Régóta sejthető, hogy a MÁV nevű konglomerátum nem pusztán a gondatlan gazdálkodás miatt emészti a közvagyont, ám arra eddig nem volt példa, hogy egyes vezetői ellen nyomozás induljon.
A MÁV 2 ezer tehervagonjának eladását vizsgáló nyomozásnak kellene kiderítenie, valóban hulladék állapotúak voltak-e a járművek, s valóban a diósgyőri kohókba kerültek-e.
Szép Béla, a Kisvárda székhelyű, Záhonyt is magába foglaló választókerület szocialista országgyűlési képviselője, a MÁV záhonyi igazgatóságának egykori osztályvezetője figyelt fel arra, hogy a MÁV 2002 végén és 2003 elején kétezer tehervagont ócskavas áron adott el.
Nem kezdeményezte a MÁV Cargo hűtlen kezeléssel gyanúsított vezetőjének és két társának előzetes letartóztatását a Fővárosi Főügyészség - mondta Zamecsnik Péter, Kovács Imrének, a MÁV Cargo vezérigazgatójának ügyvédje.
Eredménnyel zárta a MÁV a 2002-2003-ban kiselejtezett tehervagonjai értékesítését – állítja a MÁV Cargo hétfőn a BRFK-n előállított, és hűtlen kezeléssel gyanúsított vezérigazgatója.
Az egymilliárdos kárt okozó, öt-hat évvel ezelőtti tehervagon eladás miatt tegnap őrizetbe vették Kovács Imrét, a vasúti árufuvarozás egykor híres-hírhedt vezetőjét.
Őrizetbe vette a rendőrség a MÁV Cargo Zrt. vezérigazgatóját és két volt vasúttársasági vezetőt, mert a gyanú szerint hulladékként értékesítettek kétezer teherkocsit, amelyek még használhatók lettek volna.