhatatlannak tűnik a nagyarányú mozgósítás. Egy pár száz fős község polgármestere ugyanis nem kap kiugró fizetést, és nagyobb összegek felett sem diszponál. Valami azonban az ő esetükben is közbeszólhat: a pályázati pénzek vagy épp az önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok.
„Sikeres Dunakeszi” címmel készített egy 60 oldalas kiadványt a helyi, Fidesz-KDNP többségű önkormányzat, melyben az elmúlt öt év eredményeit kívánták bemutatni. A megyei Területi Választási Bizottság döntése szerint viszont a vaskos kiadvánnyal a városvezetés kampánytevékenységet folytatott, amivel jogszerűtlenül befolyásolta a választókat.
Feljelentést tett a rendőrségen rongálás miatt az Éljen Szekszárd Egyesület (ÉSZ), miután a helyi választási bizottság még nem jogerős döntése alapján a város önkormányzata elkezdte eltávolíttatni a plakátjaikat. Nemrég a Bomba! energiaitallal kapcsolatos Bomba név és logó használatát kifogásolták meg, és akkor a választási bizottság az ÉSZ vezetőjének adott igazat. Az ÉSZ gyakorlatilag a teljes ellenzéket lefedő választási civil szervezet.