language

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

Intézmények:

Wallis cégcsoport highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Rudi Zoltánt már nem gyanúsítják

Nem követett el hűtlen kezelést Rudi Zoltán, az MTV volt elnöke (2004–2008), közölte lapunk érdeklődésére a Fővárosi Főügyészség, ezért a gyanúsítását az illetékes hatóság megszüntette. 2012 nyarán, három év nyomozás után azzal gyanúsították meg a televíziós szakembert, hogy az MTV új Kunigunda útjai gyártóbázisáért a piaci árnál magasabb üzemeltetési és bérleti díjra szerződött a beruházóval.

Budai vagyonkimentéssel vádolja Bajnait

Felvetik a csődbüntett gyanúját azok a vagyonkimentési manőverek, amelyeket a Hajdú-Bét wallisos tulajdonosi köre hajtott végre 2003-2004-ben - állítja Budai Gyula. Az elszámoltatási kormánybiztos szerint mások mellett Bajnai Gordon exkormányfő is felelős a történtekért.

Demján és a Wallis-csoport is kész tárgyalni beruházásaikról

Száz PPP-beruházást vizsgál a fejlesztési tárca, a minisztérium szerint a konstrukciók többsége előnytelen az állam számára. A jelek szerint a fejlesztők nyitottak az egyeztetésre.

Bajnai Gordon pert nyert a Magyar Nemzet ellen

A Fővárosi Bíróság kimondta: Bajnai Gordon által korábban vezetett Wallis nem okozott hátrányt a költségvetésnek, Bajnai Gordon nem kerülte ki az adószabályokat és a Ciprusról származó jövedelme után megfizette a magyar költségvetésnek járó 54 millió forint adót.

Húszmilliárdos befektetéssel kaszálnak 115-öt az MTV-n?

Hozzák nyilvánosságra a Magyar Televízió új, óbudai székházának építésére és működtetésére kötött szerződést - egyebek közt ezt követelték a tulajdonos közalapítvány ellenzéki tagjai a tévészékház előtt.

Áthangolták a tévétendert

Új megoldási javaslatot kért a Magyar Televízió a HD műsorgyártó rendszer kiépítésére szóló pályázat résztvevőitől. A 7-8 milliárd forint értékűre becsült tenderen még talpon maradt ajánlattevők közül azonban egyedül a Wallis Holdinghoz tartozó Navigátor Zrt.-nek nem jelent gondot az új feltételek teljesítése.
Találatok: [9]  Oldalak:   1