language

Akták:

BKK botrányos e-jegyrendszere highlight_off

Lapok:

BKK botrányos e-jegyrendszere

BKK botrányos e-jegyrendszere

Feljelentés alapján nyomozás zajlik a Budapesti Közlekedési Központ online jegyértékesítési rendszerének botrányos bevezetése ügyében. "Feljelentés alapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda hűtlen kezelés elkövetésének gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen". A BKK az új, online jegyértékesítési rendszert a vizes világbajnokságra időzítve vezette be, de gyorsan kiderült, hogy a rendszer könnyen manipulálható, majd egymás után derültek az egyre megdöbbentőbb információk a rendszerrel kapcsolatban.

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

 

Az már kiderült, hogy a BKK a bevezetés előtt heteken át tesztelte a rendszert, és állítólag 450 hibát talált. A hibákat jelezték, majd a rendszert fejlesztő T-Systems a hibák elhárításáról biztosította a BKK-t, és felelősséget vállalt azért, hogy a platform biztonsággal elindítható. Ehhez képest a rendszer beindítása után rögtön, egy 18 éves fiatal rájött, hogy a bérlet ára szabadon módosítható, ő például 50 forintért tudott bérletet venni. Erről értesítette a céget, majd az Indexet is. Nyomozás indult, a rendőrség őt is kihallgatta. A későbbiekben az adatbázis sebezhetőségéről érkeztek információk, több ezer felhasználó adatához jutottak hozzá ismeretlenek. Aztán az is kiderült, hogy a rendszer fejlesztésére nem is írtak ki külön pályázatot, hanem egy régebbi megállapodást egészített ki a BKK a T-Systems-szel.  A BKK évekkel korábban elkezdett egy másik e-jegyrendszert is fejleszteni (Rigó), ez azonban elakadt. 

2021 őszén a Nemzeti Nyomozó Iroda bűncselekmény hiányában megszüntette e-jegyrendszer ügyében indított nyomozást és lezárta az ügyet, de 2022-ben a  Fővárosi Főügyészség döntése nyomán folytatódott a nyomozás.

 

ZOOM

Még 2008-ban alapította Tarjányi Péter, akkor egy évig üzemelt az online portál, majd 2017 nyarán indult újra. A zoom.hu önmagát független, Európa-párti lapként definiálta. Az újság kiadásáért felelős cég a STRAT-POL Kft. volt, amely többek között PR tevékenységgel, könyvkiadással és szakmai-tudományos tevékenységgel foglalkozott. Tarjáni Pétert a 2018-as parlamenti választások kampányához közeledve hírbe hoztk a Botka László MSZP-s miniszterelnök-jelölt leváltásáért létrejött szervezkedéssel. Tarjányi 2018 tavaszán mondott le ügyvezető igazgatói tisztségéről, a feladatait Dosek Rita vette át, aki a korábbi cégvezető társszerzője az általuk kiadott legtöbb könyv esetében. Az internetes lap utolsó megbízott főszerkesztője Farkas Csilla volt. 2018 december 21-től a lap megszűnt, a honlapja archív oldalként működik, de nem frissül a későbbiekben. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [1]  Oldalak:   1

A BKK szerint a jegyautomaták csak százmilliós tétellel drágultak

A BKK kalkulációi alapján három év alatt 138 millió forinttal kell majd többet fizetnie a jegyautomatáit üzemeltető T-Systemsnek a gépek eltömítése és az amiatt szükségessé vált szerződésmódosítás miatt
Találatok: [1]  Oldalak:   1