Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Gyanúsítások Bige László holdudvarában
A Magyar Nemzet információi szerint több, Bige László milliárdos műtrágyakirály cégéhez köthető személyt is meggyanúsított a rendőrség a közelmúltban. A Bige Holding Kft.-t érintő ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt folytat nyomozást. Az ellenzéket a választások előtt jelentős összeggel támogató Bige körül nem ez az első botrány, hiszen két súlyos gazdasági ügyben már vádat emeltek ellene, továbbá a Gazdasági Versenyhivatal egy éve tizenegymilliárdos bírságot szabott ki Bige László cégcsoportjára.
Zárul a kiskapu, hamarosan fizetnie kell Bigének
A bíróság elutasította a baloldali milliárdos jogvédelemre vonatkozó kérelmét.
Kartellezett volna a nemzeti vagyonkezelő vezérigazgatója? A GVH vizsgálódik
A Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter legszűkebb bizalmi köreihez tartozó, több fideszes által is érinthetetlennek tartott vezető – aki egyébként Tiborcz Istvánnak, Orbán Viktor miniszterelnök vejének barátja és üzlettársa is – egy 2016 októberében, valószínűleg titokban készült felvétel tanúsága szerint minősíthetetlen hangnemben vonta kérdőre Kisvári Jánost, a repülőgépek földi kiszolgálását ellátó, állami Malév Ground Handling Zrt. (Malév GH) akkortájt menesztett vezérigazgatóját.
Milliárdos közbeszerzésekkel szárnyal a Museum Complex
420 milliárdos gigatender miatt tettek feljelentést
Valószínűleg olyan súlyos szabálytalanságok történtek a 420 milliárd forintos víziközműépítési tendereken, valamint a kapcsolódó tanácsadó pályázatokon, hogy felvetődhet a hűtlen kezelés és a versenykorlátozás gyanúja. Jávor Benedek, a Párbeszéd politikusa ismeretlen tettes ellen feljelentést tett Polt Péter legfőbb ügyésznél, és arra kéri, indítson nyomozást a hatóság – írja a Közérdekvédelmi Központ blog. Nemcsak Polt, hanem a Közbeszerzési Hatóság elnöke is kapott bejelentést.
Brüsszel szemmel tartja a magyar útépítéseket
A 2007–2013-as európai uniós ciklusban tapasztalt versenykorlátozó pályáztatás után az Európai Bizottság a 2014–2020-as időszakban is fokozott figyelmet fordít a magyarországi útépítések tisztaságára, a szabályok betartására – értesült lapunk brüsszeli forrásokból. Információink szerint ez egyelőre nem jelenti hivatalos vizsgálat elrendelését az uniós intézmény részéről, vagy a Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF) beavatkozását, de Brüsszelben gondosan ügyelni fognak arra, hogy a magyar hatóságok ne csempésszék vissza a korábban kifogásolt „protekcionista” feltételeket. Ezekkel ugyanis az Európai Unió olvasatában a magyar útépítő cégeket hozta helyzetbe a kormány a külföldi vállalatokkal szemben.
Milliárdos tender verseny nélkül
Hiába szabott ki az utóbbi másfél évben kétszer is kötbért a Milipolra a rendőrség hőkamerákkal kapcsolatban, most megint ezt a céget kérték fel ajánlattételre egy milliárdos összértékű hőkamera- és éjjellátókészülék-tenderen. Ezúttal sem nyílt, hanem meghívásos volt az eljárás, és több jelentős hazai cégtől nem kért ajánlatot a rendőrség.
Nehéz lesz karcsúsítani az M4-esen
Másfél hónappal azután, hogy a kormány leállította az M4-es autópálya építését, kormányzati megnyilvánulások alapján egyre valószínűbbnek látszik, hogy mégis az eredeti nyomvonalon, ám csökkentett műszaki tartalommal megvalósulhat az út.
Mégis megépül az M4-es?
Mégsem került le teljesen a napirendről az M4-es megépítése: a Miniszterelnökség arról tájékoztatta lapunkat, hogy egy április 15-i keltezésű kormányhatározat szerint Seszták Miklós fejlesztési miniszter feladata, hogy május 31-ig vizsgálja meg Szolnok gyorsforgalmi úthálózatba való bekötésének lehetőségeit.
3,2 milliárd forintra büntetett a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az első félévben 41 ügyet zárt le, ezek között a fogyasztóvédelmi jellegű ügyek voltak túlsúlyban, a kiszabott bírság 3,2 milliárd forintot tett ki – közölte a versenyhatóság az MTI-vel.