Talán Európa-szerte egyedülálló módon, közel fél évszázada vezeti az ország egyik legdinamikusabban fejlődő kistérségi központját, Veresegyházát Pásztor Béla polgármester.
A fővárosi ítélőtábla bűncselekmény hiányában jogerősen felmentette a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés vádja alól Pásztor Bélát, Veresegyház független polgármesterét – ismertette a határozatot Papp Gábor ügyvéd.
A városvezető egy önkormányzati ingatlant adott el egy cégnek, és azt ígérte: 13 nap alatt közművesítik a területet. Ezt hat év után sem tették meg, a cég kötbért kért, az ellenzéki képviselők pedig feljelentették a polgármestert. A másodfokon eljáró bíróság felmentette a politikust.
A vád szerint a polgármester az önkormányzat képviseletében 1996 nyarán eladott egy belterületi ingatlancsoportot a budapesti S+G Kft.-nek. A szerződésben kötelezettséget vállalt arra, hogy mindössze 13 nap alatt közművesítik az ingatlanokat.
Kemény fricskát kapott az ügyészség a Budapest Környéki Törvényszéktől, amely hétfőn első fokon felmentette a hűtlen kezelés vádja alól Pásztor Bélát, Veresegyház polgármesterét. Az ítélet szerint a leghosszabb ideje - 1965 óta - hivatalban lévő településvezető nemhogy anyagi hátrányt nem okozott a városának, hanem még gyarapította is az önkormányzat vagyonát.
Bűncselekmény hiányában felmentette Pásztor Bélát, Veresegyház független polgármesterét a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés vádja alól hétfőn első fokon a Budapest Környéki Törvényszék.
Az ügyészség szerint 122 millió forintos vagyoni hátrányt okozott egy ingatlanügylet során saját városának Pásztor Béla, Veresegyház polgármestere, a legrégebben hivatalban lévő hazai városvezető. Az ügyész keddi vádbeszédében felfüggesztett börtönbüntetést kért a települését 1965 óta irányító Pásztorra.
Pásztor Béla a felelősségét viszont elismerte az ellene különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt indult per első tárgyalási napján.
Hivatali visszaélés, vesztegetés, sikkasztás, de még bolti lopás miatt is folyik eljárás korábbi polgármesterek ellen, de ez nem mindig tántorította el a választókat: olyan településvezetők is akadnak, akiket a vádemelés bejelentése után vagy közvetlenül az elsőfokú ítélet kihirdetése előtt választottak újra.