language

Személyek:

Schadl György highlight_off

Akták:

Völner-Schadl ügy highlight_off

Schadl György

Schadl György (1982 - ) a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) korábbi elnöke, önálló bírósági végrehajtó, aki ellen a Völner-Schadl ügyként ismert korrupciós bűncselekmény miatt indult eljárás. Korábban a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Állam- és Jogtudományi Kara Polgári Jogi tanszékének oktatója, valamint az Edutus Főiskolán tantárgyfelelős főiskolai docensként felelt az intézményben tanított jogi tantárgyakért. MBVK elnöki kinevezése óta (2015 - 2023 ) felügyeli és képviseli a bírósági végrehajtók munkáját, emellett 2021 novembere óta előzetes letartóztatásban van. A Kar elnökségéről az ellene folyó büntetőeljárás közepette 2023 áprilisában mondott le.

A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) 2022 októberében nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszéken Schadl György és további 21 vádlott ellen. Ez azután történt, hogy a rendőrök Schadlt és feleségét, Schadl-Baranyai Helgát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vették őrizetbe, amint Dubajba készültek utazni. A vád szerint Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium egykori államtitkára rendszeresen fogadott el 2-5 millió forintot a MBVK elnökétől, cserébe Schadl kérésére azokat nevezték önálló bírósági végrehajtónak, akikkel előre megegyeztek. A kinevezett végrehajtóktól Schadl György összesen körülbelül 924 millió forint osztalékot szedett be. A vádlottak között van Schadl-Baranyai, és Schadl György apja is.

Schadl és felesége több irodaházat tulajdonol, amelyekben kizárólag végrehajtó irodák működnek. A Schadl-házaspár által működtetett két vállalkozás, a Schadl és Társa Végrehajtó Iroda Budaörsön, valamint a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtó Iroda Gödöllőn, 2018 és 2020 között együtt összesen egymilliárd forintnál is több osztaléknyereséget termelt – derül ki az Oligarchia egyik részéből.

Schadl György továbbá a Belvárosi ingatlanpanama (VI.-VII. kerület) és a V. kerületi ingatlanügyek kapcsán is érintett. Ezekkel az Rtl.hu és a Partizán foglalkozott részletesen.

Völner-Schadl ügy

Völner-Schadl ügy

Schadl Györgyöt, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnökét 2021 novemberében vették őrizetbe és helyezték előzetes letartóztatásba korrupciós bűncselekmény gyanúja miatt. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) 2022 októberében emelt vádat Schadl és további 21 vádlott – köztük Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium egykori államtitkára (2015-2021) ellen. A vagyon elleni bűncselekmény és pénzmosás ügyében folyó eljárás lényege, hogy Völner és Schadl egymás közt korrupciós kapcsolatot alakított ki 2018 májusát megelőzően, és a MBVK elnöke 2021 júliusáig 2-5 millió forintnak megfelelő összegekben fizetett ki összesen 83 millió forintnyi készpénzt az államtitkárnak.

A vádiratban jelölt időszakban Varga Judit tárcájánál Völner Pál mellett Vízkelety Mariann volt az Igazságügyi Minisztérium másik államtitkára, akinek a közvetlen feladatkörébe tartozott az önálló bírósági végrehajtók kinevezése. Azonban Völner ekkor miniszterhelyettesként is dolgozott, ami azt jelenti, hogy több hatalommal rendelkezhetett, mint Vízkelety, továbbá a tanúvallomások szerint is Völner Pál hozta meg a végső döntést a kinevezésekről. A végrehajtói kar elnöke a kinevezésekért cserébe Völner Pálnak 2-5 millió forintos tételeket fizetett ki készpénzben, míg az önálló bírósági végrehajtóktól összesen nagyjából 924 millió forint részesedést szedett be a kinevezésükért való közbenjárásért Schadl. 

A nyomozati anyagok részletesen foglalkoztak Rogán Antal kabinetfőnökének, Nagy Ádamnak az érintettségével, akinek feltehetően Schadl intézte el, hogy a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) anélkül tegyen jogi szakvizsgát, hogy a vizsgát teljesítette volna. Ellenük az ügyészség nem emelt vádat.

A K-Monitor hálózatábrája az ügy szereplőiről.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [251]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Schadl György: Furcsa, hogy alapvetően a "szökési kísérletre" alapozva kérték és tartották fenn letartóztatásomat

Így reagált a végrehajtói kar volt elnöke arra, hogy az ügyészség most azt állította, nem is akart Dubajba menekülni a feleségével, amikor a repülőtéren elfogták. Pedig a nyomozati anyagban még épp ezt írták.

Itthon: Mi maradt nyitott kérdés a Magyar-Varga hangfelvétel ügyészségi nyomozása után? Minden. | hvg.hu

Rogán Antalék nem húztak ki semmit a Völner-Schadl-ügy nyomozati irataiból, senki nem mulasztott el semmit és nem valószínű, hogy Völner Pált előre figyelmeztették, hogy vigyázzon – állapította meg az ügyészség a Magyar-Varga hangfelvételből kiindulva. Ám nyitott, megválaszolatlan, és nyugtalanító kérdés még maradt bőven.

Hogy szóltak-e, és ki miről szólt, azt két ember tudná elmondani: Völner Pál és az, aki szólt neki

Rogán Antal 2021. november 2-án „egy fontos ügy miatt” a Karmelitába rendelte Völner Pált, akinek ezután megváltozott a viszonya Schadl Györggyel, akinek szintén megváltozott a viselkedése. De az ügyészek most arra jutottak, nem bizonyítható, hogy Rogán szólt volna a volt miniszterhelyettesnek a nyomozásról, és Rogán is tagadta ezt.

"Völner Pál idegesebb, távolságtartóbb" - az ügyészek nem tudták kizárni, hogy valaki figyelmeztette a volt államtitkárt

A vádhatóságnak volt olyan verziója, hogy valaki tájékoztatta a volt államtitkárt. A rejtett megfigyelése elrendelése előtti estén Rogán Antalnál járt – ezt Rogán is megerősítette a tanúvallomásában –, de ez az ügyészek szerint nem bizonyít semmit.

Ügyészség: Senki nem manipulálta a Völner-Schadl-ügy iratait, Varga Judit pletykákat osztott meg

Több hónap után a Központi Nyomozó Főügyészség megszólalt a hangfelvételről, melyen Varga Judit hallható, és melyet az egykori igazságügyi miniszter volt férje, Magyar Péter rögzített és hozott nyilvánosságra.

73 milliós osztalékot vett fel a Schadl-Völner-ügy korrupt végrehajtója, miután a bíróság 2,5 millióra mérsékelte a büntetését

A bíróság szerint nem számolt be az átlagtól eltérő jövedelemről, és figyelembe kellett venni a köz javára végzett önkéntes munkát is.

Rolexes doboz óra nélkül, házkutatás hajnali hatkor, százmilliós nagyságrendben eltűnő ékszerek - folytatódott a Schadl-ügy a bíróságon

A vád szerint Schadl kiszólt a börtönből feleségének és apjának, hogy vigyék be egy banki széfbe az ékszereket és órákat. Pár hónappal később annak ellenére tartottak kutatást budai villájában, hogy az ügyészség ekkorra a lehallgatott telefonbeszélgetésekből pontosan tudta, hogy hol vannak az ékszerek.
Találatok: [251]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>