language

Lapok:

HírTv highlight_off

Személyek:

Veres János highlight_off

HírTv

A HírTV 2003 óta sugározza adását, Magyarország első hírtelevíziója. Az alapítók deklarált célja a nagymúltú nemzetközi hírcsatornák (CNN, SkyNews, BBC) által képviselt műfaj és színvonal meghonosítása volt, de emellett a jobboldal és a Fidesz számára fontos volt egy saját csatorna létrehozása. A televízió partneri viszonyt ápolt a Magyar Nemzettel és a Lánchíd Rádióval egészen azok megszűnéséig. 2018-ig Simicska Lajos volt a tulajdonos. Miután Simicska összeveszett Orbán Viktorral, 2015 tavaszán a Fidesz politikusai bojkottot hirdettek a televízió ellen, így a tulajdonosváltásig nem fogadták el a csatorna meghívásait. Ugyanekkor lemondott a Fidesz-közeli vezetőség és arculatváltás következett. A csatornán ezt követően megjelentek baloldalhoz köthető újságírók, és a tévé elkezdett tudósítani a kormányhoz köthető korrupciós ügyekről. 2018 áprilisban Simicska bejelentette a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió megszüntetését, finanszírozási okokra hivatkozva, majd nyáron a televíziót is eladta Nyerges Zsoltnak. Nyerges az újra kormánypárti hangvételűvé vált csatornát a kormányközeli médiaholdingnak (KESMA) adta tovább, így ma az Alapítvány a Hír TV Zrt. tulajdonosa. A KESMA nem akart párhuzamosan két hírtelevíziót (HírTV, EchoTV) fenntartani, ezért a két csatorna összeolvadt és HírTV néven sugárzott tovább az Echo Angol utcai székházából. A hírek szerint az átszervezések főként a HírTV korábbi dolgozói körében okozott elbocsátásokat. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Bajnai lefüggönyözött autóban érkezett az ügyészségre (+videó)

Bajnai Gordon volt miniszterelnököt is meghallgatta a Központi Nyomozó Főügyészség a moszkvai magyar kirendeltség eladásával kapcsolatban – jelenti a hírTV helyszíni tudósítója. Korábban Hiller István és Szekeres Imre volt szocialista minisztereknek is felelnie kellett az ügyészségen.

Szűcs Erika annyit sem mondott, mint Veres (+videó)

Nem kérdezhették a képviselők hatmilliós tanulmányáról Szűcs Erikát. Az elmúlt nyolc év kormányzati intézkedéseit vizsgáló költségvetési albizottság ülésére ugyanis a volt szocialista miniszter nem ment el. Veres János egykori pénzügyminiszter megjelent ugyan, de visszautasította, hogy egyik volt cége is belekeveredett a visszaélésgyanús rokkanttámogatási ügyekbe.

Megint képbe került Kabai

Veres János egykori üzlettársa, Kabai Károly családi cégét, a Nyír-Uncia Kft.-t is ellenőrzi az elszámoltatási kormánybiztos. A Honvédelmi Minisztériumnál kirobbant korrupciós botrány miatt a cég szerződéseit és teljesítéseit is vizsgálják majd.

Korrupt magyar hivatalnokokról beszél a főszerkesztő

Magyar és orosz körök nyerhettek a moszkvai kereskedelmi kirendeltség áron aluli eladásával a korrupciós esetek feltárására szakosodott orosz internetes portál főszerkesztője szerint.

Moszkvai ingatlanpanama: Fekszit, Székelyt és Tátrait szabadlábra helyezték

Szabadlábra helyezték a moszkvai ingatlanpanama három gyanúsítottját. A Pesti Központi Kerületi Bíróság Horváthné Fekszi Mártánál, Székely Árpádnál és Tátrai Miklósnál semmilyen kényszerintézkedést nem rendelt el.

King’s City: két ügyben is nyomoznak

Szinte már nincs is olyan eleme a Gyurcsány-kormány által felkarolt, a Velencei-tó mellé tervezett sukorói kaszinóprojektnek, amely ne lenne bűnügyi nyomozás tárgya. Mind a beruházás telekcsere-szerződése, mind a kaszinó koncessziós szerződése felveti a hűtlen kezelés gyanúját.

Kósa: Gyurcsánynak és Mesterházynak nem szabad szerepet adni

Kósa Lajos szerint az MSZP-nek a politikai felelősöket is meg kell nevezni a Zuschlag-ügyben azután, hogy annak vádlottjait jogerősen is elítélték a napokban. A Fidesz alelnöke hétfőn újságíróknak azt mondta, hogy az egykori Ifjúsági és Sportminisztériumban is működött az a bűnszervezet, amely segítette a pályázati pénzek szabálytalan felhasználását.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>