Intézmények: |
|
Kulcsszavak: |
Találatok: [3] Oldalak: 1
Szállodaépítések közpénz-milliárdokból, de közbeszerzés nélkül
Vissza nem térítendő milliárdokat oszt ki a kormány magáncégeknek szállodaépítésekre, de a nagyvonalú közbeszerzési törvény miatt sok esetben a szerencsés nyertesnek még közbeszerzési eljárást sem kell kiírnia, így házon belül intézhető, hogy hova vándorolnak a pénzek.
Mindenre akad példa: van olyan szálloda, ahol volt közbeszerzés (igaz, csak egy ajánlattal), van olyan szálloda, ahol két közbeszerzést terveztek, de a másodikat már nem kellett megtartaniuk a törvényi változások miatt, és van olyan szállodalánc is, amelyik bár milliárdokat kapott a kormánytól komplett felújításokra, mégsem kell átlátható, nyílt eljárásban kiválasztania a kivitelezőjét.
MTÜ-féle Kisfaludy-pályázat legnagyobb nyertese, az Opus Global Nyrt.-n keresztül Mészáros Lőrinc felcsúti üzletember érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. is, hogy nem kell közbeszerzésekkel foglalkozniuk. Pedig tavaly tavasszal derült ki: 14 vidéki szállodát összesen 17,7 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatásból újíthatnak fel.Adott esetben tehát az is előfordulhatna, hogy Mészáros Lőrinc szállodás cége megbízta Mészáros Lőrinc építőipari cégét, hogy közpénz-milliárdokból újítsa fel a szállodákat. Az OTP bank tulajdonában lévő hotel felújítását és átalakítását 536,5 millió forint vissza nem térítendő közpénzzel támogatta a kormány.
Persze arra is akad példa, hogy egy szállodaépítés az elejétől a végéig közbeszerzéssel történik. Például hamarosan fogadja a vendégeket a Grand Hotel Esztergom, amely Hernádi Zsolt Mol-vezér érdekeltsége. S talán az első olyan luxusszálloda lesz, amely építési költségeinek jelentős részét a Kisfaludy-pályázatokon kiosztott, vissza nem térítendő közpénz-milliárdok fedezték.
A 2,8 milliárd forintos támogatást a Solva Property Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft. kapta az MTÜ-től. A Solva Property konkrétan a Solva Magántőkealap tulajdonában van, ami a Gran Private Equity Zrt. által kezelt magántőkealap. A Gran Private Equity pedig Hernádi Zsolt többségi érdekeltsége. Az építkezés kivitelezője a Garancsi István tulajdonában lévő Market Építő Zrt. lett (csak ők tettek ajánlatot), a szerződés értéke pedig végül 7,6 milliárd forintnál állt meg.
Ennyit ér Orbán és Lázár barátsága
Egyre jobban járnak, akik jól választották meg a barátaikat. Még jobban azok, akiket a megfelelő pozícióban ülők választottak barátnak.
Trafikmutyi
Andy Vajna
Garancsi István
Lázár János
Mészáros Lőrinc
Orbán Viktor
Sánta János István
Sánta János József
Simicska Lajos
Veszelovszki László
Advenio Zrt.
Garharrt Invest 2014 Zrt.
Hung-Ister Zrt.
Hunguest Hotels Zrt.
Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt.
Közgép Zrt.
Lajta-Hanság Zrt.
Las Vegas Casino Kft.
LVC Diamond Kft.
LVC Gold Kft.
Market Építő Zrt.
Mészáros és Mészáros Kft.
Mezort Zrt.
Opimus Group Nyrt.
Országos Dohányboltellátó Kft.
Pro Aurum Rt.
Publimont Kft.
R-Kord Kft.
Ventas Coffee Kft.
állami/önkormányzati szerződések
klientúra
lekenyerezés / presztízsberuházás
versenykorlátozás - kartell
Az utolsó akadály is elhárult, Mészárosé lehet a fél Balaton
Megérkezett az összefonódásról a Gazdasági Versenyhivatal állásfoglalása is.
Találatok: [3] Oldalak: 1