Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Korrupcióért elítélték, most belügyminiszter lett
Az izraeli kormány vasárnapi szokásos ülésén egyhangúlag jóváhagyta, hogy Arije Deri visszakapja a belügyminiszteri tárcát, noha belügyminiszterként elkövetett korrupciós vétségek miatt korábban három év börtönre ítélték - értesült a Ynet, a Jediót Ahronót című újság honlapja.
Blatter újra beleült a FIFA elnöki székébe
Sepp Blattert nem zavarja a svájci ügyészség vizsgálata. Ma visszatért zürichi irodájába, ügyvédje pedig kijelentette, hogy semmilyen törvénytelenséget nem követett el.
Tizenháromszor csaptak le az EU-csalás ellen nyomozók
Tizenhárom vizsgálatot zárt le tavaly Magyarországon, ebből nyolc esetben javasolt bírósági eljárást az OLAF. Az EU-csalás ellen nyomozók az uniós pénzek magyarországi felhasználását vizsgálták. A kormány csak számokat közölt, konkrét ügyeket nem említett.
Furcsán apad a vagyon az egyik leginkább elhallgatott brókerügyben
A Hungária Értékpapír a mai napig fizeti brókereit, miközben a törvényi előírás ellenére az ügyfelek nem jutnak hozzá fellelt befektetésükhöz. A legkevesebbet a másodikként kirobbant brókerügyről lehet hallani, pedig a Hungária Értékpapír tulajdonosai a gyanú szerint mindazt a jogsértést elkövették, amit a másik három befektetési csalás szereplői. Az értékpapírszámlákról lenyúltak az ügyfelek pénzéből, nem tudják törleszteni vállalati kötvényeiket, ráadásul szűkebb hazájukban, Cegléden piramisjátékot is űztek.
Két napja még remek ajánlatai voltak a csaló karcagi cégnek
Március 13-án még törökországi luxusút befizetésére buzdította a nyaralni vágyókat, márciusban pedig új irodát is nyitott Debrecenben a Kun-Mediátor Kft., amelynek ügyében azóta sikkasztás gyanújával nyomozást indított a rendőrség. A családi vállalkozásnak pénzügyi tevékenységre nem volt engedélye, mégis nagy hozamokat ígért. Eddig 195-en tettek feljelentést ellene.
Újabb pénzügyi botrány két miniszter városában
Milliárdos csalást követhett el egy karcagi utazási iroda, amely állítólag magas hozamot ígérő befektetésekkel is foglalkozott, holott erre nem volt engedélye. A cég tulajdonosa meglépett, és magával vitte a befektetők pénzét is. Az ügyben a rendőrség sikkasztás gyanújával nyomoz.
Furcsán folyt bele magyarország az orosz gigaüzletbe
Óriási üzlet lehet a schengeni vízumok kiadása Oroszországban, hiszen milliós számban igénylik a beutazási engedélyt. A magyar konzulátusok más tagországokhoz képest nagyon kevés vízumot állítanak ki, és azt is körüllengte már korábban a korrupció gyanúja. A magyar külügy lényegében mégis olyanokra bízta az üzletet, akiktől éppen hogy meg kellett volna szabadulnia a kiszervezéssel.
Vasárnapra halasztották az Quaestor-ügyben őrizetbe vettek tárgyalását
Vasárnapra halasztották a döntést arról, hogy előzetes letartóztatásba helyezzék-e a Quaestor-ügyben őrizetbe vetteket.
Csalás bűntettével gyanúsítják az őrizetbe vett Tarsoly Csabát
Őrizetbe vették csütörtök éjjel Tarsoly Csabát, a Quaestor tulajdonosát, és gyanúsítottként hallgatták ki csalás bűntette miatt - tájékoztatta ügyvédje, Papp Gábor pénteken az MTI-t.
68 milliárd forintnyi vagyont már lefoglaltak a Buda-Cashnél
Eddig 62 milliárd forintnyi kárt tártak fel a Buda-Cash botrányban, és 68 milliárd forintnyi vagyont koboztak el. A Quaestornál még nem tart itt a nyomozás.